„Grįžo pasaulinis disbalansas ir problemos, kurios kėlė daugiausia rūpesčių prieš krizę: didelis ir nenuolatinis kapitalo srautas, palūkanų normos ir likvidumo užtikrinimas kai kurioms šalims. Jei šių problemų neišspręsime, jos pasės naujos krizės sėklų“, – sakė TVF vadovas.
Kai kalbama apie tarptautinės valiutos sistemos trūkumus, esą kalbama apie nepastovumą. „Toks jausmas, kad pinigai aplink pasaulį kartais keliauja pernelyg neapibrėžtu būdu. Tam, kad šalys galėtų klestėti, joms reikalinga stabilesnė, lengviau nuspėjama išorinė aplinka“, – teigė D.Straussas-Kahnas.
Nors tai ir pareikalautų daug tarptautinių pastangų, jis pasiūlė augančių ekonomikų naudojamas valiutas, tokias kaip Kinijos juanis, įtraukti į TVF Specialiųjų skolinimosi teisių (SST) krepšelį ir taip suteikti stabilumo pasaulinei sistemai. SST krepšelį šiuo metu sudaro keturios pagrindinės pasaulio valiutos: doleris, svaras, euras ir jena.
Savo ruožtu Kinija, kuri turi sukaupusi 2,85 trilijono dolerių rezervą JAV valstybės iždo obligacijomis, pakartotinai išreiškė nuogąstavimus dėl dolerio vertės. Tuo tarpu JAV politikai vėl skundžiasi, kad Pekinas elgiasi nesąžiningai išlaikydamas pigią valiutą.