Muzikos prodiuseris Martynas Tyla didžiojoje „Eurovizijoje“ su savo atlikėjais yra dalyvavęs ne kartą, tad puikiai pažįsta konkurso virtuvę. Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt jis tikina, kad didžiosios sovietinės ir posovietinės šalys „Euroviziją“ visada išnaudoja politiniais tikslais – demonstruoja savo galią. Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, griežta pozicija Rusijos atžvilgiu turėtų būti parodyta ir šiame dainų konkurse.
„Šiai dienai Rusija yra tikra agresorė ir ji kariauja su mums draugiška šalimi. Ji tiesiogiai užgrobia kitos valstybės teritorijas ir mes visi esame prieš tokius veiksmus, kalbame apie įvairias sankcijas, tad ir transliuotojai turėtų parodyti pavyzdį bei siųsti žinutę, kad Rusija „Eurovizijoje“ nelaukiama“, – Žmonės.lt sako M.Tyla.
Jis pridūrė, kad dėl šio sprendimo galėtų nukentėti Rusijos kultūros ir meno atstovai. Nors nuo režimo jie kenčia ir dabar, to nepakanka: „Geri dalykai nevyksta be pasiaukojimo. Ši šalis neatvirs, jei ir toliau dėsis tokie dalykai.“
Vis tik M.Tyla nelabai įsivaizduoja, kaip kariaujančios šalys galėtų tarpusavyje varžytis dainų konkurse.
„Juk Antrojo pasaulinio karo metu Rusija ir Vokietija nesiuntė savo dainininkų vieni pas kitus. Beje, čia nereikėtų kalbėti apie tai, kad negalima kišti kultūros ar sporto į politiką. Deja, reikia pripažinti, kad šiuo atveju tai susiję, tiesiog užsidedame rožinius akinius ir sakome, kad nieko bendro tai neturi“, – tikina prodiuseris.
Paklausus, ar šių metų „Eurovizijoje“ turėtų dalyvauti Ukraina, M.Tyla svarsto, kad tai – pačios valstybės sprendimas. Pasak jo, ukrainiečiai visada gali čia siųsti savo žinutę, ką darė jau ne vieną kartą.
„Aišku, jie tikriausiai neatsisakys važiuoti į „Euroviziją“ vien dėl to, kad konkurse dalyvaus ir Rusija. Manau, kad pirmiausia turi sureaguoti kitos šalys ir Lietuva, kaip visada, gali pirmoji iškelti vėliavą ir šį klausimą“, – su Žmonės.lt mintimis dalijasi M.Tyla.
Savo nuomone prodiuseris pasidalijo ir socialiniame tinkle „Facebook“.
„Eurovizija ir Rusija.
Reaguojant į šių dienų įvykius, LRT galėtų kreiptis į EBU su reikalavimu, kad Rusija nedalyvautų Eurovizijoje. Nes jau puikiai žinome, kaip jie bandytų politizuoti savo dalyvavimą. Suprantame, kad tai nebūtų kažkokios super sankcijos, bet žinant jų pakazuchą, tai jiems būtų geras bizūnas. Na, o jei EBU nerastų būdo atsisakyti kelių rusiškų milijonų, tai būtų galima ir pasakyti, kad jei Rusija dalyvaus, mes – Lietuva nedalyvausim.
Monika Liu, tikrai linkiu tau sėkmės Italijoje, bet jei taip nutiktų, kad šiais metais neišeitų ten nuvykti, tai tave Lietuva tikrai nusiųstų pirmu numeriu kitais metais. Monika Garbačiauskaitė-Budrienė – jei aš klystu, atleiskit. Bet manau, LRT turėtų parodyti iniciatyvą ir pakviesti kitas šalis prisijungti!“, – rašė prodiuseris.
15min susisiekus su Lrt, generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė teigė, jog LRT drauge su kitais Centrinės Europos transliuotojais prieš tai kėlė klausimą apie Baltarusijos valstybinio transliuotojo narystę EBU ir galiausiai EBU valdyba BTRC narystę suspendavo.
„Būdama EBU valdybos narė ketinu artimiausiu metu kelti klausimą ir dėl Rusijos dalyvavimo Eurovizijoje. Tačiau taip pat manau, kad nebūtų išmintinga atsisakyti Lietuvai dalyvauti Eurovizijoje, nes tokiu žingsniu nieko nepasiektume“, – komentavo Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.