„Labai retai gimtadienį sutinku užsienyje – kiti net stebisi tuo! Bet jaučiu šiokį tokį įsipareigojimą prieš kitus, kad būtinai turiu padaryti gimtadienio šventę su daug draugų ir artimųjų“, – Žmonės.lt pasakojo Makalius.
Norai norais, bet kartais planus tenka koreguoti – dėl didelio užimtumo šventės jam tikrąją dieną surengti nepavyko. Tačiau staigmenos prasidėjo dar 4 val. ryto. Makalių pažadino garsiai telefone suskambėjęs grupės „69 danguje“ hitas „Skrisim“, tiksliau – priedainio eilutės „skrisim, žinau kad galim“ – tai buvo žadintuvo garsas.
„Tokios dainos telefone tikrai neturėjau, todėl nujaučiau, kad čia draugų darbas.... Telefonas su skambančiu žadintuvu buvo paslėptas po mano skrydžio bilietais! Tiesiogine to žodžio prasme buvau iškeltas iš lovos, gavau 20 minučių daiktams susikrauti“, – netikėtą rytą prisiminė Makalius.
Pusryčiauti jam teko jau Amsterdame, populiariausioje pusryčių vietoje „Omelegg“, kur visi patiekalai – iš kiaušinių. Pasak jo, eilėje tenka laukti net iki valandos, kad itin mažytėje erdvėje gautum staliuką.
Streso tą rytą buvo per akis. Apie jo laukusį skrydį nieko nenutuokęs Makalius dar labiau sunerimo sužinojęs, kad kelionė truks keturias dienas. „Kai pamačiau skrydžio laikus, griebiausi už galvos: juk turiu gausybę planų pirmadieniui, antradieniui.... bet pasirodo, slapčia, man nežinant visi susitikimai buvo perkelti į kitas dienas!“ – pasakojo jis.
Į Amsterdamą Makalius atvyko su kolega ir čia lankėsi pirmą kartą. Jo gimtadienio dieną, šeštadienį, čia kaip tik vyko „Muziejų naktis“. Kitaip nei Lietuvoje, čia už įėjimą tenka susimokėti, tačiau galima patekti net į populiariausius muziejus.
„Nuo 19 val. vakaro iki 2 val. nakties spėjom apsilankyti Vincento Van Gogho, Modernaus meno muziejuose. Taip pat laikinoje parodoje apie Marilyn Monroe, kur buvo eksponuojami net jos asmeniniai daiktai: raktas nuo kambario filmavimo studijoje, suknelė, jos kėdė, akiniai nuo saulės, keli apdovanojimai. Įdomiausia tai, kad paroda vyko... bažnyčioje!“ – prisiminė jis.
Jam teko aplankyti ir dar vieną bažnyčią, kurioje vyko įdomus, pojūčius lavinantis renginys. „Čia kiekvienas lankytojas gauna lapą su užduotimis, ką bažnyčioje turi padaryti. Reikia užsidaryti kambariuke ir garsiai sušukti bei klausyti aido, paliesti septynis skirtingus paviršius, pasidėjus lapą ant žemės slysti juo per grindinį ir klausyti garso, o galiausiai lapą į skutelius suplėšyti ir išmesti ant žemės! Nemanau, kad kada nors tokie renginiai galėtų vykti Lietuvoje, bažnyčioje“ – svarstė Makalius.
Vaikštant Amsterdamo gatvėmis prie kanalų jam teko pajusti ir nuolat lydintį „žolės“ kvapą – čia ji legalizuota, o savaitgalį „Coffee shop'ai“ pilni jaunimo. „Keista buvo matyti tokį kiekį apsvaigusių žmonių, bet jie nepiktybiniai – labai draugiški. Tiesa, mano planuose tokie vakarėliai nėra numatyti“, – kalbėjo jis.
Labiausiai jį nustebino turistų skaičius Amsterdame šiuo metu – lapkričio mėnesį. „Bandžiau nusifotografuoti prie populiariausios miesto vietos „I Amsterdam“ ženklo, tačiau per turistų minią to padaryti nepavyko. Viešbučiai pilni, kainos siaubingai aukštos. Net vėlų vakarą maitinimo įstaigose milžiniškos eilės. Kas tuomet čia dedasi vasarą?“ – stebėjosi Makalius.
Nustebino ir viešbutis, kuriame šįkart jam teko apsistoti. „Amsterdame jų kainos itin aukštos, tačiau tam atsirado alternatyva – apgyvendinimas kapsulėse. Labai įdomi patirtis! Tiesa, kapsulės didesnės, nei Japonijoje. Apsistojus kapsulėje, registracija į viešbutį vyksta ne įprastoje registratūroje, o prie kompiuterio ekrano, prisijungiant per „Facebook“. Gauni apyrankę, su kuria ne tik patenki į kambarį, bet ir moki už gėrimus bare, perki užkandžius iš savitarnos aparato. Šviesą ir muziką savo „kambaryje“ valdai per išmaniojo telefono programėlę. Labai įdomi patirtis – tokios vietos reikėtų didžiuosiuose, brangiuose Europos miestuose“, – kalbėjo keliautojas.
Amsterdame jis planuoja apsistoti iki antradienio, todėl likusį laiką ketina išnaudoti ir miesto įžymybėms aplankyti.
„Gimtadienį su draugais teks švęsti pavėluotai“, – šyptelėjo jis.
Makalius prasitarė, kad per gimtadienį dažniausiai jam bičiuliai linkėjo kuo daugiau kelionių. O ko pats sau palinkėtų? „Aš kaip tik norėčiau, kad jų būtų kuo mažiau. Pastaruoju metu pusę savo gyvenimo praleidžiu užsienyje arba lėktuve. Baisiausia, kas gali nutikti – kad niekas naujose kelionėse nebestebins, viskas suvienodės. Kai nebesidomėsiu kelionėmis, nejausiu aistros ir malonumo, man nebeįdomu bus ir kurti naujų verslo idėjų. Todėl manau, kad dabar kaip tik pats metas pristabdyti arklius“, – sakė jis ir užsiminė, kad artimiausiu metu nori skirti šiek tiek daugiau laiko sau.
TAIP PAT SKAITYKITE: Maldyvai – ne tik milijonieriams: Happy365 išbandė svajonių kelionę