Aišku tik tai, kad žudikas ir užsakovai labai skubėjo, nelaukė patogaus momento. Juro Abromavičiaus automobilis sprogo Kaune, Šilainiuose, pariedėjęs keliasdešimt metrų nuo namų, kai vakare Abromavičius išvažiavo parsivežti iš treniruotės sūnaus. Sprogus prie dugno pritvirtintam maždaug pusei kilogramo vadinamo „jūros mišinio“, Abromavičius žuvo nuo sprogimo bangos.
Lengviau atsikvėpė Bražuolės tilto sprogdintojai, Pakaunės savanorių maišto organizatoriai, neteisėtai privatizuojamo nekilnojamojo turto Kaune grobstytojai, prekeiviai ginklais, patekę į saugumo pareigūno tyrimų tinklus. Pareigūnas žuvo spaudos konferencijos, kurią ketino su Stanislovu Buškevičiumi surengti rytojaus dieną Seime, išvakarėse, ir pateikti tirtų skandalingų įvykių įrodymų. Buvęs Seimo narys susitiko su žurnalistais po jo mirties ir išdalino informaciją, dėl to jis pats buvo persekiojamas saugumo ir apkaltintas valstybės paslapties išdavimu.
Tik po šešerių metų, kai žūties aplinkybes ėmėsi tirti antroji Seimo komisija, pareigūnas buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi ir pripažintas pasižymėjęs narsa, gindamas šalies laisvę ir nepriklausomybę. Jurui Abromavičiui tebuvo trisdešimt septyneri.
Kas apie paslaptingą Juro Abromavičius žūtį žinoma iki šiol? Apie tai ir daugelį kitų 1997-uosius paženklinusių įvykių – LRT televizijos laidoje „Mūsų laisvės metai“ jau šį sekmadienį 21.15 val. Vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.