„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuviškų palydovų startas į kosmosą – tiesiogiai per LRT

LRT klausytojai ir žiūrovai šį trečiadienį taps istorinio įvykio liudininkais. Sausio 8-osios vakarą į kosmosą pakils pirmieji lietuviški palydovai. Palydovų „Lituanica Sat-1“ ir „LitSat-1“ skrydį į kosmosą iš NASOS skrydžių aikštelės nuo 19 val. 30 min. tiesiogiai transliuos ir komentuos LRT radijas, LRT televizija ir portalas „LRT.lt“.
Lietuviškų palydovų startas į kosmosą
Lietuviškų palydovų startas į kosmosą / LRT nuotr.

Apie 20 val. 30 min. Lietuvos laiku raketa nešėja „Antares“ palydovus pakels į kosmosą, vėliau nuo raketos atsiskirs krovininis erdvėlaivis „Signus“, kuris krovinį iš Žemės kartu su palydovais pristatys į Tarptautinę kosminę stotį. Maždaug po mėnesio, vasarį, lietuviški palydovai iš ten bus paleisti skrieti aplink Žemės orbitą ir pradės savo tyrimus.

LRT televizija, LRT radijas ir portalas LRT.lt tiesiogiai transliuos istorinį Lietuvai įvykį – raketos su palydovais paleidimą iš NASOS skrydžių aikštelės Jungtinių Valstijų Volopo saloje.

Kaip lietuviškos kosminės odisėjos pradžia atrodo įvykio vietoje? Jau nuo 19.30 val. kviečiame žiūrėti ir klausytis specialios laidos iš LRT klubo, kurioje savo bus jungiamasi su NASOS skrydžių aikštelėje esančiu palydovo „Lituanica Sat-1“ kūrėju Vyteniu Buzu. Transliaciją ves ir komentuos žurnalistas Simonas Bendžius kartu su LRT klube esančiais mokslininkais.

Palydovas „LituanicaSAT-1“ padarys ir pirmąją lietuvišką nuotrauką iš kosmoso. Tapti istorinės nuotraukos dalimi gali kiekvienas, užsiregistravęs svetainėje http://www.lrt.lt/kosmonautai. Kiekvienam užsiregistravusiam bus asmeniškai rezervuotas vienas taškas būsimojoje pirmojoje lietuviškoje nuotraukoje iš kosmoso, o nuotrauka atsiųsta elektroniniu paštu.

Spalio pabaigoje lietuviškas palydovas „Lituanica SAT-1“ kelionę į kosmosą pradėjo LRT klube, kur buvo atsargiai supakuotas į specialų lagaminą ir su policijos palyda išgabentas į Vilniaus oro uostą. Prieš palydovui patenkant į tarptautinę kosminę stotį, jį ištyrė NASA specialistai, stebėsiantys palydovą visą jo gyvavimo orbitoje laikotarpį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs