Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Švedai nenori, kad „Snoro“ savininkas Vladimiras Antonovas įsigytų „Saab“

Rusų verslininkui Vladimirui Antonovui vis dar neleidžiama investuoti į rimtų finansinių sunkumų turintį automobilių gamintoją „Saab“. Manoma, kad tai gali būti susiję su V.Antonovo valdomu „Snoro“ banku, rašo naujienų agentūra „Reuters“.
Vladimiras Antonovas
Vladimiras Antonovas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Saab“, šiuo metu priklausanti Nyderlandų grupei „Swedish Automobile“, sunkiai krapštė pinigus, kad galėtų sumokėti tiekėjams. Jų produkcija nebuvo gaminama ištisus mėnesius ir anksčiausiai gali būti atnaujinta tik rugpjūtį.

V.Antonovas anksčiau pareiškė, kad nori įsigyti 29 proc. kompanijos akcijų. „Mes vis dar kovojame dėl leidimo V.Antonovui. Turime įtarimų, kad Švedijos vyriausybė ir Europos investicinis bankas (EIB) tam priešinasi“, – sakė atstovas iš Švedijos Larsas Carlstromas.

„Saab“ buvo išgelbėta bendrovės „Swedish Automobile“ 2010 metais. Ankstenė kompanijos savininkė „General Motors“ vis dar turi akcijų, o Švedija garantavo EIB paskolą bendrovei. Todėl dabar bet kokie savininkų pasikeitimai turi būti patvirtinti EIB, „General Motors“ ir švedų vyriausybės.

„Antonovas yra tikrai, tikrai suinteresuotas ir norėtų investuoti į bendrovę, tačiau kol kas negali“, – pridūrė L.Carstrom.

EIB kol kas nepateikė komentarų, kodėl V.Antonovui nesuteikiamas leidimas investuoti. Švedijos visuomeninis radijas pranešė, kad EIB sprendimas galėjo būti priimtas dėl banko „Snoras“. Remiamasi Lietuvos banko nurodymais „Snorui“, kuris esą privalo susitvarkyti su finansiniais ir vadybiniais nesklandumais, padidinti kapitalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos