Pirmasis „Eurovizijos“ 2019 pusfinalis, kuriame varžysis 17-os šalių atstovai, bus transliuojamas gegužės 14-ąją (antradienį), antrasis pusfinalis, kuriame varžysis 18-os šalių atstovai, tarp jų ir Lietuvos, vyks gegužės 16-ąją (ketvirtadienį). „Eurovizijos“ finalas bus transliuojamas gegužės 18-ąją (šeštadienį).
Karščiausias šių metų konkurso naujienas, galerijas ir vaizdo įrašus rasite paspaudę čia.
Lietuvai 2019 metų „Eurovizijoje“ atstovauja Jurijus Veklenko su daina „Run with the lions“. Dainą jis pristatė ir 15min studijoje – žiūrėkite čia.
Šiemet Tel Avive vykstančioje „Eurovizijoje“ iš viso dalyvauja 41-os šalies atstovai.
STRAIPSNIO PABAIGOJE ESANČIOJE APKLAUSOJE IŠREIKŠKITE SAVO NUOMONĘ: KURIĄ ŠALĮ PALAIKOTE?
Didžioji Britanija – Michaelas Rice'as
21-erių metų Michaelas išpopuliarėjo laimėjęs BBC rengiamą talentų šou „All Together Now“, vėliau dalyvavo ir muzikos projekte „X faktorius“. Vis dėlto jo viena didžiausių svajonių buvo dalyvauti „Eurovizijoje“, o jai buvo lemta išsipildyti šiemet. Michaelas taip pat turi vaflių ir kokteilių verslą.
Prancūzija – Bilalas Hassanis
Prancūzas Bilalas Hassanis tūkstančių širdis užkariavo pasirodęs šou „The Voice Kids“, kur teisėjus ir žiūrovus užbūrė „Eurovizijos“ nugalėtojos Conchitos Wurst dainos „Rise Like a Phoenix“ daina.
Šiemet 19-metis atstovaus šaliai su daina „Roi“ (karalius – liet.), kuri siunčia stiprią žinią apie buvimą savimi ir drąsą kovoti už savo pasirinkimus.
Ispanija – Miki
Atlikėjas Miquelis Pozo, geriau žinomas sceniniu vardu Miki, išpopuliarėjo Ispanijoje 2018-aisiais laimėjęs talentų šou „Operación Triunfo“. Ir nors jo eurovizinė daina vadinasi „La Venda“ („Užrištomis akimis“), šis kūrinys yra išties pozityvus, kviečiantis džiaugtis gyvenimu.
Vokietija – „S!sters“
Sprendžiant iš grupės pavadinimo atrodytų, kad dvi grupes merginas – 19-metę Carlotta Truman ir 26-erių Laurita Kastel – sieja kraujo ryšys, jos nėra sesės. Jas suvedęs dalykas yra meilė muzikai, o duetas gimė būtent dėl šių metų „Eurovizijos“.
Carlotta Vokietijoje išgarsėjo 2014-aisiais patekusi į šou „Vaikų balsas“ finalą, tuo tarpu Laurita šlovė aplankė 2010-aisiais – ji buvo „Eurovizijos“ nugalėtojos Lenos pritariančioji vokalistė.
Italija – Mahmood
Vienu iš „Eurovizijos“ lyderių tituluojamas Alessandro Mahmoudas, geriau žinomas sceniniu vardu Mahmoodas, tikisi po 19-os metų pertraukos Italijai išplėšti pergalę.
Dainų konkurse atlikėjas dalyvauja su išties liūdnu kūriniu – jis papasakoja apie savo sunkius santykius su nepatikimu tėvu, kurio pagrindinis prioritetas buvo ne šeima, o pinigai.
Albanija – Jonida Maliqi
Jonida Maliqi gimtojoje Albanijoje yra puikiai žinoma kaip atlikėja, televizijos laidų vedėja, stiliaus ikona. Ji taip pat yra viena iš populiaraus šou „Šok su žvaigžde“ vedėja, 2016-aisiais teisėjavo šou „Albanijos balsas“.
„Eurovizijoje“ atlikėja dalyvauja su kūriniu „Ktheju tokës“ („Grįžimas į gimtinę“), kuris papasakoja apie žmonių emigraciją Kosovo karo metu.
Armėnija – Srbuk
Atlikėja Srbuk, kurios tikrasis vardas Srbuhi Sargsyan, išgarsėjo laimėjusi „X faktorių“, dalyvaudama „Ukrainos balsas“ liko ketvirta. 25-erių atlikėjai šiemet prognozuojama išties aukšta vieta – jos eurovizinė daina „Youtube“ jau surinko 5 mln. peržiūrų.
Australija – Kate Miller-Heidke
Nors žiniasklaidoje skelbta, kad Jungtinė Karalystė labai palaikė kitą Australijos nacionalinėje atrankoje dalyvavusią atlikėją Courtney Act, žemynui atstovaus ne vieną apdovanojimą pelniusi klasikinės muzikos atlikėja Kate Miller-Heidke.
Jos daina „Zero gravity“ taip pat yra elektroninės ir operinės muzikos mišinys, tačiau daugiausia komplimentų australė susilaukė dėl išskirtinio pasirodymo – ji savo dainą su pritariančiomis atlikėjomis atliks iškelta aukštai į orą.
Azerbaidžanas – Chingiz
Chingizas Mustafayevas, geriau žinomas sceniniu vardu Chingizas – 2007 m. Azerbaidžano televizijos šou „Pop Idol“ nugalėtojas. Dainininkas gimė Maskvoje, tačiau šešerių su šeima grįžo į Azerbaidžaną. Jis dar vaikystėje išmoko groti gitara bei pradėjo kurti įvairias dainas.
Chingizas – daugelio tarptautinių konkursų dalyvis. „Eurovizinis“ kūrinys „Truth“ pasakoja apie skaudžius dviejų žmonių santykius. Dainoje pasakojama istorija apie išdavystę bei sunkų sprendimą, kurį turi priimti išduotasis: palikti viską taip, kaip yra, ar išsivaduoti iš iliuzijų.
Šiaurės Makedonija – Tamara Todevska
Šiaurės Makedonijos popmuzikos dainininkei Tamarai „Eurovizija“ nėra naujiena. Pirmą kartą konkurse atlikėja dalyvavo dar 2008-aisiais kartu su Vrčak ir Adrian. Patekti į finalą trio nepavyko. 2015 metais Tamara bandė sugrįžti į konkursą, tačiau nacionalinėje atrankoje užėmė antrąją vietą.
Dainininkės sesuo Šiaurės Makedonijai atstovavo 2014-aisiais, tačiau ir jai patekti į finalą nepavyko. Nuo 2012-ųjų ši šalis finale pasirodė tik vieną kartą. Šiais metais Tamara Izraelyje pristatys dainą „Proud“ – ją atlikėja skyrė savo vaikams ir visiems, kurie nori, kad jų svajonės išsipildytų.
Nyderlandai – Duncanas Laurence’as
Jei esate dideli „Nyderlandų Balso“ gerbėjai Duncano Laurence’o vardą tikrai atsiminsite. Jis šiame konkurse dalyvavo 2014-aisiais. Duncanas ne tik atlikėjas, bet ir muzikos kūrėjas, būtent jis ir sukūrė šių metų Nyderlandų dainą „Arcade“. Dainoje – asmeniniai dainininko išgyvenimai netekus jam brangaus žmogaus.
Norvegija – „KEiiNO“
Grupę „KEiiNO“ sudaro trys muzikos profesionalai: reperis Fredas Buljo, Alexandra Rotan ir Tomas Hugo. Trio specialiai susibūrė „Eurovizijai“. Reperis Fredas ne tik užsiima muzika, jis taip pat kurį laiką buvo aktyvus politikas – buvo vietos parlamento nariu, bei taip pat dirbo Norvegijos parlamente.
Rusija – Sergejus Lazarevas
Sergejus Lazarevas pirmiausia išgarsėjo kaip vaikinų grupės „Smash!!“ narys. Atstovauti Rusijai konkurse jis siekė keletą kartų, galiausiai jam pavyko tai padaryti 2016-aisiais.
Tais metais jis užėmė trečiąją vietą, nors buvo konkurso žiūrovų favoritas. Šiemet Sergejus dar kartą bando laimę konkurse – su lyriška daina „Scream“.
Malta – Michela Pace
2019-ųjų sausį būdama vos 18-os Michaela laimėjo Maltos „X faktorių“. Turbūt įdomu koks jai prizas atiteko? Ogi galimybė atstovauti Maltai didžiausiame televiziniame projekte „Eurovizijoje“. Izraelyje ji pristatys popmuzikos dainą „Chameleon“.
Austrija – Paenda
Paenda, kurios tikrasis vardas yra Gabriele Horn, net ir Austrijoje yra tik kylanti muzikos žvaigždė. Savo pirmąjį albumą 31-erių atlikėja išleido 2018-aisiais.
Deja, tačiau šiemet Austrijai lažybininkai aukštos vietos neprognozuoja.
Belgija – Eliotas Vassamilletas
Per pastaruosius penkerius metus Belgija jau trečią kartą panaudoja tą pačią strategiją – šiemet jiems atstovaus dar vienas muzikos šou „Belgijos balsas“ atrastas talentas. Tai – 18-metis Eliotas, kuriam lažybininkai prognozuoja išties aukštą vietą.
Kroatija – Rokas Blaževičius
Nors jam dar tik 18-ika, Roko jau drąsiai save gali vadinti Balkanų muzikos scenos žvaigžde. Šlovę jam atnešė pergalė serbiškame dainų konkurse „Pinkove Zvezdice”.
Roko vadinamas Kroatijos Michaelis Buble'as. Tačiau „Eurovizijoje“ atlikėjas pasirinko kiek kitokią stilistiką – pasirodys su dviem dideliais aukso spalvos angelo sparnais.
Lietuva – Jurijus Veklenko
Atlikėjui Jurijui Veklenko „Eurovizijos“ scena – ne naujiena. Jis net du kartus atstovavo Lietuvai kaip pritariantysis vokalistas, o jo pasirodymas Austrijoje prieš kelerius metus tapo apkalbų objektu visoje Europoje – jis buvo vienas iš tų vaikinų, kuris Vaidui Baumilai ir Monikai Linkytei atliekant dainą „This time“, pasibučiavo prieš tūkstantinę auditoriją su kitu vaikinu.
Ne ką mažiau kalbų ir diskusijų sukėlė Gyčio Ivanausko-Lolitos Zero pasirodymas „Eurovizijoje“. Vis dėlto tik retas žino, kad būtent Jurijus Veklenko buvo pagrindinis Lolitos vokalas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Jurijus Veklenko su gausia komanda išskrido į Tel Avivą: lagamine – ir mamos dovanotas talismanas
Švedija – Johnas Lundvikas
2018-aisiais Johnui Lundvikui labai nedaug trūko, kad jis laimėtų Švedijos nacionalinę atranką „Melodifestivalen“. Tą kartą atlikęs jausmingą baladę jis liko trečias.
Šiais metais jam nusišypsojo sėkmė – kartu su gospelo choru jis atliks greito tempo kūrinį „Too Late For Love“. Šiais metai konkurse dalyvaus ir dar viena J.Lundviko parašyta daina – ją atliks Didžiosios Britanijos atstovas Michaelas Rice‘as.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ favoritas švedas Johnas Lundvikas apie įvaikinimą, sprinterio karjerą ir užgriuvusią šlovę
Baltarusija – Zena
Zinaida Alexandrovna Kupriyanovich, žinoma sceniniu vardu Zena, atstovaus Baltarusijai su daina „Like it“. Ar patiks ši daina Europai, sužinosime jau visai netrukus. Vis dėlto vos 16-os metų atlikėjai, kuri savo muzikinę karjerą pradėjo taip pat muzikiniuose šou, laukia neabejotinai vienas įdomiausių išbandymų gyvenime.
Kipras – Tamta
Šiemet Kiprui „Eurovizijoje“ atstovaus iš Sakartvelo kilusi Tamta. 2003 metais Tamta su šeima emigravo į Graikiją, o būtent čia prasidėjo jos muzikinė karjera. 2017 metais ji pasirodė Graikijos nacionalinėje atrankoje „Eurovizijoje“, tačiau tąkart išvykti į Helsinkį jai nepavyko. Tel Avive atlikėja pasirodys su kūriniu „Replay“.
Čekija – „Lake Malawi“
Čekijos nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“ šiemet pergalę iškovojo grupė „Lake Malawi“. Muzikinę veiklą jie pradėjo 2013 metais, spėjo pasirodyti ne viename festivalyje, Prahoje apšildė grupę „30 Seconds to Mars“. 2017-aisiais pasirodė jų debiutinis albumas „Surrounded by Light“.
Danija – Leonora
Šiais metais Danija į konkursą siunčia buvusią dailiojo čiuožimo sportininkę Leonorą Colmor Jepsen. Bet ji šio talento „Eurovizijoje“ nedemonstruos – sėdės ant milžiniškos kėdės. Izraelyje ji pristatys dainą „Love Is Forever“ , kurią išgirdę pasijusite tarsi miuzikle.
Rumunija – Estera Peony
Alexandra Cretu savo sceniniu pseudonimu pasirinko senovės Babilono meilės ir grožio deivės Ishtar (Estera) vardą. Dainininkė Rumunijoje išgarsėjo „YouTube“ platformoje dėdama perdainuotus kitų atlikėjų kūrinius. „Eurovizijoje“ ji atliks dainą „On A Sunday“.
Moldova – Anna Odobescu
Anna yra muzikinių įvairių tarptautinių konkursų laureatė. Anksti netekusi tėvo, paguodos atlikėja ieškojo muzikoje. 2015-aisiais Anna iškovojo antrąją vietą „Slavianski Bazaar“ festivalyje. Atlikėja Tel Avive pristatys baladę „Stay“
Šveicarija – Luca Hanni
Lucos Hanni kelias į šlovės olimpą prasidėjo dar 2012-aisiais – tais metais jis nugalėjo Vokietijos muzikiniame šou „Deutschland sucht den Superstar”. Iki šiol dainininkas ir modelis išleido keturis hitais tapusius albumus ir šešiolika singlų.
Šių metų „Eurovizijoje“ jis pristatys popmuzikos dainą „She Got Me“, ją konkurso gerbėjai lygina su praėjusių metų Kipro atstovės Eleni Foureiros daina, kuri užėmė antrąją vietą.
Estija – Victoras Crone
Šių metų Estijos atstovui „Eurovizijoje“ švedui Victorui Crone pastarieji keletas mėnesių itin audringi. Pergalė nacionalinėje atrankoje, koncertinis turas po Estiją ir pripažinimas gimtojoje Švedijoje. Šios sėkmės priežastis – daina „Storm“ (liet. „Audra“). Victoras tiki, kad kartu su estų kompozitoriais parašyta daina pavyks užkariauti ir Europos žmonių širdis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tik 15min: Estijai „Eurovizijoje“ atstovaujantis švedas Victoras Crone žada tai, ko Europa dar nematė
Sakartvelas – Oto Nemsadze
Sakartvelui šiemet atstovaus dainininkas Oto Nemsadze, kuris atliks patriotinį kūrinį „Sul Tsin Iare“ (liet. „Judėk pirmyn“). Tiesa, šiemet šalis pakeitė atrankas ir surengė vietinį „Idol“, kur kovėsi geriausi šalies atlikėjai. Būtent čia Oto išgarsėjo 2011 metais, tapus tokio paties formato šou nugalėtoju.
Suomija – Darude ir Sebastianas Rejmanas
Darude‘as – garsus Suomijos didžėjus. Jis išleido keturis studijinius albumus, koncertavo populiariame festivalyje „Ttomorrowland“. 2019 m. konkurse jis susijungė su Suomijos grupės „The Giant Leap“ dainininku ir gitaristu Sebastianu Rejmanu.
2019-aisiais metais išskirtinai „Eurovizijai“ didžėjus paruošė pasirodymą kartu su grupės „The Giant Leap“ dainininku ir gitaristu Sebastianu Rejmanu.
Graikija – Katerine Duska
Kanadoje gimusi Katerine Duske į Graikiją su šeima persikraustė paauglystėje, ten ir prasidėjo jos muzikinė karjera. 2014-aisiais pasirodė atlikėjos pirmasis singlas „One in a million“, po kelerių metų gerbėjus pasiekė ir albumas.
Latvija – „Carousel“
Sabine Žuga ir Maris Vasilievsky grupę „Carousel“ sukūrė 2015-aisiais, o šiais metais mūsų broliukai latviai, konkurse „Supernova 2019“ juos išrinko nugalėtojai ir siunčia į „Euroviziją“. Dainų konkurse jie pasirodo su indie-folk muzikos žanro kūriniu „That Night“.
Islandija – „Hatari“
Tel Avive kovosianti „Hatari“ Europą bandys užkariauti gimtąja kalba skambėsiančiu kūriniu „Hatrið Mun Sigra“. Trijų vaikinų grupė susibūrė prieš trejus metus, spėjo išleido vieną studijinį albumą ir turi jau visai nemažai gerbėjų. Tiesa, pačiai Islandijai kol kas sekasi sunkokai –paskutinį kartą šią šalį finale išvydome 2014-aisiais
Vengrija – Joci Papai
Atlikėjas jau ne pirmus metus dalyvauja „Eurovizijoje“ 2017 metais konkurse jis užėmė 8-ąją vietą. Ekspertai mano, kad vyras pateks į finalą ir užims aukštą vietą.
Portugalija – Conanas Osírisas
Portugalijoje nacionalinėse atrankose pergalę iškovojo Conanas Osírisas, kurio tikrasis vardas yra Tiago Miranda. Su kūriniu „Telemóveis“ Europą siekiantis užkariauti atlikėjas yra savamokslis, taip pat rašo dainas.
San Marinas – Serhatas
Į „Euroviziją“ San Marinas išsiuntė konkurso gerbėjams jau žinomą Serhat – 2016 metais Stokholme jis pasirodė su kūriniu „I Didn’t Know“ ir pusfinalyje užėmė 12 vietą. Šį kartą Tel Avive Serhat atliks pozityvų kūrinį „Say Na Na Na“.
Airija – Sarah McTernan
Tai jau ne pirmas kartas, kai atlikėja bando laimę „Eurovizijos“ konkurse. Praėjusiais metais ji bandė laimėti konkursą, tikėjosi atstovauti San Marinui, tačiau nebuvo išrinkta. Konkurse „Airijos balsas“ moteris užėmė 3-iąją vietą.
Lenkija – „Tulia“
Grupė „Tulia“ – kvartetas, kurio tikrai negalima pavadinti įprasta merginų grupe. Kvartetą sudaro Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz ir Tulia Biczak, kurios dainuoja tradiciniu Rytų Europos muzikiniu stiliumi, vadinamu „baltuoju balsu“.
Serbija – Nevena Bozovic
Serbijos atstovė Nevena yra dalyvavusi vaikų „Eurovizijoje“. Lažybininkai spėja, kad ji, atlikusi lėtą baladę, liks pusfinalio apačioje.
Izraelis – Kobis Marimis
Šių metų Izraelio atstovas Kobis – aktorius. Jis turėjo nedidelė muzikinę patirtį, tačiau vis tiek išplėšė pergalę šalies „Eurovizijos“ konkurse „Rising Star“. Priešingai nei praėjusiais metais, Izraelio atstovo daina, bus lyriška baladė.
Slovėnija – Zala Kralj ir Gašper Šantl
Slovėnijai atstovauja duetas Zala Kralj ir Gašper Šantl, susikūręs vos prieš porą metų. Pirmasis jų singlas „Valovi“ susilaukė didelės sėkmės ir slovėnų muzikos apdovanojimuose gavo metų dainos titulą.
Juodkalnija – „D mol“
Vokalinė grupę „D mol“, kurią sudaro šeši solistai, šiemet bandys išplėšti pergalę Juodkalnijai. Tiesa, ši grupė susikūrė tik prieš pat nacionalinę atranką, nors kiekvienas iš atlikėjų turį nemažą muzikinę patirtį.