„2020 m. pavasarį išmokome pamoką, kad būtinas planas dėl pasaulinės krizės, dėl to pakeitėme konkurso taisykles. Privalome būti lankstesni ir galėti pakeisti net patį formatą bei tai, kaip organizuojame renginį šiais sudėtingais laikais“, – sakė naujasis „Eurovizijos“ dainų konkurso vykdomasis vadovas Martinas Osterdahlas.
Kalbant apie taisykles, ateinančių metų „Eurovizijoje“ galios viena nauja – pasirodymų metu bus galima naudoti pritariančiųjų balsų įrašus, rašoma Eurovision.tv.
Šis sprendimas priimtas siekiant dalyvaujančioms šalis suteikti galimybę išbandyti naujas idėjas, į konkursą atvykti mažesnėmis delegacijomis bei sumažinti techninę naštą „Euroviziją“ rengiančiai šaliai.
Be to, tai leidžia dainų autoriams ir prodiuseriams savo kūrinius pristatyti kuo arčiau originalios kompozicijos ir, svarbiausia, užtikrina, kad konkursas su laiku tobulėja.
Žinoma, patys atlikėjai galės nuspręsti, ar pasirodyme pritariamieji balsai bus gyvi, ar girdėsime tik jų įrašą. Taip pat bus leidžiama naudoti gyvai ir įrašytų pritariamųjų balsų kombinaciją. Balsų skaičius įrašuose nebus ribojamas.
Tuo tarpu pagrindiniams vokalams galios tos pačios taisyklės, kaip ir anksčiau – visi jie turės būti atliekami scenoje.
Pabrėžtina, kad pritariančiojo vokalo taisyklė kol kas galios tik 2021 m. „Eurovizijoje“.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pergalingas „The Roop“ pasirodymas alternatyviame Vokietijos konkurse: užėmė pirmą vietą
Rusijai „Eurovizijoje“ atstovauti turėję „Little Big“ kaltinami plagiatu: kopijavo „Black Eyed Peas“
15min primena, kad šiemet pirmą kartą nuo „Eurovizijos“ pradžios 1956 metais konkursą dėl koronaviruso atšaukus, 2021 m. jis vyks Roterdame gegužės 18, 20 ir 22 d.