Organizatorių sprendimu į koncertą leidžiama įsinešti visų konkurse dalyvaujančių šalių, Jungtinių Tautų Organizacijai priklausančių valstybių, Europos Sąjungos bei vaivorykštės spalvų vėliavas. Vis dėlto konkurso rengėjai įspėja pastarųjų dviejų vėliavų nenaudoti politiniais tikslais. Pasak jų, vaivorykštės spalvų vėliava reprezentuoja įvairovę ir lygybę, o tai yra pagrindinės Europos Transliuotojų Sąjungos (ETS) vertybės.
„Vaivorykštės spalvų ir ES vėliavomis konkurse mojuoti leidžiama, išskyrus tuos atvejus, jei konkurso rengėjai tai įvertintų kaip politinį gestą. Organizatoriai prašo ir ragina žiūrovus gerbti nepolitinę „Eurovizijos“ prigimtį“, – skelbia ETS.
Paklausti, ar LGBT vėliavos iškėlimas Rusijos dainos metu būtų suvokiamas kaip politinis gestas, organizatoriai tikino, kad taip gali nutikti.
„Sprendimas priklauso nuo konkretaus atvejo. Jei tokios vėliavos iškiltų išskirtinai kurios nors šalies pasirodymo metu, tai galėtų būti suprantama kaip politinis gestas“, – teigė vienas organizatorių. Anksčiau konkurso organizatoriai jau ne kartą bandė užglaistyti nekokius Rusijos ir gėjų bendruomenės santykius.
Taip pat nutarta uždrausti vietos, regionų ir provincijų vėliavas – į konkursą neleidžiama įsinešti Palestinos, IS ir kt. vėliavų.
„Europos Transliuotojų Sąjunga siekia užtikrinti, kad „Eurovizijos“ konkursas niekaip nebūtų susijęs su politika, neautorinėmis komercinėmis žinutėmis ir įžeidžiančiais komentarais“, – skelbiama ETS pranešime.