19-metis lietuvis Alanas sužavėjo Dubajų: surengė pusės milijono eurų vertės pasirodymus

19-metis iliuzionistas, magijos mokyklos „Fokus Pokus“ įkūrėjas Alanas Gladkovas jau spėjo žengti į tarptautinę sceną. Ir nors populiariame Lietuvos šou jam nepasisekė, jį išskiestomis rankomis priėmė Dubajus. Rudenį lietuvis surengė tris, net pusės milijono eurų vertės pasirodymus vienoje didžiausių Jungtinių Arabų Emyratų arenoje, kurioje „užbūrė“ tūkstančius žiūrovų.
Alanas Gladkovas
Alanas Gladkovas / Asmeninio archyvo nuotr.

SMK Aukštosios mokyklos Kūrybos ir pramogų industrijų studentas Alanas Gladkovas magija susižavėjo dar būdamas vaikas. Praleidęs savo vaikystę mokydamasis triukų, dabar jis yra tarptautinėje rinkoje pripažintas iliuzionistas. Interviu jis pasakoja, kaip jam pavyko užkariauti Dubajaus sceną ir atsako, kas iš tiesų yra geras magas.

Asmeninio archyvo nuotr./Alanas Gladkovas
Asmeninio archyvo nuotr./Alanas Gladkovas

Alanai, kaip atradai magijos pasaulį?

Nuo vaikystės buvau susižavėjęs cirko menu, norėjau tapti klounu, kol nepamačiau, kaip iš tiesų jie gyvena. Pradėjau žongliruoti, porą metų mokiausi iš žinomo Lietuvos žonglieriaus Manto Markevičiaus. Jam esu dėkingas, nes manau, kad jo dėka tapau tuo, kuo esu dabar. Jis mane išmokė žongliruoti, daryti pirmą triuką su moneta ir parodė, kad šis menas turi būti pelningas darbas. Kai supratau, kad klouno gyvenimas ne man, 9-erių pradėjau domėtis magija. Savo pirmąjį pasirodymą surengiau 13-kos, dirbau duete su žinomu iliuzionistu Antonu Lavrentjevu. Tai jis man parodė, kaip sukurti įdomų pasirodymą žiūrovams. Kaip dabar prisimenu, kad tada pirmas mano honoraras buvo 30 eurų... (šypteli)

Visų tų triukų mokeisi iš kitų ar teko magiją pažinti ir savarankiškai?

Daug mokiausi iš interneto ir po poros metų savarankiško mokymosi nuvažiavau į Londoną, kur didžiausioje žaislų parduotuvėje „Hamleys“ nusipirkau visus įmanomus triukų rinkinius. Išleidau visus pinigus, kuriuos buvau gavęs per 13-ąjį gimtadienį (juokiasi). Tada Lietuvoje nusipirkau lagaminą ir ten viską susidėjęs pradėjau rodyti triukus. Vėliau pradėjau važinėti po įvairius konkursus, festivalius ir savo kraitį pildžiau. Tai tokia profesija, kuria užsiimant turi kiekvieną dieną tobulėti, važinėti į kitas šalis ir mokytis iš kitų. Čia visai kaip Hogvartse (šypteli).

Vėliau pradėjau dirbti vaikų šventėse. Labai vertinu šį etapą, nes darbas su vaikais yra geriausia mokykla. Su jais dirbti gerokai sunkiau nei su suaugusiais! Tai yra „sunkiausi“ žiūrovai, nes jei neįdomu, vaikas tai ir parodys, o suaugęs bent jau iš mandagumo išsėdės. Išlaikyti vaikų dėmesį bent pusvalandį nemenkas juokas, tad išmokęs juos sudominti, dabar Lietuvoje esu vienintelis magas, dirbantis su mažiausiais.

Po kurio laiko ir suaugę žmonės pradėjo mane kviesti į savo renginius, porą metų kiekvieną savaitgalį turėjau po kelis pasirodymus ir apvažinėjau visus Lietuvos miestelius. Kokiuose tik butuose, namuose nebuvau... Galėčiau jau būti ir interjero dizaineris! (juokiasi). Viskas pasikeitė, kai laimėjau vieną tarptautinį konkursą ir supratau, kad galiu pasirodymus daryti ir užsienyje, tad pora metų iki pandemijos apvažiavau dešimt šalių, tapau daugkartiniu tarptautinių konkursu laureatu.

Asmeninio archyvo nuotr./Alanas Gladkovas
Asmeninio archyvo nuotr./Alanas Gladkovas

Dabar savo patirtimi ir pats dalijiesi su mažiausiais?

Prieš metus įkūriau vienintelę magijos mokyklą Lietuvoje vaikams ir ne tik. Vaikai arba suaugusieji pasirenka programą gyvai ar nuotoliu ir jos metu mokosi triukų. Iš esmės mokykla skirta vaikams, bet pasitaiko, kad po renginių prieina žmonės ir prašo juos pamokyti magijos, tad vietos šioje mokykloje atsiranda ir jiems.

Rudenį Dubajuje pasirodei su savo magijos programa. Papasakok, kaip tave atvedė keliai iki šios scenos?

Dar prieš pandemiją spėjau nuvažiuoti į didžiausią magų konferenciją pasaulyje. Ten pasisėmęs žinių ir nusipirkęs įvairaus inventoriaus triukams, per pandemiją sudėliojau programą. Kai pandemija praėjo, pradėjau tą programą rodyti, sukūriau daug trukių, kuriais sužavėjo kiti iliuzionistai iš užsienio.

Taip praeitą pavasarį sulaukiau pasiūlymo iš vieno iliuzionisto atvykti surengti pasirodymą Dubajuje. Tiesa, tąkart jam atsakiau, kad man kaip tik nuo rudens prasideda paskaitos. Tačiau noras buvo labai didelis... Pasikalbėjau su SMK Aukštosios mokyklos dėstytojais ir jie mane išleido, sakydami, kad tokios galimybės gali nebepasitaikyti. Ligšiol esu jiems dėkingas už tokį palaikymą, nors žinoma, viską turėjau atsiskaityti kartu su kitais grupiokais. Taigi gavęs leidimą pradėjau ruoštis pasirodymui. Pasiruošimas pirmiausia vyko nuotoliniu būdu visą vasarą. Buvome ir scenaristai, ir režisieriai, ir muzikos takelio sudarinėtojai... Beje, man labai padėjo SMK dėstytojos, aktorės Ilonos Balsytės režisūros paskaitos, kurias galėjau panaudoti. Taigi po pasiruošimo išvykau į Dubajų ir ten gyvenau pusantro mėnesio.

Asmeninio archyvo nuotr./Alanas Gladkovas
Asmeninio archyvo nuotr./Alanas Gladkovas

Kuo tavo pasirodymas Dubajuje buvo išskirtinis?

Pasirodymą surengiau su dar trimis iliuzionistais, o tam visų pirma reikia pinigų. Mus finansavo vienas investuotojas, kadangi šio projekto ir jo išlaidų vertė – net pusė milijono eurų. Tris pasirodymus surengėme antroje pagal dydį arenoje Dubajuje „The Agenda“, o į kiekvieną iš jų susirinko po pusantro tūkstančio žmonių. Esame vieninteliai pasaulyje iliuzionistai, kurie dviejų valandų pasirodymą surengė apvalioje scenoje. Kai sužinojau, kad triukus rodysime tokioje scenoje, sudvejojau ar tikrai noriu pasirodyti, kadangi tai nemenkas iššūkis nuslėpti visą magijos paslaptį. Tačiau mums pavyko ir žiūrovai liko sužavėti! Turėjome pasirodyti ir pagrindiniame Jungtinių Arabų Emyratų televizijos kanale, tačiau dėl Izraelio ir Palestinos karo ši programa buvo atkelta.

Ar į šią sceną dar sugrįšite?

Planuojame padaryti turą po Tailandą, Balį ir Singapūrą. Žinoma, sugrįšime į Dubajų, taip pat darysime pasirodymus Abu Dhabi. Na, o pagrindinis tikslas ir svajonė padaryti pasaulinį turą – nuo Londono iki Niujorko. Norime dovanoti emocijas visam pasauliui!

Šį rudenį pasirodei ir „Lietuvos talentų“ scenoje, tačiau per atrankų etapą teisėjai tavo pasirodymu sužavėti neliko. Nelaikai kartėlio dėl to, kad tarptautinėje scenoje sulaukei pripažinimo, o štai Lietuvoje – sulaukei „ne“?

Tuo metu aš rengiau programą Dubajui ir, jei atvirai, ten pastangų įdėjau daugiau nei į pasiruošimą „Lietuvos talentams“. Jokio kartėlio tikrai nelaikau, galbūt taip turėjo būti, nes jei būčiau praėjęs į kitus etapus, nebūčiau išvykęs į Dubajų...

Alanai, tai kas gi yra geras magas?

Kiekvieną dieną sugalvoju naują atsakymą į šį klausimą. Juk man dar tik 19-iolika, keičiuosi ir aš! (šypteli). Tačiau šiuo metu manau, kad geras magas tas, kuris geba ne tik parodyti triuką, bet ir pravesti pasirodymą, sukurti šou. Na ir, žinoma, geras magas yra universalus magas – jis gali padaryti pasirodymą ir prieš vaikų būrelį, ir prieš tūkstančius suaugusių arenoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis