2022 05 14 /2022 05 15

„Eurovizijoje“ triumfavo Ukrainos „Kalush Orchestra“, Lietuvos atstovė Monika Liu – 14-a

Šeštadienio vakarą paaiškėjo viena didžiausių metų muzikinių intrigų – išrinkti 66-osios „Eurovizijos“ laimėtojai. Iš Turino „Pala Olimpico“ arenos tiesiogiai transliuojamo finalo metu varžėsi 25-ių šalių atstovai, tarp kurių – ir Lietuvai atstovavusi Monika Liu su daina „Sentimentai“. Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo, kad „Eurovizijoje“ triumfavo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“ su kūriniu „Stefania“, o mūsų šaliai atiteko 14-a vieta!

Finale dėl pergalės varžėsi 25 šalys: iš pirmojo pusfinalio patekusios Lietuva, Šveicarija, Armėnija, Islandija, Portugalija, Norvegija, Graikija, Ukraina, Moldova, Nyderlandai, antrajame pusfinalyje kelialapį iškovojusios Belgija, Čekija, Azerbaidžanas, Lenkija, Suomija, Estija, Australija, Švedija, Rumunija, Serbija ir iškart finale dėl savo paramos „Eurovizijai“ atsidūręs „Didysis penketas“ Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija (pastaroji – dar ir praėjusių metų laimėtoja).

Suskaičiavus visus komisijos ir žiūrovus balsus tapo aišku, kad 2022-ųjų „Eurovizijos“ laimėtojais tapo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“. Pagal komisijos taškus jie nebuvo pirmi, tačiau į lyderius išsiveržė pridėjus žiūrovų balsus.

Lietuvai atstovavusi Monika Liu su „Sentimentais“ finale pasirodė 14-a, šis skaičius jai tapo magišku – dainavo gegužės 14-ą dieną, pasirodė 14-a ir užėmė 14-ą vietą.

Italija teisę rengti 2022-ųjų „Euroviziją“ gavo, kai pernai dainų konkursą laimėjo italų roko grupė „Måneskin“ su daina „Zitti e buoni“. Šiųmetė „Eurovizija“ vyksta Turino „Pala Olimpico“ arenoje.

Finalą vedė trys vedėjai, kurie su žiūrovais sveikinosi ir per pusfinalius. Tai – dainininkė Laura Pausini, televizijos bei radijo veidas Alessandro Cattelan ir muzikos žvaigždė Mika.

Finalas tradiciškai prasidėjo vėliavų paradu, per kurį pasirodė visų šalių atstovai.

Vakaro metu žiūrovų laukė ir specialūs numeriai – dainavo šiųmetės „Eurovizijos“ vedėjai Laura Pausini ir Mika, pati pirmoji Italijai pergalę „Eurovizijoje“ 1964-aisiais iškovojusi Gigliola Cinquetti, atlikusi savo eurovizinę dainą „Non Ho L’étà“, ir praėjusių metų „Eurovizijos“ nugalėtojai „Måneskin“, pristatę naujausią savo kūrinį „Supermodel“.

Po visų atlikėjų pasirodymų buvo skirta laiko televizijos žiūrovų balsavimui. Komisijos nariai, kurių balsai sudaro 50 procentų galutinio rezultato, savo balsus atidavė dar penktadienio vakarą, stebėdami generalinę finalo repeticiją.

Konkurso organizatorių nuotr./2022-ųjų „Eurovizijos“ rezultatai
Konkurso organizatorių nuotr./2022-ųjų „Eurovizijos“ rezultatai

Kuri šalis buvo verčiausia laimėti 2022-ųjų „Euroviziją“? Nuomonę kvietėme išreikšti apklausoje:

Finalo akimirkos – galerijoje (transliacijos eigą rasite po ja):

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

„Eurovizijoje“ triumfavo Ukraina

02:04

Suskaičiavus visus balsus paskelbta, kad 2022-ųjų „Euroviziją“ laimėjo Ukrainos atstovai „Kalush Orchestra“!

Pagal komisijos taškus jie nebuvo pirmi, tačiau į lyderius išsiveržė pridėjus žiūrovų balsus.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Ukrainos atstovai Kalush Orchestra
Lukas Balandis / BNS nuotr./Ukrainos atstovai Kalush Orchestra

 

Monika Liu iškovojo 14-ą vietą

01:55

Susumavus žiūrovų ir komisijos balsus, paaiškėjo, kad Lietuvos atstovė Monika Liu – 14-oje vietoje! Skaičius „14“ jai tapo magišku – dainavo gegužės 14-ą dieną 14-u numeriu.

„Scanpix“ nuotr./Monika Liu
„Scanpix“ nuotr./Monika Liu

 

Komisijos balsai – jau aiškūs

01:42

Buvo paskelbti komisijos balsai: pagal žiuri vertinimus pirmąją vietą užėmė Jungtinė Karalystė, antrą – Švedija, trečią – Ispanija.

Lietuva pagal komisiją – 18-a.

Finalo sceną sudrebino „Måneskin“

00:30

„Eurovizijos“ gerbėjai nekantriai laukė ne tik šeštadienį Turino „PalaOlimpico“ arenoje vykstančio finalo konkursinių pasirodymų, bet ir kviestinių svečių. O vienas laukiamiausių numerių, jei ne pats laukiamiausias, buvo 2021 metų konkurso nugalėtojų, Italijos rokerių „Måneskin“ šou.

Beje, kas tikėjosi čia išgirsti pergalę jiems atnešusi kūrinį „Zitti E Buoni“, galėjo likti nusivylę. Vietoj jo grupė atliko naujausią savo dainą „Supermodel“.

„Scanpix“ nuotr./„Måneskin“
„Scanpix“ nuotr./„Måneskin“

 

Konkursą uždarė Estijos atstovas

00:12

2022-ųjų „Eurovizijos“ konkursinę programą uždarė Estijos atstovas Stefanas. Didysis šio atlikėjo proveržis įvyko 2018 m., kai jis, kaip dueto „VAJÉ“ narys, su daina „Laura (Walk With Me)“ užėmė trečią vietą Estijos „Eurovizijos“ atrankoje „Eesti Laul“. 2019 m. ten pat jis dar kartą iškovojo trečią vietą, o 2020 m. vėl pateko į finalą. 2020 m. jis taip pat dalyvavo šou „Kaukės“, kur slėpėsi po avino kostiumu. O populiarus žurnalas „Kroonika“ Stefaną išrinko seksualiausiu šalies metų vyru.

Esto šansus „Eurovizijoje“ su kūriniu „Hope“ lažybininkai jau kurį laiką vertino geriausiai iš visų Baltijos šalių (jau nekalbant apie tai, kad latviams į konkurso finalą patekti nepavyko). Dainos žinutę atskleidžia pats pavadinimas – joje pasakojama apie tai, kaip išsaugoti viltį sunkiomis aplinkybėmis. Šis kūrinys itin aktualus ir šiais laikais, vykstant karui Ukrainoje.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Estijos atstovas Stefan
Lukas Balandis / BNS nuotr./Estijos atstovas Stefan

Priešpaskutinė pasirodė vieną neįprasčiausių pasirodymų pademonstravusi Serbijos atlikėja

00:09

Serbijos atstovė Konstrakta į finalo sceną lipo priešpaskutinė. Šiemet balkanų šalis į konkursą išsiuntė jiems gana neįprastą dainą – „In Corpore Sano“ (liet. „Sveikas kūnas“).

Originali atlikėjos Konstraktos daina ir pasirodymas, kuriame ji, apsivilkusi seselės uniformą, plaunasi rankas, pakerėjo tiek Serbijos komisiją, tiek žiūrovus, o dabar dainininkė stengėsi pavergti ir visus europiečius.

Konstrakta, kurios tikrasis vardas Ana Đurić, yra kilusi iš Serbijos sostinės Belgrado. Ankstyvaisiais karjeros metais ji buvo grupės „Zemlja Gruva“ narė, kurioje tobulino savo, kaip vokalistės, įgūdžius. Prieš trejus metus ji žengė solo atlikėjos keliu.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Serbijos atstovė Konstrakta
Lukas Balandis / BNS nuotr./Serbijos atstovė Konstrakta

Lenkijos atstovas pademonstravo įspūdingas balso galimybes

00:04

23-ias žiūrovus pakerėti bandė mūsų kaimynei Lenkijai atstovaujantis Krystianas Ochmanas, scenoje prisistatantis tiesiog Ochmanu. Atlikėjas gimė Masačusetse, JAV, tačiau nuo paauglystės gyvena Lenkijoje: iš pradžių Katovicuose, kur studijavo Karolio Szymanowskio muzikos akademijoje, o dabar – Varšuvoje. Po pergalės projekte „Lenkijos balsas“ Ochmanas įrašė debiutinį singlą „Światłocienie“ ir sulaukė didžiulės sėkmės, o netrukus išleido ir debiutinį albumą.

Trimitu ir fortepijonu mokantis groti Krystianas nėra vienintelis muzikantas šeimoje, mat jo senelis – žinomas lenkų tenoras Wiesławas Ochmanas.

Į „Eurovizijos“ pusfinalio sceną Ochmanas žengė su daina „River“. Joje atlikėjas maišo įvairių muzikinių stilių elementus, pademonstruoja ir vokalines galimybes – tai, ko išmoko studijuodamas klasikinį vokalą. Kūrinyje atsiskleidžia ir tikėjimo motyvas – daugelyje pasaulio religijų upė, kuri ir minima dainoje, turi gilią, atsinaujinimo ir atgimimo reikšmę.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Lenkijos atstovas Ochman
Lukas Balandis / BNS nuotr./Lenkijos atstovas Ochman

Jungtinės Karalystės atstovas – turintis itin daug sekėjų socialiniuose tinkluose

00:01

22-uoju numeriu „PalaOlimpica“ scenoje pasirodė Jungtinės Karalystės atstovas Samas Ryderis su daina „Space Man“. Samas Ryderis yra itin populiarius socialiniuose tinkluose. „TikTok“ platformoje jis turi daugiau nei 12 milijonų sekėjų, todėl Samas įvardijamas kaip labiausiai sekamas Didžiosios Britanijos muzikos atlikėjas.

2020 metų kovo mėnesį pasauliui stojus į akistatą su pandemija, S.Ryderis į populiariąją platformą įkėlė pirmuosius savo koverius. Jo nepaprastas vokalas greitai patraukė ne tik gerbėjų, bet ir žinomų atlikėjų dėmesį, įskaitant Justiną Bieberį, Sia ir Alicia Keys ir kt.

Atlikėjas dainą „Space man“ parašė kartu su „Grammy“ laimėjusia dainų autore Amy Wadge ir Maxu Wolfgangu.

EBU / Andres Putting nuotr./Jungtinės Karalystės atstovas Samas Ryderis
EBU / Andres Putting nuotr./Jungtinės Karalystės atstovas Samas Ryderis

Australijos atstovas – su svarbia žinute

23:53

21-as „Eurovizijos“ scenoje finalo vakarą – Australijos atstovas Sheldonas Riley su dramatiška balade „Not the Same“. Atlikėjas iš Sidnėjaus teigia, kad šį kūrinį įkvėpė jo asmeninė patirtis: „Tai istorija, apie kurią niekada nemaniau, kad galėsiu papasakoti. Parašyta iš vaiko, kuriam būnant 6-erių diagnozuotas Aspergerio sindromas, prisiminimų. Augau valstybiniame būste, kraustydamasis iš namų į namus, nesuvokdamas savo seksualinės orientacijos, giliai religingoje šeimoje.“

Sheldonas Riley, Australijoje išgarsėjęs įspūdingais pasirodymais projektuose „The Voice“, „The X-Factor Australia“ ir „America's Got Talent“, įžengęs į nacionalinę „Eurovizijos“ atrankos sceną iškart sulaukė liaupsių. Žiūrovus ir komisiją pakerėjo ne tik jo baladė, bet ir išskirtinis įvaizdis. Dainininkas ir į Turino į sceną žengė dėvėdamas krištolinę kaukę.

Australija „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvavo šešis kartus. Pirmą kartą šalis pasirodė 2015 metais, kai jai atstovavo dainininkas Guy Sebastianas, didžiajame finale su daina „Tonight Again“ užėmęs penktą vietą. 2016 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse australų dainininkė Dami Im su daina „Sound of Silence“ užėmė antrą vietą. Kol kas tai geriausias šalies rezultatas.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Australijos atstovas Sheldon Riley
Lukas Balandis / BNS nuotr./Australijos atstovas Sheldon Riley

Jautrumo įnešė ir viena favoričių – Švedijos atstovė

23:46

Dvidešimta savo daina džiugino Švedijos deleguota Cornelia Jakobs – dainininkė, dainų autorė ir „Melodifestivalen“ laimėtoja. C.Jakobs iš pradžių garsėjo kaip merginų grupės „Love Generation“, kuri 2010 m. vasarą išleido debiutinį albumą, narė. Deja, grupės karjera nesivystė taip sparčiai, kaip norėjosi, todėl 2018 m. Cornelia pradėjo solinę karjerą ir iki šiol intensyviai leidžia singlus, koncertuoja minioms visoje šalyje ir dirba prie savo pirmojo albumo.

Cornelia savo šaliai atstovauja su kūriniu „Hold Me Closer“. Daina pasakoja apie emocinę sumaištį, kylančią išgyvenant sunkų išsiskyrimą, apie norą kuo ilgiau išlaikyti savo antrąją pusę, nors ir aišku, kad santykiai artėja prie pabaigos.

C.Jakobs tėvas yra garsi Švedijos roko žvaigždė, o močiutė – kompozitorė. Todėl muzika visada buvo svarbi šios Švedijos žvaigždės gyvenimo dalis. Atlikėja yra laikoma viena iš šių metų „Eurovizijos“ favoričių. Beje, ji neseniai viešėjo Lietuvoje, susibičiuliavo ir su mūsų šalies atstove Monika Liu.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Švedijos atstovė Cornelia Jakobs
Lukas Balandis / BNS nuotr./Švedijos atstovė Cornelia Jakobs
Paskutinis atnaujinimas 2022-05-14 23:46

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis