Vardas, pavardė: Antanas Nedzinskas.
Gimimo data, vieta: 1981 03 15, Alytus.
Šeima, kurioje gimė: mama - mokytoja, tėvas - inžinierius.
Šeiminė padėtis: nevedęs, turi draugę.
Karjera: Vilniaus universitete baigė ryšių su visuomene magistrantūrą, parašė knygą „Vytauto Nedzinsko pašaukimas“, 2005 metais dalyvavo muzikiniame realybės šou „Dangus“, išleido dainų albumą „Antanas - Fontanas“, o vėliau - dar du muzikinius albumus; 2006-aisiais dalyvavo „Eurovizijos“ konkurso nacionalinėje atrankoje; neseniai jis išrinktas į Seimą.
Pomėgiai: turi du automobilius „Volga GAZ-21“, kolekcionuoja 1960-1990 metų lietuvių estrados kūrinius, renka išlikusius įrašus (vinilines plokšteles).
Nemažai Lietuvos žmonių šokiravo žinia, kad keistuoliu pramintas muzikinio realybės šou „Dangus 2“ dalyvis Antanas Alytaus rajone antrajame rinkimų ture įveikė konservatorių Vidmantą Žiemelį ir pateko į Seimą. Pats Antanas įsitikinęs, kad žmones jis papirko paprastumu ir nuoširdumu.
Esi išrinktas į Seimo narius, kaip jautiesi?
Na, į Seimą dar nepatekau, bet tikrai pateksiu. Balsavimo rezultatai jau galutiniai, įvyko antras skaičiavimas. Įdomiausia, kad antrajame ture Alytaus rajone, 69-oje apygardos vienmandatėje apygardoje, savo konkurentą Vidmantą Žiemelį pralenkiau mistiniu skaičiumi - už jį balsavo 600, o už mane - 660 rinkėjų. Pirmąją naktį po rinkimų nuėjau miegoti tik ketvirtą valandą ryto. Nors rezultatai jau buvo, tačiau labai jaudinausi, nes balsus turėjo perskaičiuoti. Jaudinausi visą parą, nes galutinius rezultatus sužinojau tik kitą dieną, aštuntą valandą vakaro.
Ar daug sveikinimų sulaukei?
Sveikinimus priėmiau tik po antrojo balsų perskaičiavimo. Tada ir šampano taurę pakėliau. Sulaukiau įvairių skambučių, trumpųjų žinučių, baltų rožių ir net gavau gėlę-medį. Kadangi nesu gėlių žinovas, negaliu pasakyti, kaip ji vadinasi.
Kaip manai, kodėl rinkėjai balsavo už tave?
Manau, kad dėl nuoširdaus bendravimo. Aš jiems nieko nežadėjau ir parduotuvėse alaus ar vyno tikrai nepirkau, nors manęs to tikrai prašė. Kiek žinau, mano varžovai kolegos taip elgėsi. Mažuose miesteliuose parduotuvės unikalios tuo, kad dažniausiai jose yra stalas su kėdėmis, ir ten vyrai geria. Įsivaizduokite, atvažiuoju į vieno miestelio parduotuvėlę, o man vienas iš kompanijos sako: „Mes už tave balsavome ir išrinkome.“ O kitas, kiek pagalvojęs, šaukia: „Palauk! Taigi ne jis mums degtinę pirko!“ Štai kokia situacija kaimeliuose ir mažuose miesteliuose. Taip neturėtų būti. Per rinkimus kandidatai etikos taisyklių tikrai nesilaiko.
Ar tau, linksmam pramogų pasaulio atstovui, nebus sunku politikoje?
Tiesą pasakius, aš esu rimtas žmogus, netyčia patekęs į pramogų pasaulį, todėl dabar pats laikas sugrįžti prie rimtų dalykų.
Ar nebijai sulaukti kritikos iš politikos apžvalgininkų, žurnalistų?
Dabar mane puola, tačiau jie visiškai nepasidomi mano asmenybe, nuveiktais darbais, o mato tik televizijos sukurtą personažą. Kita vertus, aš labai daug kritikos sulaukdavau ir būdamas atlikėju. Juk buvau ekstravagantiškas keistasis Antanas! Pagrįsta kritika skatina tik tobulėti, o į nepagrįstą aš nereaguoju.
Ką bendro su politika turėjote iki šių rinkimų?
Mane į politiką kalbino ir anksčiau, kol dar nebuvau garsus, kvietė į vieną partiją, tada buvau studentas ir tam nepasiruošęs. Kai tapau atlikėju, žinomu žmogumi Lietuvoje, politikai kviesdavosi mane į susitikimus su rinkėjais. Aš dainuodavau, o jie agituodavo rinkėjus. Esu dalyvavęs įvairiuose politikos susitikimuose, suvažiavimuose. Kadangi iš arti matydavau, kas ten vyksta, nenorėjau dalyvauti politikoje. Tačiau atsirado nauja politikos jėga, t. y. Tautos prisikėlimo partija, kuria aš tikiu, sutikau į ją įstoti. Tarp manęs ir Arūno buvo pokalbis, mūsų nuomonės bei požiūriai sutapo, ir mes nusprendėme kelti mano kandidatūrą. Kandidatūrą iškėliau savo krašte, ten, kur gimiau ir užaugau, kur dabar gyvena mano tėvai.
Ar nesijauti per jaunas būti Seimo nariu?
Jaunystė - ne liga. Ji praeis. Kiek žinau, yra ir jaunesnių kandidatų. Be to, ateina naujoji karta, kuri turi viską pakeisti.
Kaip dabar pasikeis tavo santykis su žurnalistais, pramogų pasauliu? Ko gero, dabar neleisi sau vaidinti juokdario vienoje ar kitoje televizijos laidoje?
Daugiau nedalyvausiu abejotinos reputacijos laidose, kurios kenkia mano vardui. Tačiau dainuoti aš nenustosiu. Dainuosiu nedaug, tik tiek, kiek reikia palaikyti balso „formą“.
Gal pakis ir tavo aprangos kodas? Tapsi rimtu solidžiu vyru?
Seimo nario apranga turi būti parinkta pagal protokolą, ir nieko daugiau. Aš ir studijuodamas universitete kiekvieną dieną vilkėdavau švarką ir ryšėdavau kaklaraištį. Jį keisdavau kiekvieną savaitę. Man patinka kostiumai. Jie vyrui suteikia rimtumo.
Gal ir šukuoseną pakeisi?
Tuo tikrai nekvepia. Kiekvienas turi vaikščioti taip, kaip jam labiausiai tinka. Žinoma, susišukuosiu subtiliau.
Kada planuoji persikelti į Vilnių ir kur gyvensi?
Į Vilnių turėčiau persikelti jau kitą savaitę. Kadangi Vilniuje neturiu nekilnojamojo turto, man priklauso gyventi Seimo bendrabutyje. Apie jį girdėjau nekokių atsiliepimų, bet dėl gyvenimo sąlygų aš niekada nesiskundžiu. Juk šešerius metus gyvenau studentų bendrabutyje.
Arūnas Valinskas: laimėjo tas, kuriam „ne dzin“
Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas (42) pasveikino Antaną, sakydamas, kad laimėjo žmogus, kuriam „ne dzin“ Pramogų verslo atstovų partija daugiamandatėje apygardoje iškovojo 13 mandatų ir dar tris mandatus gavo antrajame rinkimų ture, vienmandatėse apygardose.