Jūros liga, buriavimo „malonumai" bei lietuvybės ir pasididžiavimo jausmas - tai TV3 Žinių tarnybos dienos redaktoriaus Aleksandro Zubriakovo patirtis, kurią jaunam vyrui padovanojo kelionė nuo Klaipėdos iki Kylio uosto jachta „Ambersail" kartu su „Tūkstantmečio odisėjos" kviesliais.
TV3 Žinių tarnybai šiame projekte, kurio tikslas - iškilmingai paminėti Lietuvos vardo tūkstantmetį visame pasaulyje, tenka ypatinga misija - nušviesti buriuotojų kelionę aplink pasaulį ir taip sutelkti tautiečius ypatingai šventei. Aleksandrui, lydėjusiam pirmąją iš vienuolikos buriuotojų įgulų, taip pat teko atsakinga žurnalistinė užduotis - ne tik Lietuvos visuomenei perteikti kelionės jachta metu patirtus įspūdžius, bet ir papasakoti apie tai, kaip ir kuo gyvena Vokietijos lietuvių bendruomenė.
„Aš labai džiaugiuosi, kad man buvo suteikta proga sužinoti, kaip gyvena bent jau viena iš pasaulio lietuvių bendruomenių. Pradžioje pats buvau skeptiškas ir maniau, kad Vokietijos lietuviai gyvena paskendę savo kasdieniuose rūpesčiuose, apsitvėrę tvoromis nuo viso pasaulio ir nieko švęsti kartu neketinantys. O yra visiškai priešingai. Mus pasitiko su šypsenomis, sveikinimais, dovanomis ir vaišėmis. Žmonės daug klausinėjo apie kelionę, jachtą, buriavimą Baltijos jūra", - pasakoja Aleksandras.
Ypač jam į atmintį įsirėžė užsienyje gyvenančių tautiečių susižavėjimas pačia „Tūkstantmečio odisėjos" idėja. „Lietuvaičiai labai optimistiškai atsiliepia ir džiaugiasi tokio sumanymo atsiradimu, o klausant tokių kalbų išryškėja tikroji šio žygio per pasaulį esmė - suburti viso pasaulio tautiečius didžiai šventei - Lietuvos vardo paminėjimo tūkstančio metų jubiliejui", - sako TV3 Žinių tarnybos dienos redaktorius, kuriam iki susitikimo ir malonių akimirkų Vokietijos lietuvių bendruomenėje, teko įveikti iššūkių, naujų patyrimų kupiną kelionę jūra.
„Startavus „Tūkstantmečio odisėjai" ir vos išplaukus pro Klaipėdos uosto vartus, bangos jachtą pradėjo smarkiai supti. Siautėjo daugmaž 30 mazgų vėjas, o jachtos denį plaute plovė penkių - šešių metrų aukščio bangos. Iš pat pradžių dar buvau ant denio ir kiek galėjau tvirčiau laikiausi už visų jachtos įtvirtinimų, tačiau jachtos kapitonas Saulius Pajarskas paliepė lipti žemyn į kajutę. Ten mane dar labiau užsupo, pasijutau išties nekaip", - kelionės pradžią prisimena Aleksandras, kuris anksčiau į Kylį yra plaukęs keltu, tačiau po plaukimo „Ambersail" jachta įsitikino, kad tada padaryta išvada, jog jūros liga niekada nesirgs, buvo klaidinga.
Kelionės metu žurnalistas taip pat pamatė, kad tikrasis buriavimas toli gražu nėra prabanga dvelkianti laisvalaikio praleidimo forma, o sunkus sportas, kurį šios odisėjos atveju galima vadinti ir darbu. Aleksandras sako, kad tokiam žygiui buriuotojas privalo būti gerai pasirengęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai.
Aleksandras - ne vienintelis TV3 žurnalistas, turėjęs galimybę plaukti kartu su „Tūkstantmečio odisėjos" buriuotojais. Prie jų skirtinguose etapuose prisijungs vis kitas televizijos Žinių tarnybos atstovas, kuris išsamiai televizijos žiūrovams perteiks kelionės įspūdžius ir taip burs tautiečius vieningam Lietuvos vardo tūkstantmečio šventimui kitų metų liepos 6 dieną, kai, įveikusi 37 473 jūrmyles, jachta ir vienuoliktoji jos įgula grįš į Klaipėdą.