Žvelgiant į dailaus kūno sudėjimo R.Klimaitytę sunku patikėti, kad moteris galėjo sverti 20 kg daugiau. Kaip įrodymą ji pateikia seną savo nuotrauką, kuri padaryta 2008-aisiais, kuomet Renata svėrė 70 kg.
Kas lėmė šiuos pokyčius – kodėl tiek sulieknėjai?
„Tarka“ ant pilvo nėra mano siekiamybė, kaip ir raumeningos, kartais kalades primenančios šlaunys. Kaulai ir skūra taipogi nėra mano siekiamybė: graži, moteriška, proporcinga figūra mane žavi labiausiai. Nebuvau patenkinta savo išvaizda, turėjau daug problemų su veido oda – tas paskatino mane kardinaliai keisti mitybos įpročius.
Kaip tai pavyko ? Kokios sėkmingo svorio reguliavimo paslaptys?
Reguliuok nereguliavęs savęs kokiomis nori dietomis: badausi – atsiimsi dvigubai. Svarbiausia – režimas, ypatingai mitybos ir, žinoma, bent jau minimalus fizinis aktyvumas. Visiškai nebūtina prakaituoti sporto salėje – yra daug kitų alternatyvų. Ir laiko tam tikrai yra.
Mano mitybos režimas toks – valgau tuo pačiu laiku kiekvieną dieną: 9 val. pusryčiai, 13 – pietūs, 16 – pavakariai, 18 – vakarienė. Tokiu būdu pagerinama virškinimo sistemos veikla bei pagreitinama medžiagų apykaita. Nereguliarus valgymas kartą ar du kartus per parą kenkia sveikatai. Skrandis pradeda jausti maisto trūkumą, pradeda gaminti papildomas virškinimui padedančias rūgštis, kurios, negaudamos maisto, kenkia pačiam virškinimo traktui.
Labai sunku buvo atprasti nuo produktų ar gaminių, kurie buvo mėgstami ilgą laiką. Buvo tikrai sunku, kol galiausiai pasiekiau tokį rezultatą, kad anksčiau mėgti dalykai tapo nebemėgstami. Bulvės, miltiniai gaminiai, ypatingai blynai, bandelės, čipsai, kola ir viskas, kas turi daug cukraus ar skonio stipriklių.
Pabandykite mane įsivaizduoti būnant „plius size“ ir scenoje – jei man net ir būtų gerai, paklausą diktuoju ne aš.
Be to, išmokau gaminti skanius patiekalus laikydamasi principo: baltymai negali būti vienoje lėkštėje su angliavandeniais. Skrandis prie to pripranta ir vėliau tiesiog to nebetoleruoja. Pavyzdžiui, varškytę mielai valgau pasidariusi salotas: varškė, salotos, agurkas, o anksčiau buvo varškė ir uogienė.
Kartą per mėnesį išsivalau organizmą. Be to, mano organizmas reikalauja žalumynų – jeigu nepavalgau žalio, nevirto maisto jaučiuosi silpnai.
Lygiai tas pats su pagrindiniu poilsio režimu, t.y. miegu – negalima naktinėti, reikia mesti viską ir duoti organizmui pailsėti. Pavyzdžiui, daug kas stebisi, kaip aš vasarą galiu „pasitaisyti“, juk dažniausiai būna priešingai. O man ne, nes vasarą darbo grafikas labai intensyvus, prarandu režimą. Kada valgau, kada nepavalgau, kartais norisi valgio laiką skirti miegui ir atvirkščiai, kai užkandžiai degalinėse vidury nakties po stipraus koncerto liejasi laisvai...
Renata apibendrina savo padarytas išvadas atsikratant nereikalingų papildomų kilogramų:
a) Režimas (mitybos ir poilsio)
b) Maisto derinimas: baltymai „nedraugauja“ su angliavandeniais. Baltymai virškinami rūgščioje terpėje, angliavandeniai – šarminėje.
c) Fizinis aktyvumas. Jeigu nėra galimybės lankyti sporto klubo, vadinasi – nėra, bet galima šokti namuose, šokinėti su šokdyne, galų gale – stumdyti vėžimėlį.
Kiek svarbu moteriai skaičius svarstyklėse – ar dabar jautiesi laimingesnė, negu tada, kai buvai apkūnesnė?
Laimė ne kilogramais matuojama. Mano laimės sampratai kilogramai įtakos neturi. Ir tada buvau labai laiminga. Tačiau skaičius svarstyklėse svarbus pirmiausia mano savijautai, o galiausiai – ir darbui. Pabandykite mane įsivaizduoti būnant „plius size“ ir scenoje – jei man net ir būtų gerai, paklausą diktuoju ne aš.
Baigiau muzikos mokyklą, puikiai pažįstu muzikos raštą, groju, kuriu dainas, turiu klausą, dainuoju, tačiau nesu talentas, nesu dainininkė – aš atlikėja merginų grupėje, kurios visos šiandien turi savo standartus, vienas kurių – išvaizda.
Daugiau apie žinomų moterų ūgį ir svorį, patarimus bei patirtis skaitykite rubrikoje „Žvaigždės figūra“.