Per tris ketvirčius operaciniai RWE nuostoliai sudarė 842 mln. eurų.
Vokiečių kompanijoje aiškina, kad jeigu 2007–2009 metais prekiauti Rusijos dujomis buvo naudinga, tai dabar tai nuostolinga.
„Gazprom“ sudaro su savo partneriais Europoje ilgalaikes sutartis, kuriose kaina yra fiksuota, ir kurios nėra tokios lanksčios, kaip rinkos kaina. Be to, „Gazprom“ sutartyje įrašytas įsipareigojimas „imk arba mokėk“. Jis numato dideles baudas, jeigu nuperkamas mažesnis, nei sutartyse įrašytas dujų kiekis. Tuo tarpu per krizę daugelis šalių dujų suvartoja mažiau, nei buvo numatyta sutartyse.
Dėl to dujų kaina pagal ilgalaikius sandorius labai skiriasi nuo dujų kainos rinkose. O Europos Sąjungos teritorijoje dujomis prekiaujama būtent rinkos kainomis.
Anksčiau kai kurios „Gazprom“ partnerės prašė Rusijos bendrovės taikyti nuolaidą dujoms. 2011-ųjų vasarą skelbta, kad tokią nuolaidą gavo italų „Edison“. Taip padaryta po to, kai ši bendrovė padavė „Gazprom“ į teismą. Derybas dėl dujų kainos nuolaidų taip pat veda vokiečių E.ON, BASF, prancūzų „GDF Suez“, italų „Eni“ ir „Enel“.
Dujotiekio „Nord Stream“ atidarymo ceremonijoje lapkričio 8 dieną koncerno „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas pareiškė, jog dabar bendrovės turi gerą progą susitarti dėl dujų kainos su E.ON, nes biržoje dujų kaina auga.