„Kitokio teatro“ kolektyvo sukurtoje detektyvinėje komedijoje vaidinanti patyrusi scenos vilkė pasakojo, jog spektaklis – tarsi smagios pinklės, kurių žiūrovai negali perprasti iki pat pastatymo pabaigos.
Pasak G.Jaraminaitės-Ryškuvienės, jai šįkart yra atradimas ne tik „Amnezija už 400 000 €“ žanras, bet ir kolektyvas, su kuriuo tenka dirbti. Šiuo metu spektaklyje vaidina visiems puikiai žinomi teatro, kino, TV filmų ir serialų žvaigždės, daugumai atpažįstami iš populiarių TV projektų – „Dviračio šou“, „Dar pažiūrėsim“, „Pagauk kampą“ ir kt. Tai – Tadas Gryn, Leonardas Pobedonoscevas, Rimantė Valiukaitė, Zigmantas Baranauskas, Giedrius Savickas, Toma Vaškevičiūtė, Balys Latėnas, Ramūnas Šimukauskas. Detektyvinės komedijos režisierius – Ramūnas Cicėnas.
„Anksčiau esu vaidinusi tik su Rimante. Tad, komanda man nauja ir įdomi. Visi savo srities meistrai. Visi – įdomūs. Kiekvienas naujas sutiktas žmogus yra savita patirtis bei reikalingos pamokos“, – įsitikinusi pašnekovė.
Aktorė tikina vidumi turtėjanti ir gaudama skirtingus vaidmenis vis kitokio žanro spektakliuose. Ilgai vaidinant dramoje, anot jos, ima norėtis atsiskleisti komedijoje. O jei humoro scenoje būna per daug, dauguma aktorių ima svajoti apie vaidmenį daug vidinių išgyvenimų galinčiame sukelti pastatyme.
Anot G.Jaraminaitės-Ryškuvienės, spektaklio siužetas pasakoja, kaip vienas po kito pas daktarą ima lankytis vis keistesni pacientai, o tuomet pradeda dėtis neįtikėtinai keisti dalykai. Netrukus gydytojas rimtai puola į neviltį, baiminasi, ar tik pats nebus apsikrėtęs skleroze, o kaip komplikaciją gavęs dar ir haliucinacijas?!
Rapolas gydytojui teigia turintis vieną žmoną, tačiau greit išaiškėja, kad jis turi dar vieną sutuoktinę ir abi jos pradeda atakuoti gydytoją, net ima reikalauti, kad vyrui patvirtintų diagnozę: „Ligonis neveiksnus“. Tačiau, kam to reikia? Ir dar abiems vienu metu!
„Būna ir blogesnių. Aš kartoju sau tai šimtą kartų per dieną. Būna blogesnių. Būna blogesnių. Visos moterys sau turi tai kartoti. Būna blogesnių“, – apie Rapolą gydytojui pasakos jo žmona.
Netikėtai Rapolas tiek privirs košės, kad pareikš: „O kuo kalėjimas blogiau už šitą pilką, kasdienišką, žeminantį gyvenimą, gyvenimą be rizikos, be kibirkšties, be aštrumo, be prieskonių, be pinigų?“.
Pamažu gydytojo kabinete įtampos lygis padidės iki absoliutaus maksimumo, Rapolas nuolat neprisimins net savo vardo, išvedinės gydytoją iš kantrybės, o tada pradės atakuoti dar sunkesni atvejai, kol taps nebeaišku – išprotėjo visi ligoniai, o gal tik vienas daktaras? Tikra painiava! Netrukus įtampa peržengs padorumo ribas ir neapsikentęs medikas griebsis velnio lašų.
Galiausiai išaiškėja, kur čia šuo pakastas: pacientų diagnozė – stipriai kita…!
Kaip klostysis ši detektyvu, proto užtemimu, laviruojančiu ties pamišimo riba, melu ir žmogiškomis dramomis apipinta istorija? Pabaiga bus netikėta, trenks kaip perkūnas iš giedro dangaus!