Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Oficialu: Jungtinė Karalystė rengs kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursą

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) ir BBC patvirtino, kad kitais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Jungtinėje Karalystėje, Ukrainos transliuotojo UA:PBC, vardu.
Samas Ryderis
Samas Ryderis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad dėl Rusijos invazijos konkursas negali būti surengtas Ukrainoje.

EBU taip pat pranešė, kad derasi su BBC dėl „Eurovizijos“ rengimo Jungtinėje Karalystėje, mat šių metų konkurse britų atstovas Samas Ryderis su daina „Spaceman“ užėmė antrąją vietą.

„Esame nepaprastai dėkingi, kad BBC sutiko rengti „Eurovizijos“ dainų konkursą Jungtinėje Karalystėje 2023 metais“, – sakė „Eurovizijos“ dainų konkurso vykdomasis vadovas Martinas Österdahlis.

„Anksčiau BBC jau keturis kartus yra prisiėmusi kitų šalių nugalėtojų pareigas. Tęsdami šią solidarumo tradiciją, žinome, kad kitų metų konkurse atsiskleis vieno iš labiausiai patyrusių Europos visuomeninių transliuotojų kūrybiškumas ir įgūdžiai, kartu užtikrinant, kad šių metų nugalėtoja Ukraina bus pagerbta viso renginio metu.“

„UA:PBC“ valdybos vadovas Mykola Černotickis pridūrė, kad 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks ne Ukrainoje, o remiant Ukrainą.

„Esame dėkingi savo BBC partneriams už solidarumą su mumis. Esu įsitikinęs, kad kartu sugebėsime šiam renginiui suteikti ukrainietiškos dvasios ir dar kartą suvienyti visą Europą bendroms vertybėms – taikai, paramai, įvairovės ir talento puoselėjimui“, – teigė M.Černotickis.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Ukrainos atstovai Kalush Orchestra
Lukas Balandis / BNS nuotr./Ukrainos atstovai Kalush Orchestra

UA: PBC atstovai bendradarbiaus su BBC, kad parengtų ir įgyvendintų ukrainietiškus kitų metų laidų elementus. Ukraina, kaip 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja, taip pat kaip nugalėtoja pateks į būsimo konkurso didįjį finalą.

BBC generalinis direktorius Timas Davie tikino, jog sieks, kad renginyje atsispindėtų Ukrainos kultūra. Tiesa, kol kas nežinoma, kuris miestas taps renginio šeimininku, tačiau susidomėjimą išreiškė tokie miestai kaip Glazgas ir Mančesteris.

„Labai gaila, kad mūsų kolegos ir draugai Ukrainoje negalės surengti 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso. Prašymas surengti didžiausią ir sudėtingiausią muzikos konkursą pasaulyje yra didelė garbė.

BBC siekia, kad šis renginys būtų tikras Ukrainos kultūros atspindys ir kartu parodytų Didžiosios Britanijos muzikos ir kūrybos įvairovę. Dabar BBC pradės ieškoti miesto šeimininko, kuris bendradarbiautų su mumis rengiant vieną įdomiausių renginių Jungtinėje Karalystėje 2023 m.“, – sakė T.Davie.

BBC rengė „Eurovizijos“ dainų konkursą daugiau kartų nei bet kuris kitas transliuotojas: 1960, 1963, 1968 ir 1977 m. jis vyko Londone, 1972 m. – Edinburge, 1974 m. – Braitone, 1982 m. – Harrogate ir 1998 m. – Birmingeme.

Kitų metų miestas šeimininkas bus išrinktas per ateinančius mėnesius po paraiškų teikimo proceso, kuris bus pradėtas šią savaitę. 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso datos bus paskelbtos atitinkamu laiku.

Vėliau bus atskleistas ir 2023 m. renginio logotipas, kuriame atsispindės unikalus kitų metų konkurso rengimas ir šalies šeimininkės bei šių metų nugalėtojų bendradarbiavimas.

Eurovizijos dainų konkursas yra didžiausias pasaulyje tiesioginis muzikos renginys, kurį nuo 1956 m. kasmet organizuoja Europos transliuotojų sąjunga (EBU), atstovaujanti 56 Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių visuomeninei žiniasklaidai.

Primename, kad Ukrainos kultūros ministras Oleksandras Tkačenka dar anksčiau nusivylė pranešimu apie „Eurovizijos“ rengimą ne Ukrainoje ir išplatino pareiškimą, kuriame „reikalavo pakeisti sprendimą“.

„2023 m. „Eurovizijos“ rengimas Ukrainoje yra stiprus signalas visam pasauliui“, – anksčiau aiškino jis ir pridūrė: „Tikime, kad sugebėsime įvykdyti visus savo įsipareigojimus.“

Ukrainos transliuotojo „UA: PBC“ valdybos vadovas Mykola Černotickis taip pat prieš kurį laiką išreiškė pasipiktinimą: „Gaila matyti tokį nepagarbų EBU pareiškimą. Todėl prašome savo partnerių surengti tolesnes derybas.“

Tačiau tada EBU dar kartą pakartojo savo poziciją, naujame pareiškime teigdama, kad „visiškai supranta nusivylimą, kuris lydėjo ankstesnį pranešimą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas