Lietuvoje apie „Club Kids“ judėjimą žinoma nedaug arba visai nežinoma...
Tomas: „Club Kids“ judėjimas išpopuliarėjo 90-aisiais Niujorke ir Londone, įkvėpė tokius filmus kaip „Party Monster“, darė įtaką madai, muzikai, viso pasaulio klubinei kultūrai. „klubkids‘ai“ – ryškūs, spalvoti, pašiepiantys visuomenės ydas ir griaunantys stereotipus.
Tai šiek tiek panašu į drag pasirodymus (kai įsikūnijama į kitos lyties personažus, red. past.), bet mes savęs neribojame lytimis, rasėmis ar rūšimis, šiaip jau. Jei nori, tą vakarą gali būti net vienaragis (juokiasi, red. past.)!
Dovilė: Mūsų pasirodymai – tai organiškas performansas, tačiau vykstantis ne ant įprastinės scenos, o vakarėlio metu, tarp žmonių. Na, o mus – house.of.kullkidz – vienija tai, kad mes visi – išskirtinės asmenybės, kurios turi ką pasakyti ne tik žodžiais, bet ir stiliumi.
Kai kurie pasakytų, kad elgdamiesi iššaukiančiai tik ieškote dėmesio sau ir jokio meno jūsų persirengime nėra...
Dovilė: Kas yra, o kas nėra menas, galima būtų diskutuoti labai ilgai (juokiasi, red. past.). Tačiau tai, ką mes darome, skirta ne tik atkreipti dėmesį į save, bet ir į visuomenėje gajus stereotipus. Štai kaip įsivaizduojate į klubą ateinančią merginą – tik su trumpu sijonu, ilgais plaukais ir plonomis kojomis? Kodėl suprantamas tik toks seksualumas? Moterys neprivalo būti „mielos akiai“.
Katkus: Mes norime padaryti labai gerą vakarėlį, kuris sugebėtų ir šokiruoti. Kartais taip norisi, kad kažkas netikėto įvyktų...
Tomas: Pavyzdžiui, pro šalį praeitų vaikinas su kablais ir makiažu, taip (juokiasi, red. past.)?
Tuomet visi tikrai atkreiptų dėmesį...
Dovilė: Būna, prieina žmonės, sako „nusivalyk veidą“, „apsirenk normaliai“ ir panašius dalykus, bet labai piktų komentarų nesu sulaukusi. Galbūt todėl, kad aš mergina ir merginai labiau priimtina būti išsidažiusiai, keistai apsirengusiai...
Katkus: Lietuvoje į vaikinus su makiažu tikrai keistai reaguoja, puikiai žinau (šypsosi, red. past.). Bet jeigu prisimintume istoriją, žinoma, kad pirmieji senovės Egipte pradėjo dažytis būtent vyrai, tik vėliau, kaip ir aukštakulnius, beje, šį džiaugsmą perėmė moterys. Na, o dabar vyrams dažytis yra tabu.
O kaip jūsų šeimos nariai reaguoja į jūsų stilių?
Tomas: Dažytis pradėjau dar prieš eidamas į mokyklą. Kai nieko nebūdavo namuose, karpydavausi ilgus nagus iš popieriaus ir klijuodavausi ant savų su lipnia juosta. Tada užsileisdavau Britney Spears ir manydavau, kad esu diva (juokiasi, red. past.). Viskas, žinoma, kol nebūdavo brolio – nors jis mano dvynys, jis niekada nesuprato manęs ir jei nenorėdavau jo užrūstinti, turėdavau visa tai slėpti.
Katkus: Aš mokiausi menų mokykloje, tai pas mus visi eksperimentuodavo su išvaizda. Tuo metu tėvai nelabai buvo patenkinti, bet dabar kartais parodau nuotraukas iš mūsų performansų ir jie juokiasi.
Vaikinas su makiažu dažnai sukelia stereotipinę reakciją – esą taip elgiasi tik gėjai, transeksualai, LGBT žmonės. Kaip yra su „Club Kids“ judėjimu?
Katkus: Po „Club Kids“ vėliava stovi visa vaivorykštė žmonių, nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos. Juk persirengti yra iš tiesų linksma. Tik jei heteroseksualūs vyrai užsienyje nebijo ir pasidažyti, ir apsirengti kitaip, tai Lietuvoje tą pamatyti – labai sunku. Juk tada jie atrodys taip, kaip tie, iš kurių tyčiojasi.
Dovilė: Aš esu šiaulietė ir kai grįžtu į gimtąjį miestą, kartais kai einame kur nors su jaunesniąja sese, bandau patarti, ką apsirengti, bet ji sako: „Baik jau, čia Šiauliai, čia niekas nesupras treningų su suknele.“. Man dažnai sako, kad į mane vyrai taip apsirengusią nežiūrės. Bet aš juk rengiuosi ne dėl vyrų.
Tai Lietuva vis dar homofobiška šalis?
Tomas: Štai mano brolis dvynys – heteroseksualus, o aš – gėjus. Jis mano, kad aš esu nenormalus. Atsakiau į jūsų klausimą (šypsosi, red. past.)?
Katkus: Savo aplinkoje nesu sutikęs vienmečio homofobo. Bet gal tai priklauso nuo tavo socialinio rato... Anksčiau bijodavau draugams pasakyti, kad esu gėjus. Dabar lengviau. Šią vasarą prisipažinau sesėms.
Tomas: Man niekada nebuvo aktualu, kam nors apie save sakyti. Jei manęs kas nors paklaus, aš atsakysiu tiesą, tačiau nemanau, kad reikia sureikšminti mano orientaciją.
Jau šį penktadienį visi atėję į LGL (Lietuvos gėjų lygos, red. past.) gimtadienį „Soho“ klube pateks į „Club Kids“ vakarėlį. Kas jų laukia?
Dovilė: Tai bus pats geriausias vakarėlis mieste! Mes jus pasitiksime, bus labai gera atmosfera, kaip filme „Party Monster“, daug kalbėsimės, juoksimės ir šoksime. Jei kas gėdijatės vykti į klubą jau persirengę, susikurti įvaizdį galėsite ir klube.
Tomas: Mes laukiame visų. Visų tų, kurie dabar skaito ir norėtų ateiti, bet bijo. Tų, kurie negirdėjo apie „club kids“ ir tų, kurie yra vakarėlių liūtai. Galėsime riaumoti kartu (juokiasi, red. past.). Čia laukiami visi, kurie nebijo svajoti.
24-asis Lietuvos gėjų lygos (LGL) gimtadienio vakarėlis ir house.of.kullkidz performansas – jau šį penktadienį, gruodžio 8 d., naktiniame klube „Soho“. Vakaro metu „Club Kids“ atmosferą klube kurti ketina DJ Gyvatnešis.
Apie valandą kiek po pirmos prie pulto stos ir prancūziško techno bei musique géniale garsais dalinsis DJ Katamaran. Po šiuo pseudonimu slapstosi – Lukas Malinauskas, kino ir teatro aktorius, roko grupės McLoud lyderis.