„Eurovizijos“ spindesį temdo niūri ekonominė Europos situacija

Muzikantai iš 25 Europos šalių mėgins nekreipti dėmesio į niūrią ekonominę situaciją – jie sugebėjo patekti į finalą ir mėgins laimėti didžiausią žemyno muzikos konkursą „Euroviziją“.
Norvegijos atstovas
Aleksandras Rybakas pernai iškovojo teisę Norvegijai organizuoti šiųmetinį „Eurovizijos“ konkursą. Tačiau, jei Norvegijai pavyktų apginti nugalėtojos titulą, ji negalėtų sau leisti organizuoti konkurso dar sykį. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nuo tada, kai 1956 metais Šveicarijoje buvo surengta pirmoji „Eurovizija“, kiekviena Europos šalis kasmet stengiasi į ją deleguoti kokį nors muzikantą, kuris atliktų specialiai konkursui parašytą dainą, o nugalėtoją renka telefonu balsuojantys europiečiai.

Praėjusiais metais norvegas Aleksandras Rybakas Rusijoje vykusiame konkurse nurungė 42 šalių atstovus ir iškovojo teisę savo šaliai šiemet surengti „Euroviziją“. O šiemet pergalė „Eurovizijoje“ prognozuojama Vokietijos atstovei Lenai su daina „Satellite“, rašo CNN interneto svetainė.

Ankstesnių šio konkurso nugalėtojų sąrašas įspūdingas, jis atspindi įvairių šalių – nuo Azerbaidžano iki Švedijos – muzikinį skonį. Jame – ir energingoji britų atlikėja Lulu, ir Švedijos legenda tapusi grupė ABBA, ir trankieji suomiai „Lordi“.

Prabangos dalykas

Šou, kurį kasmet stebi maždaug 120 mln. gyventojų visoje Europoje, jį rengiančios šalies nacionaliniam transliuotojui atsieina nemažai. Štai prabangaus pernykščio konkurso organizavimas Rusijos pirmajam televizijos kanalui kainavo 43 mln. dolerių. Tiesa, didžiąją šios sumos dalį padengė Rusijos vyriausybė.

Norvegijos nacionalinis transliuotojas NRK atskleidė, kad trijų konkurso dalių – dviejų pusfinalių ir finalo – organizavimas jam atsiėjo 32 mln. dolerių, ir pridėjo, kad neturėtų iš ko finansuoti dar vieno didžiulio renginio, jeigu šalis apgintų „Eurovizijos“ nugalėtojos titulą.

CNN primena, kad 1980 metais „Eurovizijos“ konkursą organizavo Nyderlandai, nors tai turėjo padaryti Izraelis. Ši šalis motyvavo tuo, kad negali sau leisti „Eurovizijos“ rengti dvejus metus iš eilės.

Tiesa, „Eurovizijos“ taisyklėse yra įrašyta sąlyga, kad šalis jame gali dalyvauti tik tada, kai yra tikra, jog, pergalės atveju, turės lėšų organizuoti konkursą pati.

Graikijoje siaučianti skolų krizė grasina ir kitoms Europos šalims, o kai kurios jau pareišė, kad „Eurovizija“ yra pernelyg didelė prabanga, kurios negalėtų sau leisti. Organizatorių teigimu, Vengrija, Andora, Čekija ir Juodkalnija „Eurovizijoje“ nedalyvauja, nes jų nacionalinių transliuotojų biudžetai buvo smarkiai apkarpyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai