Negana to, šįvakar nuo 17.50 val. iki 19.00 val. į žiūrovėms rūpimus klausimus realiu laiku atsakinės gydytoja ginekologė, Vaisingumo centro direktorė, dirbtinio apvaisinimo pradininkė Baltijos šalyse Gražina Bogdanskienė. Žiūrovėms tereikia paspausti „Kvieskite daktarą!“ nuorodą, esančią socialinio tinklo „Facebook“ TV3 paskyroje: www.facebook.com/tv3.lt. Belieka užduoti klausimą komentaruose ir laukti gydytojos atsakymo.
G.Bogdanskienė laidos „Kvieskite daktarą!“ žiūrovams pateiks keturių savaičių planą, padedantį subalansuoti hormonus moters organizme: „Šis planas tinka net toms moterims, kurioms jau prasidėjusi menopauzė, nes hormonai lygiai taip pat veikia ir šių moterų organizmą. Planas – be vaistų ir be jokių sudėtingų procedūrų. Maistas yra didžiausias vaistas. Jis gali padaryti stebuklus, todėl svarbu suderinti gaunamas maisto medžiagas su hormonų veikla moters organizme.“
Laidoje bus aiškinama ir kodėl reikia stebėti ne tik menstruacijų ciklą, bet ir mėnesinių kraujo spalvą bei konsistenciją. Pavyzdžiui, tamsus, gausus kraujas rodo, kad moters organizme – per didelis estrogenų kiekis. „Dėl šio pertekliaus moteriai gali paaštrėti antsvorio problemos, nes estrogenai skatina skysčių sulaikymą organizme.
Taip pat gali pasireikšti aknė ir net galvos skausmai, migrena. Padidėjęs estrogenų kiekis didina ir krūties vėžio riziką“, – pasakos laidos vedėjas, gydytojas Alvydas Unikauskas. Gydytojas pridurs: „Jei mėnesinių metu kraujavimas labai šviesus, jei mėnesinės dažnai vėluoja daugiau nei kelias dienas, tai ženklas, kad estrogenų lygis jūsų organizme yra per žemas. Gali pasireikšti plaukų slinkimas arba plonėjimas ir nuovargis. Taip pat – nuotaikos svyravimai.“
Pasak A.Unikausko, net ir tokiu atveju, kai hormonų balansas moters organizme normalus, reikia stebėti save penkias dienas iki prasidedant mėnesinėms – ar nėra priešmenstruacinio sindromo (PMS) požymių: „PMS nėra normalu. Tiesą sakant, PMS simptomai yra pirmas ženklas, kad moters organizmas artėja hormonų disbalanso link.“