Lawrence’as E. Armstrongas, Konektikuto universiteto fiziologijos profesorius, nesutinka su nuomone, kad gėrimai su kofeinu atima iš mūsų vertinguosius kūno skysčius.
Peržiūrėdamas mokslinius tyrinėjimus šiuo klausimu jis priėjo išvadą, kad nors kofeinas, kaip ir vanduo, skatina šlapintis, saikingas kofeino vartojimas nesukelia skysčių -elektrolitų disbalanso, kuris galėtų paveikti sveikatą.
Negana to, mes gauname tą patį skysčių kiekį išgėrę gėrimo su kofeinu, kaip ir gerdami vandenį.
Dar labiau padrąsinantis nuolatos vartojančius kavą žmones faktas yra tas, kad kofeiną toleruojantiems asmenims galimybė, kad atsiras skysčių-elektrolitų disbalansas yra daug mažesnė. Kuo labiau esate įpratę prie kavos, tuo daugiau skysčių jūsų kūnas gauna.
Kiti atradimai paremia šias išvadas. Nebraskos universitete vyko tyrimas, kurio metu buvo matuojamas kūno svoris, šlapimo pasišalinimas, bei kraujo kokybė po to kai asmenims buvo duota išgerti gėrimų su kofeinu ir be kofeino.
Jie nustatė, kad nebuvo ženklaus skirtumo tarp tų žmonių, kurie vartojo gėrimus su kofeinu, ir kurie ne. Taip pat buvo ištirta, kad šlapintis skatinantis kofeino efektas yra trumpalaikis ir kad kava, arbata ir kola prisideda prie per dieną organizmui reikalingo skysčių kiekio.
Taigi saikingas kofeino vartojimas tikrai nesukels dehidratacijos, negana to padės gauti reikalingų skysčių.