„Rezultatų paskelbimas Helovino šventės išvakarėse – noras parodyti, jog kai kurių, net akivaizdžių „vaiduoklių“ esame linkę nepastebėti. Tačiau tai nereiškia, kad jie neegzistuoja“, – sakė A.Kaušpėdas.
Jo teigimu, meninės akcijos tampa vis dažnesne priemone išreiškiant požiūrį į tai, kas vyksta. Šįsyk atkreipti dėmesį į pastatus-vaiduoklius norėta muzika. Ši misija teko grupei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.
„Nebegalime būti „jokie“. Turime turėti savo nuomonę ir ją išsakyti taip, kai tik mokame“, – neabejojo A.Kaušpėdas.
Jis atviravo į akciją atėjęs kaip architektas, galintis išdėstyti požiūrį į sovietinės architektūros paveldą. Pasak A.Kaušpėdo, jam „Respublikos“ viešbutis niekuomet neatrodė gražus.
„Neįsivaizduoju, kam jį dabar būtų galima pritaikyti, – sakė A.Kaušpėdas, – Turime pamatyti mieste esančius vaiduoklius. Net jeigu to ir nenorime“.
Kauniečiai „zombiškiausiais“ pastatais išrinko ir miesto centre nebaigtą statyti „Britanikos“ viešbutį bei nebenaudojamą verslo pastatą Kauno pakraštyje.
Prie meninės akcijos prisijungė ir architektė Audronė Kaušpėdienė, architektas Algimantas Kančas, režisierius Vytautas Balsys bei kiti kultūros ir visuomenės veikėjai.