Aidas Giniotis apie „Keistuolių teatro“ susikūrimą: „Atrodėme kvailai“

„Mes buvome pirmas nepriklausomas Lietuvos nepriklausomybės laikotarpio teatras. Leidome sau tai, ko neleido kiti. Tuo metu kitų teatrų kontekste mes turbūt atrodėme gan juokingai ir kvailai. Taip jautėmės ir patys. Gal todėl ir atsirado toks keistuoliškas žanras ir požiūris – su džiaugsmu ir su ironija – į visą gyvenimą“ – apie „Keistuolių teatrą“, kuriam metų tiek pat kiek ir Baltijos keliui, pasakoja aktorius ir režisierius Aidas Giniotis.
Aidas Giniotis
Aidas Giniotis / „Lietuvos ryto“ TV nuotr.

Pasak „Keistuolių teatro“ vadovo, kūrėjas be pilietinės pozicijos yra ne kas kitas, o tik atlikėjas. Todėl tada, prieš trisdešimt metų, jiems nebuvo klausimo, ar jie turi dalyvauti taikos manifestacijoje.

„Į Baltijos kelią mes – Keistuoliai – lėkėme. Stovėjome Širvintų pusėje. Tai buvo be galo didelis dvasinis pakilimas. Visų Lietuvos žmonių. Kūrėjų taip pat“, – teigia jis.

Kokias galimybės to meto įvykiai suteikė mūsų šalies teatro kūrėjams? Kas pasikeitė? Kaip sako A. Giniotis, teatro menininkai pagaliau įgavo laisvę kalbėti.

„Kai tik Gorbačiovas paskelbė vadinamą Perestroiką, staiga atsirado kažkas tokio, kad galima kalbėti tai, ko niekada nebuvo galima ir netgi kažką savarankiškai daryti. Dirbti. Mes įsikūrėme kaip kooperatyvas. Tai buvo vienintelė juridinė forma, po kuria teatras galėjo pasislėpti.“, – apie daug žadančią pradžią ir laisvę lietuviškam teatrui pasakoja žinomas mūsų šalies aktorius A. Giniotis, o visą pokalbį su juo bus galima išvysti šeštadienio pavakarę, „Lietuvos ryto“ TV dokumentikos cikle „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai