Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje kovėsi: Serbija, Austrija, Makedonija, Malta, Rumunija, Olandija, Vengrija, Danija, Airija, San Marinas, Kroatija, Norvegija, Šveicarija, Baltarusija, Bulgarija, Lietuva, Estija, Izraelis.
Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus paaiškėjo, kurios 10 dalyvių gauna kelialapį į finalą. Tai – Bulgarija, Baltarusija, Kroatija, Vengrija, Danija, Izraelis, Rumunija, Norvegija, Olandija, Austrija. Deja, Lietuvos atstovams šiemet nepasisekė.
15min primena, kad iš pirmojo pusfinalio į finalą jau pateko 10 valstybių. Tarp kurių – Moldova, Azerbaidžanas, Graikija, Švedija, Lenkija, Portugalija, Armėnija, Australija, Kipras, Belgija. Tiesiai į finalą deleguoti šeši atstovai: Ukraina, Italija, Didžioji Britanija, Ispanija, Vokietija, Prancūzija.
Po visų atlikėjų pasirodymų buvo skirtos 20 minučių televizijos žiūrovų balsavimui. Komisijos nariai, kurių balsai sudaro 50 procentų galutinio rezultato, savo balsus atidavė dar trečiadienio vakarą, stebėdami antrąją generalinę pusfinalio repeticiją.
TAIP PAT SKAITYKITE: Į antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį plūsta tūkstantinė gerbėjų minia: tarp jų – ir lietuviai
Atidaryti antrąjį „Eurovizijos“ pusfinalį teko renginio vedėjams. Kartu su daugybe šokėjų, muzikantų jie scenoje sugrojo eurovizinus hitus ukrainietišku stiliumi – su tautiniais drabužiais, dekoracijomis ir jų liaudies skambesiu.
Pirmoji į sceną žengė Serbijos atstovė Tijana Bogičevič su daina „In Too Deep“. Savo karjerą nuo pritariančiosios vokalistės pradėjusi atlikėja išaugo iki tikros Serbijos popžvaigždės. Ji yra kartą dalyvavusi „Eurovizijoje“ – talkino pagrindiniam atlikėjui.
Tijana pasipuošė balta peršviečiama suknele, jos vokaliniai sugebėjimai – neabejotini, o daina – su įsimenančiu priedainiu.
Antru numeriu pasirodė Nathanas Trentas iš Austrijos su kūriniu „Running On Air“. 24-erių atlikėjas su muzika draugauja nuo pat vaikystės, profesionaliai to mokėsi ir universitete.
Žengęs į sceną jis priminė saldų vaikiną iš sapnų – pasipuošęs baltu kostiumus jis sėdėjo ant mėnulio ir dūmų debesies. Publiką jis bandė užkariaut nuotaikinga ir smagia pop stiliaus daina.
Jana Burčeska iš Makedonijos pasirodė trečioji. Ji atliko kūrinį „Dance Alone“. Į „Euroviziją“ Jana bandė patekti ne kartą, tad pagaliau nusišypsojus laimei, ji sako, dar nebuvo nustojus šypsotis.
Atlikėjos daina – šokių stiliaus, turinti daug elektroninės muzikos elementų, primenančių muziką, grotą prieš kelis dešimtmečius. Kaip ir dainos žodžiuose, taip ir scenoje – Jana visą laiką šoko viena.
Kita – Maltos atstovė Claudia Faniello su kūriniu „Breathlessly“. Muzikos industrijoje besidarbuojanti maltietė ne kartą bandė patekti į konkursą.
Patekus, ji atlieka lyrišką, stiprią baladę. Be to, pačios balsas turi gražų užkimimą, kartais primenantį Celine Dion.
Rumunai Ilinca ir Alexas Florea su kūriniu „Yodel It!“ žengė kiti. Dueto gyvenime kiekvieną žingsnį lydėjo muzika.
Į konkursą jie atsivežė itin įdomią dainą. Ilinca čia jodliuoja – tai dainavimo būdas, kai greitai kaitoliajamos aukštos ir žemos natos. Nors ir tai yra itin populiarus reiškinys vokiškuose kraštuose, duetas jodliavimą naudoja šiuolaikiniame kūrinyje, taip suteikdamas kitonišką skambesį.
Atėjus Olandijos eilei, scenoje pasirodė trijų sesių grupė „OG3NE“ su kūriniu „Lights and Shadows“. Ši daina – tikras šeimos kūrinys. Jį parašė jų tėtis, skirdamas savo žmonai, dukrų mamai, šiuo metu kovojančiai su sunkia liga.
Daina – stipri emociškai, įsimenanti. Svarbiausias akcentas – merginos dainuoja trimis balsais, kas rodo puikią jų klausą, profesionalumą. Matosi, kad šis kūrinys joms itin svarbus – išjaustas kiekvienas žodis.
Joci Papai iš Vengrijos scenoje pasirodė su kūriniu „Origo“. Visą gyvenimą grojęs gitara, Joci galiausiai nusprendė tapti profesionaliu muzikantu, o ne sportininko keliu.
Jo eurovizinėje dainoje susipynusi šiuolaikiška muzika, repas su autentišku čigonišku skambesiu. Scenoje jis pasipuošė čigoniškais drabužiais, o jam talkino romų tautybės šokėja.
Pasirodymą surengė ir Danijos atstovė Anja su kūriniu „Where I Am“. Ji gimė ir užaugo Australijoje, tačiau tėvai yra danai. Atlikėja laimėjo „Australijos balsą“, tačiau atstovauti „Eurovizijoje“ visuomet norėjo būtent Danijai.
Anja laikoma viena favoričių – turi įsimenantį kūrinį, kuris jau spėjo dar prieš konkursą išgarsėti. Ir ne be reikalo – jos vokalas išties įspūdingas.
20-metis Brendanas Murray iš Airijos į konkursą atsivežė dainą „Dying to Try“. Iš pradžių jis buvo sėkmingos vaikinų grupės narys, galiausiai tapo solistu.
Vaikinas – išskirtinio, aukšto tembro savininkas, su įspūdingais sugebėjimais. Klausant užsimerkus galima pagalvoti, kad dainuoja mergina – ypač tuomet, kai kūrinio pabaigoje jis sudainuoja itin aukštas natas.
Į sceną žengė duetas iš San Marino – Valentina Monetta ir Jimmie Wilson su kūriniu „Spirit of the Night“. Valentiną galima laikyti tikra „Eurovizijos“ veterane – konkurse savo šaliai atstovavo net tris kartus ir visada patekdavo į finalą.
Jųdviejų daina nukelia kelius dešimtmečius anksčiau – tai disko stiliaus kūrinys, kurio metu šokant jų energija tiesiog liejosi per kraštus.
Kroatija į konkursą išsiuntė Jacques'ą Houdek'ą su kūriniu „My friend“. Kroatijoje puikiai žinomas ir sėkmingas dainininkas.
Jacques dainuoja dvigubu balsu – kai kurias eilutes operiniu, kitas – paprastu vokalu. Kartais galima pagalvoti, kad kūrinį atlieka duetas. Tos dvi dainininko pusės atsiskleidė ir pasirodyme – šiuolaikiškas įvaizdis, bet kartais solinę partiją atliekantys styginiai: smuikas ir violančelė.
Atėjo eilė ir Norvegijos grupei „Jowst“ su daina „Grab The Moment“. Vokalistas – garso inžinierius ir prodiuseris, kuriantis muziką.
Dainoje gausa šiuolaikinių hitų melodijų elementų. Tačiau tai – ritmingas, įsimenantis kūrinys. Kartu scenoje su dainininku pasirodė trys vaikinai su šviečiančiomis kaukėmis. Vienas stovėje prie didžėjaus pulto, o kiti grojo elektriniais būgnais, pianinu, galiausiai mušė ir didįjį būgną.
Šveicarų grupė „Timebelle“ atsivežė dainą „Apollo“. Vokalistė, pianistas ir būgnininkas konkurse pasirodo pirmą kartą.
Kūrinys taip pat spėjęs išpopuliarėti dar prieš konkursą. Dainininkė vilkėjo ryškią geltoną suknelę, o vaikinai šviesiai rausvais kostiumais.
Baltarusija į „Euroviziją“ atsiuntė grupę „Naviband“ su kūriniu „Story of my life“. Ją sudaro žurnalistas, profesionalus gitaristas ir pianistas Artemas Lukyanenko bei dainininkė Ksenia Žuk. Beje, tai pirmieji Baltarusijos atstovai, kurie konkurse dainuoja gimtąja kalba – baltarusiškai.
Nuoširdūs ir paprasti – šis duetas tikrai pritraukia dėmesį. O indie folk stiliaus daina sukuria gerų emocijų besiklausant. Scenoje jie pasirodė baltai apsirengę ant laivą primenančios pakilos.
Scenoje pasirodė bulgaras Kristianas Kostovas su daina „Beautiful Mess“. Vos 17-os metų vaikinas turi jau svarių pasiekimų karjeroje – laimėjo „Rusijos vaikų balsą“, Bulgarijos „X Faktorių“, sulaukė daug dėmesio su savo kūriniais.
Kristianas taip pat laikomas vienas konkursų favoritų. Nors ir jaunas, tačiau pasirodymo metu toks neatrodė – viską atliko itin profesionaliai. Jo tembras – itin švarus, žemas ir puikiai valdomas.
Mūsų šaliai šiemet atstovauja grupė „Fusedmarc“. Į konkursą jie atsivežė visiškai netipišką eurovizinį kūrinį „Rain of revolution“.
Viktorija scenoje atrodė atsipalaidavusi, pasitikinti savimi, pasiruošusi sprogdinti revoliucijos bombą. Denisas visą laiką šoko ir transliavo puikią nuotaiką. Lietuva tikrai turi, kuo didžiuotis.
Estijai eurovizinėje kovoje atstovauja Koito Toome ir Lauros duetas su daina „Verona“. Jiedu konkurse – jau nebe naujokai. 2005 metais Laura su grupe „Suntribe“ konkurse, kuris taip pat vyko Kijeve, atstovavo savo šaliai. Tiesa, tąkart jiems nepasisekė – į finalą muzikantai nepateko.
Šiemet šis duetas itin mėgstamas. Nors ir daina yra tikras 90-ųjų kūrinys, tačiau atliktas buvo puikiai.
Paskutinis pufinalyje – Imri iš Izraelio su kūriniu „I Feel Alive“. Du kartus „Eurovizijoje“ dalyvavęs kaip pritariantysis vokalistas, šįmet konkurse jis pagrindinė žvaigždė.
Jo daina – tipinė šokių muzikos stiliaus. Jam talkino du šokėjai. Čia buvo surengtas dar ir tikras ugnies šou – per priedainį nuo scenos grindų į viršų šaudė ugnis liepsnos.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis: iš 18 šalių liko 10, finalas – be latvių