Pirmajame pusfinalyje susikaus 17 šalių: Moldova, Rusija, Estija, Slovakija, Suomija, Latvija, Serbija, Bosnija ir Hercegovina, Lenkija, Belgija, Malta, Albanija, Graikija, Portugalija, Makedonija, Baltarusija, Islandija.
Latvijos atstovė Aisha |
„Eurovizijos“ konkursas oficialiai atidarytas jau šį sekmadienį. „Eurovizijos“ finale šeštadienį vyks 25 pasirodymai. Penki finalo dalyviai jau aiškūs (Prancūzija, Vokietija, Norvegija, Ispanija, Didžioji Britanija). Dar po 10 geriausiai pasirodžiusių dalyvių bus atrenkami per du pusfinalius. Grupė „InCulto“ pasirodys antrajame pusfinalyje šį ketvirtadienį, lietuviai į sceną žengs pirmieji.
Lietuviai galės balsuoti antrajame pusfinalyje. Tradiciškai savo balsą galima atiduoti už bet kurį patikusį dalyvį, išskyrus savo šalies. Naujovė konkurse – balsuoti galima tik prasidėjus laidai ir dar penkiolika minučių nuskambėjus paskutinei dainai.
Anot lažybų bendrovių, daugiausia šansų į finalą iš pirmo pusfinalio patekti turi Belgija, Graikija ir Slovakija. Taip pat nebloga ateitis prognozuojama Serbijai, Islandijai ir Albanijai. Mažiausiai šansų suteikiama Makedonijai, kiek daugiau – Portugalijai ir Latvijai, praneša puslapis eurovision-betting.com. Ar lažybininkų prognozės pasitvirtins, paaiškės jau po vidurnakčio.
Pirmieji pasirodė Moldovos atstovai „Sunstroke Project & Olia Tira“ su daina „Run Away“. Kolektyvas scenoje surengė spalvingą pasirodymą. Vos prieš 2 metus susikūrusiai grupei „Sunstroke Project“ konkurse talkinanti 21 metų Olia – tikra žvaigždė savo šalyje.
Antrieji scenoje – angliškai uždainavę Rusijos atstovai „Peter Nalitch & Friends“ su daina „Lost And Forgotten“.
Laidos komentatoriaus, muzikologo Dariaus Užkuraičio žodžiais, tretieji pasirodę estai „Malcolm Lincoln“ pristatė gana keistą, bet tikrai neprastą dainą „Siren“.
Graikų atstovai |
Po jų – lažybų bendrovių teigiamai apibūdinamas įmantrus slovakų pasirodymas. Dainą „Horehronie“ atliko solistė Kristina.
Nuotaikingą ir šviesų pasirodymą su šokiais ir akordeono muzika surengė suomių duetas „Kuunkuiskaajat“. Jų daina pavadinta „Tyolti ellaa“.
Šeštoji – populiari Latvijos dainininkė 24 metų Aisha su daina „What for? (Only Mr.God knows – why). Mergina išgarsėjo laimėjusi vietos muzikos realybės šou. Dainininkė dalyvavo ir Latvijos televizijos projekte „Šok su žvaigžde“.
Serbijos atstovas – tikras šios šalies dievukas Milanas Stankovičius su daina „Ovo Je Balkan“. Dažnas Serbijos muzikos konkursų dalyvis šalyje garsus ne tik dėl savo balso, bet ir ekstravagantiškos išvaizdos, šukuosenos. Debiutinis 22 metų vaikino albumas „Solo“ buvo parduotas daugiau nei 50 tūkstančių kopijų tiražu.
Aštuntasis scenoje pasirodė Bosnijos ir Hercegovinos atstovas Vukašinas Brajicas su daina „Thunder And Lightning“. 26 metų atlikėjas muzikos pasaulyje sužibėjo vos maždaug prieš metus, tačiau tai nesutrukdė roko atlikėjui patekti ant „Eurovizijos“ scenos.
Vėliau savo dramatišką pasirodymą pristatė Lenkija – 24 metų Marcinas Mrozinskis su daina „Legenda“. Marcinas muzikos scenoje jau nuo 8 metų – tada jis debiutavo vaikų dainų konkurse.
Dešimtasis – belgas Tomas Dice su daina „Me And My Guitar“. Ši dvidešimtmečio Tomo baladė skirta jo vienintelei meilei – gitarai.
Maltos atstovė Thea Garrett su daina „My Dream“ pasirodė vienuolikta. Naujuoju Maltos talentu tituluojama Thea – gospelo choro narė.
Dvyliktoji – Albanijos atstovė Juliana Pasha su daina „It's All About You“. Beje, šią dainą atlikėja skiria ne mylimajam, o Dievui.
Vienas energingiausių pusfinalio pasirodymų – graikai „Giorgos Alkaios & Firends“ su daina OPA. Viena iš atlikėjo dainų yra tapusi ir Turkijos futbolo komandos himnu.
Baltarusių atstovai |
Portugalijos atstovė Filipa Azevedo su daina „Ha Dias Assim“ pasirodė keturiolikta. Aštuoniolikmetė mergina – įvairių talentų projektų dalyvė.
Penkioliktasis – makedonas Gjoko Taneski su daina „Jas Ja Imam Silata“. 33 metų atlikėjas repu ir gitaros muzika paįvairintą dainą atliko gimtąja kalba.
Priešpaskutiniai – Baltarusijos atstovai „3+2“ su daina „Butterflies“. Prieš metus įkurtos penkių atlikėjų grupės solistės ir Baltarusijos įžymybės – 25 metų dvynės Aliona bei Ninel.
Paskutinioji pasirodė Islandijos atstovė. Viena vyriausių pusfinalio dalyvių 38 metų Hera Bjork prancūzų kalba atliko dainą „Je Ne Sais Quoi“.
Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kad į finalą pateko šios šalys: Bosnija ir Hercegovina, Moldova, Rusija, Graikija, Portugalija, Baltarusija, Serbija, Belgija, Albanija ir Islandija.
Atnaujinta 01.41 val. Po pirmojo pusfinalio buvo surengta spaudos konferencija. Joje į finalą patekę „Eurovizijos“ dalyviai dalijosi džiaugsmu.
Per spaudos konferenciją kai kurie atlikėjai nesibaimino vardyti ir savo favoritų, pavyzdžiui, rusų atlikėjai sakė palaikantys Balkanų atstovus, mat dainininko giminės yra būtent iš šio regiono.
Tuo tarpu Graikijos atstovas turėjo atsakinėti į klausimus apie šalį užklupusią finansų krizę. Tačiau graikų atlikėjas tvirtino, kad net ir laimėjus „Euroviziją“ šaliai tai bėdos nepridarytų, ji sugebėtų surengti konkursą, mat tai yra „daugiau nei pinigai“.
Atlikėja iš Islandijos taip pat nevengė aktualijų – ji sakė, kad džiaugiasi, jog ugnikalnis nustojo veikti ir vien jau tai yra gera žinia, kuri įkvepia kautis dėl pirmos vietos šeštadienį.
Daugelis atlikėjų nevengė pagyrų Oslui, tvirtino, kad konkurse jaučiasi kaip viena šeima, gailėjosi tų, kurie nepateko į finalą, ir, be abejo, demonstravo ryžtą nugalėti finale.