Apie dietas, veiksmingus svorio mažinimo būdus bei apie tai, kaip kiekvienas žmogus gali imtis pokyčių buvo kalbama medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“, plastikos chirurgo med. m. dr. Vyginto Kaikario rubrikoje „Sveikas grožis“, rašoma televizijos pranešime spaudai.
Atradus sveiką gyvenseną 43 metų Ugnės Radzevičienės gyvenimas pasikeitė kardinaliai. Ugnė metė sėkmingą teisininkės karjerą, baigė dietetikos studijas ir pati pradėjo konsultuoti žmones mitybos klausimais.
„Niekur pasaulyje mes nerasime tokios piliulės, kurią išgėrus viskas susitvarkytų. Visada sakiau, kad mes galime daug daugiau nei patys įsivaizduojame. Kai tai suvoki ir prisiimi atsakomybę, tada belieka veikti. O kaip veikti? Susirasti specialistą, neužsiimti savigyda, nesilaikyti jokių dietų. Dietas specialistai rekomenduoja tik tada, kai žmogus serga lėtinėmis ar ūmiomis ligomis. Dietistų užduotis yra sudaryti žmogui mitybos planą, remiantis jo individualia ligos istorija“, – pasakojo moteris.
Ugnė laidoje dalinsis, kad daugiausia svorio priaugo nėštumų metu, o gimus vaikams svoris niekur nedingo. Ir nors moteris turėjo mylinčią šeimą ir buvo susikūrusi finansinę gerovę, ji pasakos, kad laiminga nesijautė – buvo tarsi įkalinta savame kūne.
„Mano gyvenimo istorija yra glaudžiai susijusi su mano dabartine specialybe. Aš esu empatiška kiekvienam savo pacientui. Pagimdžius 3 vaikutį, mano svoris buvo 130 kg, tyrimai buvo labai geri, turėjau visas galimybes toliau gyventi su tokiu svoriu. Žmonės mane priėmė tokią, kokia esu, buvo patogu, nes siuvėja gali pasiūti bet kokiai figūrai tinkančius rūbus“, – kalbėjo Ugnė Radzevičienė.
Šiandien Ugnė drąsiai pataria žmonėms ir sako, kad nieko nėra neįmanomo. Moteris griauna mitus apie tai, kad sveikas maistas yra neskanus. Mitybos specialistė dalinsis, kad šiais laikais sąlygos gyventi sveikai yra labai palankios.
„Mitas, kad sveika mityba – tik tarkuotas kopūstas. Yra begalė saldumynų, kurie nekenkia sveikatai. Reikia nepamiršti, kad nereikia laikytis dietų. Reikia suprasti ir išmokti skaityti kiekvieno perkamo produkto etiketę. Tuomet matysite, ką dedate į lėkštę, o vėliau – į savo kūną. Aš niekada nenorėčiau duoti savo organizmui nuodų, kurie sužalotų mano organus, o tada eiti pas gydytojus, kad jie tuos organus gydytų. Reikia būti sąmoningais“, – dalijosi dietistė U.Radzevičienė.
Dar prieš 100 metų cukrinio diabeto diagnozė buvo nuosprendis. Po ligos nustatymo žmogui gyventi buvo likę vos metai.
1922 metais, atradus insuliną, liga tapo valdoma. Nors diabeto diagnostika ir nėra sudėtinga, daugeliui žmonių liga yra diagnozuojama per vėlai. Į kokius ligos požymius reikėtų atkreipti dėmesį bei kaip ligą valdyti, laidoje pasakojo Oskaro Minkovskio cukrinio diabeto centro specialistas.
„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją.