Paskelbus susumuotus komisijos ir žiūrovų balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad į finalą, kuris vyks šeštadienį, pateko Serbija, Lietuva, Graikija, Azerbaidžanas, Gruzija, Šveicarija, Vengrija, Suomija, Rusija ir Islandija.
Pusfinalį pradėjo ilgakojė Lenkijos atstovė Magdalena Tul, atlikusi energingą dainą „Jestem“. Ji su šokėjomis bandė žiūrovų simpatijas pelnyti trumpu sijonėliu ir erotiškais šokių judesiais.
Antroji afrikietiškais ritmais žiūrovus linksmino egzotiška Norvegijos dainininkė Stella Mwangi. Judindama klubus ir užkrėsdama vasariška atsipalaidavimo dvasia, atlikėja privertė šėlti ne tik publiką arenoje, bet ir sukėlė plojimus spaudos centre.
Su rožiniais plaukais ir moteriška jėga trečia scenoje pasirodė Albanijos atstovė Aurela Gace. Liepsnojant ugnies liežuviams, roko ir klyksmo daina taip pat nepaliko abejingų Diuseldorfo žiūrovų.
Brandžia roko energija ir besiplaikstančiais plaukais Diuseldorfo areną bandė drebinti Turkijos atstovai „Yuksek Sadakat“, pasirodę penktu numeriu. Muzikantai scenos viduryje apvaliame narve įkalino akrobatę – paukštį, kuri dainos pabaigoje iškilmingai išsilaisvino iš narvo.
Su ryškiomis spalvomis išsiskiriančiomis pritariančiomis atlikėjomis savo dainą šešta sudainavo serbė Nina. Nors daina skambėjo visai smagiai, jos melodija nepaliko įsimintino įspūdžio.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gruzijos grupė „Eldrine“ |
Iš tamsos septintas išniro Rusijos atstovas Aleksejus Vorobjovas, kuris demonstravo ne tik savo balsą, bet ir raumenis bei šokių sugebėjimus. Spaudos centre sukilo Rusijos vėliavos ir pasigirdo šūksniai: „Nu davai, Rossija!“ Dainininkas, pabaigęs dainą, prieš nusilenkdamas garsiai sušuko: „S dniom pobedy!“
Išvakarėse, kaip ir kasmet gegužės 9-ąją, Rusijoje buvo minima nuo sovietmečio populiari Pergalės diena, pažyminti rusų karinį nokautą nacistinei Vokietijai. Rusijos pajėgoms nukeliavus iki pat Berlyno, Vokietija 1945 metais paskelbė apie kapituliaciją Antrajame pasauliniame kare. Todėl Rusijos atstovo A.Vorobjovo sveikinimas iš Diuseldorfo gali būti įvertintas kaip politinį atspalvį turintis akibrokštas.
Romantiškai jaukią dainą, akompanuojamą gitaros ir kontraboso, aštunta atliko Šveicarijos dainininkė Anna Rossielli. Didžiuliuose LED ekranuose už jos nugaros plaukioję spalvoti debesys, žvaigždės ir saulė padėjo sukurti moteriškai svajingą ir net pasakišką atmosferą – spaudos centre po dainos skambėjo garsūs plojimai.
Visai kitokią nuotaiką perteikė Gruzijos atstovė „Eldrine“, pasirodžiusi devinta. Rokas, repo elementai, šviesų šou, klyksmai ir visiškas šėlsmas turėjo papirkti tokios muzikos gerbėjus, bet ar jai tai pavyko?
AFP/„Scanpix“ nuotr./Suomijos atstovas Paradise Oskaras |
Dešimtas su šilta šypsena ir gitara į sceną užlipo Suomijos dainininkas Paradise Oskaras. Saldus balsas, jokio šou – tik lyriška daina „Da da dam“, kviečianti išsaugoti mūsų planetą ir už nugaros ekranuose besisukanti Žemė papirko savo paprastumu.
Strakaliojantis Maltos atlikėjas Glenas Vella su dviem šokėjais ir trimis ant pakylų stovinčiomis pritariančiomis dainininkėmis vienuoliktas pristatė šokiams tinkamą dainą „One Life“.
Dvylikta scenoje nušvito San Marino atstovė Senit, sudainavusi savo plačiai Vokietijoje žurnalistams reklamuojamą kūrinį „Stand By“. Lyriškos dainos momentai sukūrė įspūdį, kad jau yra kažkur seniai girdėti.
Kroatė Daria, išėjusi į sceną trylikta, visus pakvietė švęsti su daina „Celebrate“. Iš pradžių buvusi su viena suknele, vėliau iliuzionistui ji leido akimirksniu ją pakeisti kita, o pačioje pabaigoje staiga pasipuošia trečia. Publika arenoje pasirodymą pasveikino garsiais plojimais.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Islandijos atstovai „Sjonni's Friends“ |
Kažkur į praėjusius laikus nukėlė keturiolikta – Islandijos atstovų „Sjonni's Friends“ – atlikta daina. Brandaus amžiaus vyrai sudainavo nostalgiškai skambančią dainą „Coming Home“.
Penkiolikta prieš žiūrovų teismą stojo Vengrijos atstovė Kati Wolf su dar vienu šokių kūriniu šiame pusfinalyje – „What About My Dreams“. Kūrinį audrino scenoje besivartantys šokėjai, kurių drabužiai buvo nusagstyti šviečiančiais elementais.
Šmaikštus portugalų ansamblis „Homens Da Luta“, išėjęs ant scenos šešioliktas, patraukė akį plakatais ir temine apranga, tačiau jų atliekamai dainai pritrūko melodijos.
Pagaliau septyniolikta žiūrovų širdis suvirpinti savo stipriu balsu ir jausminga daina bandė Lietuvos atstovė Evelina Sašenko. Ji savo kūrinį atliko nepriekaištingai ir jaudulys kojos nepakišo.
Dar vieną lyrišką dainą atliko Azerbaidžano duetas Ellas ir Nikki, arenoje, koncertuodami aštuoniolikti, paskleidę meilę ir leidę pasigrožėti jų šokiu po krentančiomis žvaigždėmis. Pasirodymas spaudos centre sulaukė didelio užsienio žurnalistų palaikymo.
Pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį užbaigė vyriška kompanija – Graikijos atstovai Loucas Yiorkas ir Stereo Mike, kurie repavo, maršo ritmu traukė priedainį, o pasirodymą pagyvino breiko šokiais.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Azerbaidžano atstovai Ellas ir Nikki |