Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

KlasterLT skatins Lietuvos verslą jungtis į tarptautinius klasterius

Nauja iniciatyva „Verslo ir mokslo partnerystės tarptautiškumo skatinimas“ (KlasterLT) šią savaitę pristatyta Ūkio ministerijoje. Į naują iniciatyvą susibūrusios trys institucijos – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), VšĮ „Versli Lietuva“ ir Všį Lietuvos inovacijų centras (LIC) – sieks skatinti verslo ir mokslo klasterizaciją, įmonių įsijungimą į naujus klasterius bei numato pristatyti Lietuvoje kuriamas inovacijas tarptautiniu mastu.
Verslininkas
Verslininkas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Versli Lietuva

Atsižvelgiant į tai, kad pagal ankstesnes ES struktūrinių fondų priemones dalis klasterių jau yra suburti, būtina juos plėtoti toliau, stiprinti jų kompetenciją ir kreipti į tarptautinę erdvę. Lietuvos jungimasis į klasterius yra ypač svarbus, siekiant sudaryti sąlygas inovatyvių, aukštą pridėtinę vertę turinčių produktų kūrimui ir įmonių konkurencingumui užtikrinti. Remiantis šia iniciatyva, numatomos įvairios veiklos: mokymai ir konsultacijos, potencialių klientų identifikavimas, rekomendacijos dėl klasterių, bendra CRM klientų bazė, partnerių paieška ir daugelis kitų.

„Mes jau kreipėmės pagalbos į Europos klasterių pavyzdinę iniciatyvą (European Cluster Excellence Initiative) dėl rekomendacijų, parenkant profesionalius konsultantus Lietuvos klasterių dalyviams“, – pasakojo MITA klasterių plėtros koordinatorius Vaclovas Pranskūnas.

„Klasterių iniciatyvos turi natūraliai kilti „iš apačios“, siekiant kuo aiškiau suformuluotų, ilgalaikių verslo plėtros tikslų. Dalyvaujant klasterizacijos projektuose, labai svarbu, kad verslo atstovai suprastų, jog būtinas nuosavas finansinis indėlis, rizikų įvertinimas bei atsakomybė. Valstybė, matydama ilgalaikę naudą, turi skatinti perspektyvių verslo inicijuojamų projektų plėtrą“, – teigia VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento direktorius Egidijus Suslavičius.

LIC atstovas Artūras Jakubavičius akcentavo, kad, skatinant klasterizacijos procesą Lietuvoje, būtinas susikalbėjimas tarp atskirų organizacijų ir konsensuso ieškojimas bei vidinių ir išorinių galimybių, įskaitant ir išorines viešąsias paslaugas, išnaudojimas siekiant tikslų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs