„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nugriaudėjo antras „Eurovizijos“ pusfinalis: paaiškėjo visi Monikos Liu varžovai finale

Ketvirtadienio vakarą į didžiąją „Eurovizijos“ sceną, Italijos mieste Turine, žengė dar 18-os šalių atstovai, tarp kurių – ir mūsų kaimynė Lenkija. Nors šįkart Lietuvos atstovė Monika Liu nepasirodė, nes ji jau finale, vakaro pabaigoje sužinojome, kurie dar 10 atlikėjų keliauja į šeštadienį vyksiantį finalą ir bus Monikos konkurentai.
Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio akimirkos
Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio akimirkos / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Po to, kai praėjusią „Euroviziją“ laimėjo italų roko grupė „Måneskin“ su daina „Zitti e buoni“, teisę rengti 2022-ųjų konkursą gavo Italija. Šiųmetė „Eurovizija“ vyksta Turino „Pala Olimpico“ arenoje.

Pusfinalius ir finalus šįkart patikėta vesti trims vedėjams. Jais tapo dainininkė Laura Pausini, televizijos bei radijo veidas Alessandro Cattelan ir muzikos žvaigždė Mika.

Pirmasis pusfinalis vyko antradienio vakarą. Jame varžėsi 17-os šalių atstovai, tarp kurių ir Lietuvai atstovaujanti dainininkė Monika Liu su daina „Sentimentai“, kuriai pavyko iškovoti vietą finale. Iš pirmo pusfinalio į finalą be Lietuvos dar pateko Šveicarija, Armėnija, Islandija, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova, Nyderlandai.

Šio vakaro antrajame pusfinalyje kovėsi dar 18-a šalių: Suomija, Izraelis, Serbija, Azerbaidžanas, Sakartvelas, Malta, San Marinas, Australija, Kipras, Airija, Šiaurės Makedonija, Estija, Rumunija, Lenkija, Juodkalnija, Belgija, Švedija, Čekija.

Po visų atlikėjų pasirodymų 15 minučių buvo skirta televizijos žiūrovų balsavimui. Komisijos nariai, kurių balsai sudaro 50 procentų galutinio rezultato, savo balsus atidavė dar trečiadienio vakarą, stebėdami generalinę pusfinalio repeticiją.

Pakartojus visus šiandieninius pasirodymus, scenoje pasirodė dainininkai Laura Pausini ir Mika su kūrinius „Fragile“ bei „People Have the Power“. Vėliau dar vieną pasirodymą padovanojo 2015 metais Italijai atstovavusi grupė „Il Volo“.

Konkurso žiūrovai taip pat buvo supažindinti su finale pasirodančiais Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir Vokietijos atstovais, buvo parodytos šių šalių pasirodymų ištraukos.

Galiausiai, susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo, kurie 10-imt antrojo pusfinalio dalyvių iškovojo kelialapius į finalą, vyksiantį gegužės 14 dieną, šeštadienį. Tai:

  • Belgija
  • Čekija
  • Azerbaidžanas
  • Lenkija
  • Suomija
  • Estija
  • Australija
  • Švedija
  • Rumunija
  • Serbija

Palaikymą mėgstamiems antrojo pusfinalio dalyviams kvietėme išreikšti apklausoje:

Antrojo pusfinalio akimirkos – galerijoje (transliacijos eigą rasite po ja):

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Pusfinalį uždarė Čekija

23:27

Konkursinę antrojo pusfinalio programą baigė Čekijai atstovaujanti grupė „We Are Domi“. 2016 m. ji prasidėjo kaip trumpalaikis projektas Lidso muzikos koledže, o netrukus tapo nuolatine Dominikos, Benjamino ir Caspero kūrybine veikla. Po studijų persikraustę į Prahą, trys draugai dar labiau ištobulino savo skambesį ir stilių, o jų muzika apibūdinama kaip alternatyvus elektropopas su indie prieskoniais. Iki šiol muzikantai yra išleidę šešis singlus, kurių kiekvieną sieja grupei būdingas žanrų mišinys ir aistra popmuzikai.

„Eurovizijos“ scenoje nuskambėjo „We Are Domi“ daina „Lights Off“, kurioje kalbama apie tai, kaip gyventi toliau po išsiskyrimo. Kūrinį parašė grupės nariai kartu su Osle gyvenančiu prodiuseriu Einar Eriksen Kvaløy ir angle dainų autore Abi F Jones.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Čekijos atstovai We Are Domi
Lukas Balandis / BNS nuotr./Čekijos atstovai We Are Domi

Priešpaskutinė Švedija – su dar viena nelaiminga meilės istorija

23:23

Burtai lėmė, kad priešpaskutinė pusfinalio scenoje buvo Švedijos išrinkta Cornelia Jakobs – dainininkė, dainų autorė ir „Melodifestivalen“ laimėtoja. C.Jakobs iš pradžių garsėjo kaip merginų grupės „Love Generation“, kuri 2010 m. vasarą išleido debiutinį albumą, narė. Deja, grupės karjera nesivystė taip sparčiai, kaip norėjosi, todėl 2018 m. Cornelia pradėjo solinę karjerą ir iki šiol intensyviai leidžia singlus, koncertuoja minioms visoje šalyje ir dirba prie savo pirmojo albumo.

Cornelia savo šaliai atstovauja su kūriniu „Hold Me Closer“. Daina pasakoja apie emocinę sumaištį, kylančią išgyvenant sunkų išsiskyrimą, apie norą kuo ilgiau išlaikyti savo antrąją pusę, nors ir aišku, kad santykiai artėja prie pabaigos.

C.Jakobs tėvas yra garsi Švedijos roko žvaigždė, o močiutė – kompozitorė. Todėl muzika visada buvo svarbi šios Švedijos žvaigždės gyvenimo dalis. Atlikėja yra laikoma viena iš šių metų „Eurovizijos“ favoričių. Beje, ji neseniai viešėjo Lietuvoje, susibičiuliavo ir su mūsų šalies atstove Monika Liu.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Švedijos atstovė Cornelia Jakobs
Lukas Balandis / BNS nuotr./Švedijos atstovė Cornelia Jakobs

Belgijos dainininkas apdainavo drąsą ir stiprybę

23:21

Belgijos atstovas Jérémie Makiese į antrojo pusfinalio sceną lipo šešioliktas. Atlikėjas turi įspūdingą balsą, o tai įrodė ir laimėdamas projektą „Belgijos balsas“. J.Makiese talentą dainuoti balades dar vaikystėje pastebėjo jo tėvai, abu kilę iš muzikinės aplinkos. Tad jis dainavo vietiniame bažnyčios chore, taip atrasdamas meilę gospelo muzikai, o mokykloje pradėjo lankyti profesionalias vokalo pamokas.

Tiesa, šiandien belgo muzikinė karjera vystosi lygiagrečiai su jo siekiais tapti profesionaliu futbolininku. Talentingas ne tik dainininkas, bet ir vartininkas neseniai pasirašė sutartį su „Excelsior Virton FC“ klubu. Ateityje ambicinga žvaigždė nori sekti abiem savo gyvenimo aistromis. O kai norisi pailsėti nuo minių futbolo stadionuose ir koncertų arenose, Jérémie domisi geologija.

Belgijos atstovas „Eurovizijai“ pasirinko kūrinį „Miss You“. Kaip pasakojo atlikėjas, ši daina yra apie svarbius sprendimus, kuriuos priimame savo gyvenime, ir apie drąsą bei stiprybę su jais susidoroti. Scenoje kartu su atlikėju pasirodė ir keturi šokėjai.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Belgijos atstovas Jérémie Makiese
Lukas Balandis / BNS nuotr./Belgijos atstovas Jérémie Makiese

Sunkių šeimyninių išgyvenimų įkvėpta Albanijos atstovė

23:16

Penkiolikta pusfinalio dalyvė – Juodkalnijos deleguota Vladana su daina „Breathe“. Atlikėja yra viena populiariausių šalies menininkių, turinti ne tik muzikinį išsilavinimą, bet ir baigusi žurnalistikos studijas.  

Pastarąjį diplomą Vladana panaudojo 2015 m. pradėjusi leisti internetinį mados žurnalą Čiviluk – moteris yra ne tik jo įkūrėja, vyriausioji redaktorė, bet ir rengia interviu su dizaineriais, muzikantais, politikos veikėjais.

Muziką itin jautriai dainai „Breathe“ kūrė ne tik Vladana, bet ir kompozitorius Darko Dimitrovas, prisidėjęs prie daugiau nei dešimties eurovizinių kūrinių, o žodžius parašė pati atlikėja. Anot Vladanos, dainą įkvėpė sunkus šeimyninis išgyvenimas, kurį ji patyrė 2021 m., tad kūrinys – labai asmeniškas ir skausmingas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Juodkalnijos atstovė Vladana
Lukas Balandis / BNS nuotr./Juodkalnijos atstovė Vladana

Kaimynė Lenkija – su žinomo tenoro anūku

23:12

Pusfinalio programai artėjant į pabaigą, keturioliktas pasirodė Lenkijai atstovaujantis Krystianas Ochmanas, scenoje prisistatantis tiesiog Ochmanu. Atlikėjas gimė Masačusetse, JAV, tačiau nuo paauglystės gyvena Lenkijoje: iš pradžių Katovicuose, kur studijavo Karolio Szymanowskio muzikos akademijoje, o dabar – Varšuvoje. Po pergalės projekte „Lenkijos balsas“ Ochmanas įrašė debiutinį singlą „Światłocienie“ ir sulaukė didžiulės sėkmės, o netrukus išleido ir debiutinį albumą.

Trimitu ir fortepijonu mokantis groti Krystianas nėra vienintelis muzikantas šeimoje, mat jo senelis – žinomas lenkų tenoras Wiesławas Ochmanas.

Į „Eurovizijos“ pusfinalio sceną Ochmanas žengė su daina „River“. Joje atlikėjas maišo įvairių muzikinių stilių elementus, pademonstruoja ir vokalines galimybes – tai, ko išmoko studijuodamas klasikinį vokalą. Kūrinyje atsiskleidžia ir tikėjimo motyvas – daugelyje pasaulio religijų upė, kuri ir minima dainoje, turi gilią, atsinaujinimo ir atgimimo reikšmę.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Lenkijos atstovas Ochman
Lukas Balandis / BNS nuotr./Lenkijos atstovas Ochman

Išraiškingų šokių nestingantis Rumunijos pasirodymas

23:07

Tryliktas savo kūrinį „Llámame“ žiūrovams dovanojo Rumunijos atstovas WRS. Savo meninę karjerą vaikinas pradėjo kaip šokėjas, scenoje yra pasirodęs su Rumunijos popmuzikos žvaigždėmis, šokęs televizijos projektuose.

2015 m. jis trumpam prisijungė prie vaikinų grupės „SHOT“, o paskui persikėlė į Londoną, kur tobulinosi kaip dainų autorius ir solo atlikėjas. Iš viso rumunų atlikėjas yra išleidęs 10 singlų, 3 kūrinius, kuriuos dainuoja ne vienas, o šiuo metu dirba prie būsimo debiutinio EP albumo.

Dainoje „Llámame“ WRS kalba apie buvimą savimi, apie uždraustą meilę, kuriai aplinkiniai nepritaria. Nepaisant nepritarimo, atlikėjas dainuoja, kad vis tiek nori tęsti santykius ir yra pasirengęs susidoroti su pasekmėmis. Pasirodymą papildė išraiškingi šokiai.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rumunijos atstovas WRS
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rumunijos atstovas WRS

Estijos atstovas uždainavo apie viltį

23:00

Dvyliktas į sceną žengė Estijos atstovas Stefanas. Didysis šio atlikėjo proveržis įvyko 2018 m., kai jis, kaip dueto „VAJÉ“ narys, su daina „Laura (Walk With Me)“ užėmė trečią vietą Estijos „Eurovizijos“ atrankoje „Eesti Laul“. 2019 m. ten pat jis dar kartą iškovojo trečią vietą, o 2020 m. vėl pateko į finalą. 2020 m. jis taip pat dalyvavo šou „Kaukės“, kur slėpėsi po avino kostiumu. O populiarus žurnalas „Kroonika“ Stefaną išrinko seksualiausiu šalies metų vyru.

Esto šansus „Eurovizijoje“ su kūriniu „Hope“ lažybininkai jau kurį laiką vertino geriausiai iš visų Baltijos šalių (jau nekalbant apie tai, kad latviams į konkurso finalą patekti nepavyko). Dainos žinutę atskleidžia pats pavadinimas – joje pasakojama apie tai, kaip išsaugoti viltį sunkiomis aplinkybėmis. Šis kūrinys itin aktualus ir šiais laikais, vykstant karui Ukrainoje.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Estijos atstovas Stefan
Lukas Balandis / BNS nuotr./Estijos atstovas Stefan

Šiaurės Makedonijos dainininkės daina – apie skaudžią meilę

22:56

Vienuolikta ketvirtadienio vakarą pasirodė Šiaurės Makedonijos deleguota Andrea su kūriniu „Circles“. Jaunystėje gyvendama Niujorke, atlikėja susidomėjo ją supusia gospelo, soulo ir ritmenbliuzo muzika.

Šeimai grįžus atgal į Šiaurės Makedoniją, Andrea įstojo į Skopjės muzikos menų fakultetą, kur patobulino savo dainų kūrimo įgūdžius ir išmoko groti gitara bei pianinu. Nuo 2020 m. pabaigos atlikėja Andrea ėmė aktyviai įrašinėti dainas – per pusmetį į pasaulį paleido daugiau nei pusę tuzino singlų.

Emocingame kūrinyje „Circles“ Šiaurės Makedonijos atstovė dainuoja apie situaciją, kai santykiai tarp mylimųjų griūva, nesutarimus tikimasi išspręsti, bet to padaryti niekaip nepavyksta. Kalbėdama apie dainos žinutę, Andrea teigia, kad kai kurios gyvenimo situacijos reikalauja sunkaus darbo ir ilgo proceso, bet kai vienaip ar kitaip tai įveikiame, jaučiamės laimingesni.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Šiaurės Makedonijos atstovė Andrea
Lukas Balandis / BNS nuotr./Šiaurės Makedonijos atstovė Andrea

Airių atlikėja siunčia atvirą laišką buvusiam mylimajam

22:52

Po Kipro atstovės atėjo eilė Airijai, kuriai šiemet atstovauja atlikėja Brooke – į pusfinalio sceną ji žengė dešimta. Kritikų pripažinta dainininkė ir dainų autorė jau kurį laiką yra žinoma tiek Airijoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, o išgarsėjo 2020 m. televizijos šou „The Voice UK“, kur ją iki pat finalo globojo „Grammy“ laureatė Meghan Trainor. Minėtame projekte Brooke užėmė trečią vietą.

Brooke „Eurovizijos“ gerbėjų širdis vylėsi užkariauti su daina „That’s Rich“. Pati atlikėja mano, kad didžiausią įtaką šiam jos kūriniui padarė aštuntojo dešimtmečio legendos „Blondie“, nes dainą parašė perskaičiusi Debbie Harry autobiografiją. „That’s Rich“ pasakoja apie buvusį mylimąjį – jo savimeilę, kaltinimus ir veidmainystę. Kartu su Brooke scenoje pasirodė ir šokėjos.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Airijos atstovė Brooke
Lukas Balandis / BNS nuotr./Airijos atstovė Brooke

Scenografijos išskirtinumais pasigirti galintis Kipras

22:47

Devintoji žiūrovų teigiamų reakcijų tikėjosi Kipro atstovė Andromache. Akylesniems popmuzikos gerbėjams ši Europoje sparčiai populiarėjanti atlikėja jau gali būti pažįstama. Mergina gimė Vokietijoje, o užaugo Graikijoje. Muzika visada buvo didelė jos gyvenimo dalis – atlikėjos šeima pasižymi muzikiniais ir šokių gabumais.

Andromache išgarsėjo sudalyvavusi projekte „Graikijos balsas“, o netrukus pasirašė ir sutartį su įrašų kompanija „Panik Records“. Tuo metu didžiausią karjeros proveržį jai atnešė hitas „Na Soun Psema“.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Kipro atstovė Andromache
Lukas Balandis / BNS nuotr./Kipro atstovė Andromache
Paskutinis atnaujinimas 2022-05-12 22:47

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“