„Eurovizijos“ taisyklėse – svarbūs pokyčiai: komisija nuo šiol turės mažiau galios

Antradienį didžiosios „Eurovizijos“ organizatoriai paskelbė apie keičiamas konkurso taisykles. Nuo šiol komisija turės mažiau galios, be to, savo nuomonę galės išreikšti ir nedalyvaujančių šalių žiūrovai.
Monika Liu
Monika Liu / „Scanpix“ nuotr.

„Euroviziją“ rengianti Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad sulig 2023-iųjų metų dainų konkursu, kuris vyks Jungtinės Karalystės mieste Liverpulyje, laukia permainos.

Nuo šiol komisija nebebalsuos pusfinaliuose. Taigi, kurių šalių atstovai pateks į finalą, nulems tik žiūrovų balsai. Nuo 2009-ųjų iki 2022-ųjų tai priklausydavo tiek nuo žiūrovų, tiek nuo komisijos.

„Scanpix“ nuotr./„Kalush Orchestra“
„Scanpix“ nuotr./„Kalush Orchestra“

Finale balsavimo sistema nesikeis – laimėtoją rinks ir komisija, ir žiūrovai.

Pranešta ir apie dar vieną naujovę. Pirmą kartą už savo mėgstamiausius pasirodymus galės balsuoti ir konkurse nedalyvaujančių šalių žiūrovai. Tai padaryti jie galės internetu, o vėliau šie balsai bus sujungti su žiuri balsais.

„Per 67-erių metų istoriją „Eurovizijos“ dainų konkursas nuolat keitėsi, kad išliktų aktualus ir įdomus. Šiais pakeitimais pripažįstamas didžiulis šou populiarumas, suteikiant daugiau galių didžiausio pasaulyje gyvo muzikos renginio žiūrovams.

2023 m. tik „Eurovizijos“ dainų konkurso žiūrovai nuspręs, kurios šalys pateks į didįjį finalą, ir, atsižvelgiant į pasaulinę renginio įtaką, kiekvienas šou žiūrovas, kad ir kurioje pasaulio vietoje gyventų, galės balsuoti už savo mėgstamiausias dainas.

Kadangi į galutinio rezultato nustatymą taip pat įtraukiama muzikos profesionalų komisija, visos didžiojo finalo dainos gali būti vertinamos pagal kuo platesnius kriterijus. Taip pat galime išlaikyti tradiciją keliauti po Europą ir Australiją ir rinkti taškus bei užtikrinti jaudinančią balsavimo seką, o nugalėtojas paaiškės tik pačioje transliacijos pabaigoje“, – pokyčius komentavo „Eurovizijos“ konkurso vadovas Martinas Osterdahlis.

Primename, kad 2022-ųjų „Euroviziją“ laimėjo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“, tačiau dėl šalyje vykstančio karo kitų metų konkursas visgi vyks Jungtinėje Karalystėje – šios šalies atstovas Samas Ryderis šiemet užėmė antrą vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis