Su „Eurovizijos 2013“ delegacijomis dirbantys savanoriai – specialią atranką praėję žmonės, konkurso metu padeda delegacijoms ir rūpinasi, kad laisvu laiku šalies atstovai nenuobodžiautų.
„Kiekviena delegacija „Eurovizijoje“ turi teisę į du abi kalbas – šalies organizatorės ir dalyvaujančios šalies atstovų – mokančius savanorius. Nežinau, kaip būdavo anksčiau, tačiau šįmet šiuos savanorius kiekvienai delegacijai parinko Malmės miestas. Jie paskelbė, kad trūksta savanorių, tad norintys galėjo pasisiūlyti“, – portalui 15min.lt pasakoja viena iš dviejų laimingųjų tapusi Grėtė.
Anot jos, tokie skelbimai mieste akių praeiviams nebadė, tad daug lietuvių paraiškų ir nebuvo sulaukta, o ir šiaip nežinia, kiek lietuvių gyvena Malmėje.
Grėtė ir Vilija |
Savo paraiškas tapti savanorėmis merginos pateikė skirtingais būdais. Vilija pamatė skelbimą ir jau lapkritį nutarė išbandyti jėgas, o Grėtė susigriebė paskutinę minutę. „Aš netikėtai sulaukiau skambučio iš vienos draugės, kuri nugirdo, jog trūksta savanorių lietuvių. Pasiskambinau duotais kontaktais, pasakiau, kad moku švediškai ir lietuviškai, ir iškart buvau pakviesta į interviu. Buvo jau sausis“, – pasakoja.
Su Lietuvos delegacijos vadovu Audriumi Giržadu merginos turėjo progos susipažinti dar prieš konkursą. „Pirmąkart su Audriumi susitikome kovo mėnesį, kai jis atvyko į Malmę. Jis man paliko labai gerą įspūdį. Kažkada jis dirbo su mano klasės drauge, tad buvau girdėjusi gerų atsiliepimų. Kitų delegacijų vadovai su savo savanoriais mažiau bendravo – labiau stengėsi užmegzti kontaktus su kitais, reklamuotis. O Audrius buvo su mumis. Šiltai bendravo, pajuokaudavo“, – pažintį prisimena Vilija.
Su Lietuvos atstovu Andriumi Pojaviu abi savanorės susipažino jam atvykus į „Eurovizijos 2013“ konkursą. Praėjo dar tik pusantros savaitės, o Grėtė jau apgailestauja, kad greitai teks išsiskirti. „Visa delegacija – labai draugiški žmonės. Lietuviams čia būti teliko vos kelios dienos, o mes su Vilija jau galvojame, ką veiksime, kai jie išvažiuos – gali būti ašarų…“ – patikina.
Abi merginos juokauja, kad lietuviai pasirodę esą tokie mieli, jog net žadina motiniškus jausmus. „Jie tokie mieli, kad norisi juos įsivaikinti!“ – juokiasi.
Lygindamos lietuvius su kitų šalių delegacijomis panelės pabrėžia tautiečių privalumus. „Kalbėjome su Olandijos delegacijos savanoriu. Jis, pavyzdžiui, net nedrįsta šnekėti su savo šalies atstove – jiems atstovauja Anouk. Neva ji labai didelė žvaigždė. O pas mus kitaip – delegacija itin draugiška“, – pasakoja Grėtė.
Vilija ir Grėtė |
Ir Vilija, ir Grėtė A.Pojavio pasirodymą pirmame „Eurovizijos 2013“ pusfinalyje stebėjo būdamos spaudos centre, kartu su dalimi žurnalistų iš Lietuvos. Sužinojusios apie pergalę merginos netvėrė džiaugsmu. „Neturėjau minčių, kad pateksime į finalą. Išvis apie tai negalvojau. Bet kai skelbiant, kas pateko į finalą, išgirdome žodį „Lithuania“, kartu su Grėte ėmėme klykti kaip kokios beprotės. Tokia laimė buvo labai natūrali“, – juokiasi Vilija.
O Grėtė pergalę nujautė. „Tikėjausi, kad pateks į finalą. Galvojau, kad ir Andrius mielas, ir ant scenos atrodo gražiai, ir daina miela. Tik stebint pusfinalį išsigandau – galvojau, o jei nepateksime, tai ką reikės daryti, kas tada bus? Bet vėliau didžiavausi, kad teisingai atspėjau – sakiau visiems, kad taip ir žinojau“, – džiaugiasi.
Apie dainininko pasirodymą abi taip pat atsiliepia tik gerai. „Man labai patinka Andriaus vientisumas. Jo daina plaukia iš vidaus, atsakymai interviu metu – taip pat. Ir judesiai scenoje“, – sako Vilija. Grėtė įžvelgia A.Pojavio išskirtinumą: „Jis yra tikras. Visas jo pasirodymas, o ir jis pats, itin savotiški.“
Finalo rezultatų jos spėlioti nenori. „Net nesvarbu, kaip pasiseks finale, nes jis yra ištikimas sau. Kad ir kaip būtų, bus gerai“, – svarsto Vilija.
Į Lietuvą A.Pojavį ir Lietuvos delegaciją merginos išlydės jau sekmadienį. Dar nežino, kaip reikės atsisveikinti, o ir visai nenori. „Dar nesuvokiame, kad jie išvažiuoja. Nesinori apie tai galvoti. Bet išbučiuoti žadame“, – sako Grėtė.