Apsinuoginusių lietuvių fotografijų paroda „Mes. Moterys“ sulaukė dėmesio ir užsienyje
12 prieš kameras apsinuoginti išdrįsusių moterų šiandien tapo geru pavydžiu ne vienai dažnai dėl pačių susikurtų kompleksų besikankinančiai dailiosios lyties atstovei. Kiekvienos nuotraukos herojė pasakojo ir savo asmeninę istoriją – taip norėta paskatinti visuomenę priimti kiekvieną moterį, išgirsti jos unikalią istoriją ir matyti asmenybę, o ne į kūną.Apie bendrą aktorės Beatos Tiškevič-Hasanovos, fotografės Neringos Rekašiūtės ir komunikacijos specialistės Modestos Kairytės socialinį projektą jau rašo ir populiarūs užsienio portalai boredpanda.com, madmoizelle.com, mindbodygree.com, d.repubica.it. Informacija čia pateikiama ne tik anglų, bet ir prancūzų, italų kalbomis.
Idėja surengti tokią parodą pirmiausia kilo Beatai. Prieš kelis mėnesius savo užrašų knygutėje ji netikėtai sukūrė eskizą, kuriame nupiešė veidrodyje į save žvelgiančią moterį. Ji vilkėjo vienais apatiniais, veido išraiška išdavė susirūpinimą. Šalia puikavosi daugelio moterų „pamėgtas“, saviironijos kupinas tekstas: „Kokia stora, kas per kojos. Siaubas.“
„Man šovė į galvą toks vaizdas, nupiešiau, nusiunčiau jį fotografei Neringai ir ji tarė: „Darom“, – veiklos pradžią prisiminė Beata.
Vienoje nuotraukoje į save žvelgia ir ji pati. Pasak moters, atlaikyti savo pačios žvilgsnį – nėra lengviausia užduotis. „Dažniausiai esame save įpratę matyti kitų akimis. Prisiklausome aplinkinių, kad štai, kojos per storos, lūpos per mažai pūstos – nejučiomis patikime tuo. O nereikėtų“, – dar anksčiau Žmonės.lt pasakojo ji.
Beata džiaugėsi, kad paroda sudomino ne tik Lietuvoje, bet ir kituose žemynuose gyvenančias moteris. Juk visos neretai kupinos pilnos tų pačių rūpesčių, problemų, bereikalingų kompleksų, save vertina šablonais „graži-negraži“, „stora-plona“, perdėtai nepasitiki savimi.
Tiek parodos pristatyme Vilniuje, tiek internetinėje spaudoje ne vienas gyrė moterų drąsą: tiek dėl sprendimo nepabijoti apsinuoginti, tiek dėl motyvuojančios žinios kitoms moterims – kad tobulų šiame pasaulyje nėra.
Iki gruodžio 10 dienos parodą dar galima spėti aplankyti kino teatre „Pasaka“ Vilniuje. Vėliau projekto kūrėjos ketina keliauti po Lietuvą, susitikti su merginomis ir moterimis, įtraukti jas į diskusiją apie grožio kultą ir kaip psichologinis smurtas kenkia moters savivertei.