„Šią kortą laikiau trejus metus. Žinojau, kad jei kažkada dalyvaučiau „Eurovizijoje“, tai labai geras motyvas tą unikalumą traukti iš savo šaknų. Žmonės domisi šaknimis – manau, neturėtume nuo to bėgti, o laikyti tai unikalumu, nes niekas daugiau visame pasaulyje negali to atkartoti“, – apie tai, kaip motyvas „čiūto tūto“ atsirado jos dainoje laidoje „Pasaulis pagal moteris“ pasakojo Monika.
Unikalumo ji ieško ir ten, kur keliauja. Būdama Nepale ji ieškojo vietinių instrumentų ir domėjosi nepaliečių liaudies dainomis, nes savitumas, anot Monikos, yra labai svarbus.
Patirtys, nugulančios dainose
„Kūrybai mane įkvepia gyvenimas, patirtys, kurias kolekcionuoju, žmonės, kuriuos sutinku“, – pasakojo atlikėja.
Viena tokių patirčių – savanorystė Nepale, kuri pakeitė Monikos gyvenimą ir paskatino vertinti tai, kas tikra. Prieš kelis metus ji vyko į šią šalį trims savaitėms, bet liko ten penkiems mėnesiams. Nepale ji ne tik mokė vaikus, bet ir kartu su kitais savanoriais įrengė dušą, biblioteką.
„Nepalas leido man sugrįžti į save. Nusimesti visus šarvus, daug nereikalingo bagažo, kurio prikroviau iki tol, ir dabar būti žymiai laisviau, paprasčiau. Su tais pačiais dideliais tikslais, ta pačia didele meile muzikai, bet tiesiog lengviau“, – sakė laidoje Monika.
Atlikėja neslėpė, kad iki tokio požiūrio ir pasitikėjimo savimi, jai teko nueiti ilgą kelią. Ir iki dabar, dirbti su savimi reikia kasdien.
„Man vis geriau sekasi suvaldyti šį jausmą, kuris gali labai stabdyti, plakti ir sakyti, koks tu čia netobulas, čia negerai, ir čia... Einu į santykį su šiuo jausmu – nenoriu meluoti ir sakyti, kad manęs tai neištinka. Manau, tas atvirumas, kad esi palaužiamas, kad tave vidinis pasaulis gali blokšti į depresyvias mintis, yra, visų pirma, raktas į gerą santykį su savimi. O tada – į gerą santykį su kitu žmogumi, nes aš nebijau būti pažeidžiama prieš jį“, – teigė Monika.
„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3!