Amžinas vasaros galvosūkis – išsirinkti depiliacijos būdą

Ant žmogaus kūno augantys plaukeliai – tai specifinis barjeras, apsaugantis odą nuo nepalankių aplinkos veiksnių. Tačiau naudingais laikomi tik galvos plaukai, blakstienos ir antakiai, tuo tarpu pažastų, kojų ar bikinio srities plaukeliai laikomi ne tik nenaudingais, bet ir neestetiškais, todėl yra šalinami.
Plaukelių šalinimas
Plaukelių šalinimas / Scanpix

Jau nuo senovės Graikijos laikų moterys atlikdavo depiliacijos ritualą, kad oda būtų švelni ir lygi. Kaip „15min“ teigė kosmetologė Irena Makselienė, mūsų dienomis plaukelių šalinimo procedūra laikoma higienine, ją atlieka apie 80 proc. moterų ir apie 20 proc. vyrų.

Efektyviausio būdo pasirinkimas

Dėl pažangių technologijų šiuo metu depiliacijos būdų yra daug ir pasirinkti tikrai yra iš ko. Bene paprasčiausia namuose plaukelius pašalinti paprastu skustuvu arba naudojant cheminius depiliatorius kremų, želės ar kitu pavidalu. Pasak kosmetologės, abu šie būdai tinka skubantiems, nes depiliacija trunka vos 5–10 minučių. Tačiau pastebima ir trūkumų: „Nors depiliacija cheminiais produktais atliekama greitai, dažnai sukelia alerginę reakciją. Tuo tarpu skutimas – tik trumpalaikis sprendimas, nes plaukeliai greitai atauga“, – pastebi I.Makselienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kosmetologė Irena Makselienė
Kosmetologė Irena Makselienė

Dar vienas depiliacijos būdas, kurį galima atlikti tiek namuose, tiek kosmetologijos kabinete, – plaukelių šalinimas vašku. Tai gali būti šiltas, šaltas arba cukraus pagrindo vaškas. Tokios depiliacijos metu plaukas išraunamas su šaknimi, todėl lygia oda galima džiaugtis apie 3–5 savaites, o atsiradusius pirmuosius plaukelius užtenka pašalinti pincetu. „Depiliacija vašku yra nesudėtinga, tačiau gana skausminga. Be to, atliekant ją namuose galima netyčia nudeginti odą, taip pat gali kilti alergija dėl vaško sudėties“, – įspėjo kosmetologė.

Norint lygia oda mėgautis ilgiau, galima rinktis depiliacijos būdus, kuriais suardomas plauko folikulas. Pavyzdžiui, epiliacijos metu plauko folikulas suardomas elektros srove arba lazeriu. Atlikus 4–6 tokias procedūras, nepageidaujamų plaukelių atsikratoma visam laikui. Elektroepiliacijos metu plaukeliai šalinami šiluminiu būdu, jie visiškai neatauga po 6–8 tokių procedūrų. Dar vienas pažangus būdas – fotoepiliacija, t. y. plaukelių šalinimas intensyvia pulsine šviesa.

Būdų, kaip atsikratyti nepageidaujamų plaukelių, vis daugėja, tačiau pašnekovė šiuo metu efektingiausia laiko depiliaciją cukrumi. „Cukraus pasta tepama prieš plauką, o šalinama plauko augimo kryptimi, todėl depiliacija neskausminga, plaukeliai neįauga po oda. Svarbu ir tai, kad naudojamos natūralios medžiagos, todėl išvengiama alergijos“, – metodo pranašumus vardijo specialistė.

Ypač atidžiai depiliacijos priemones ir metodus turėtų rinktis žmonės, kurių oda itin jautri.

Svarbu tinkamas dėmesys odai

Kad depiliacija nebūtų skausminga ir nepakenktų odai, atliekant ją namuose visų pirma reikėtų tinkamai pasiruošti. Prieš procedūrą odą reikia suminkštinti, o depiliuojamas kūno vietas dezinfekuoti specialiomis priemonėmis. Anot kosmetologės, ypač atidžiai depiliacijos priemones ir metodus turėtų rinktis žmonės, kurių oda itin jautri. Po procedūros rekomenduojama dar kartą dezinfekuoti odą,  atvėsinti ir naudoti raminamąsias priemones.

Pasak I.Makselienės, depiliacija odą lengvai gali sudirginti, todėl iš karto po šios procedūros nepatariama šveisti odos, praustis cheminių medžiagų turinčiomis priemonėmis, kaitintis saulėje ar soliariume. Taip pat reikėtų vilkėti natūralaus pluošto drabužius, o norintiems išvengti galimos alergijos ar odos sudirginimo patariama pasikliauti specialistais ir depiliaciją atlikti kosmetologijos kabinete.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos