Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Asmeninis treneris Martynas Kaškonas: „Žmogus turi lavinti ne tik kūną, bet ir protą“

Iš Alytaus kilusiam Martynui Kaškonui (26) sportas – ir hobis, ir darbas, ir kasdienybė. Nuo ryto iki vakaro jis praleidžia treniruoklių salėje, kur ir pats treniruojasi, ir kitus taisyklingai sportuoti moko – dirba asmeniniu treneriu. Raumeningas vaikino kūnas čia besilankančių žvilgsnius pritraukia iškart – ar kas drįstų suabejoti jo motyvacija? Todėl dabar treneris stengiasi motyvuoti kitus.
Martynas Kaškonas
Martynas Kaškonas / Asmeninio albumo nuotr.

Neseniai M.Kaškonas pradėjo darbą „Forum Palace“ sporto klube Vilniuje, ir jau gali pasigirti plačiu pasitikinčių klientų ratu. „Pas mane jau ir Mantas Petruškevičius užsirašė“, – šypsosi M.Kaškonas, bet pavadintas „žvaigždžių treneriu“ tik kukliai nusijuokia – vieną dieną visai malonu būtų tokiu tapti. 

Tačiau ne tik pavardės klientų sąraše, bet ir iškovoti trofėjai M.Kaškono profesionalumą liudija. Per metus jis dalyvauja net keliuose lengvojo kultūrizmo čempionatuose, gali pasigirti laimėjimais – yra Tarptautinių ir Lietuvos čempionatų prizininkas. 

Vis dėlto pagrindinis trenerio tikslas šiandien – padėti savo svajonę pasiekti kitiems: kam suplonėti, kam sutvirtėti, kam sportinių rezultatų siekti. 

Sportuoja nuo paauglystės

Kad iš sporto valgys duoną M.Kaškonas suprato dar būdamas paauglys. „Nuo 15 metų pradėjau sportuoti lengvąją atletiką. Bėgau sprintą – trumpas 60-200 m distancijas. Norėjau su tuo sieti ateitį, tačiau viskas įvyko ne pagal planą... Gavau traumą – man nutrūko dešinės šlaunies keturgalvis raumuo, todėl bėgioti nebegalėjau“, – Žmonės.lt pasakojo M.Kaškonas. 

 

Pratimas pilvo presui - kojų pritraukimas` :)

Posted by Martynas Kaškonas on Wednesday, December 10, 2014

Tačiau sporto mesti ginkdie nenorėjo – būdamas 20-ies metų pirmąkart apsilankė treniruoklių salėje: „Sportuoti salėje man patiko – persiorientuoti buvo lengva, netrukus išsikėliau tikslus. Greitai pradėjau dalyvauti varžybose, tuo užsiimu iki šiol.“

Jis nėra savamokslis: Lietuvos sporto universitete studijavo lengvosios atletikos treniravimo sistemas, atletinį parengimą, baigė masažo kursus. 

Treniruojasi čempionatams

Dabar, kai dirba asmeniniu treneriu, be sporto su klientais M.Kaškonas papildomai treniruojasi po 5-7 kartus per savaitę – kitaip deramai varžyboms nepasiruoštų. „Čia pagal savijautą... Jei prastai jaučiuosi, treniruotę praleidžiu, kad kūnas pailsėtų, atsigautų“, – tikina jis. 

Treneruojasi jis ne vienas pats – pasiruošimui čempionatams diriguoja treneris Rinaldas Česnaitis. Tik... Kam treneriui reikalingas treneris? 

„Visko pačiam žinoti neįmanoma – reikia labai didelės patirties... Mano treneris yra paruošęs daug įvertintų sportininkų, jo vardas žinomas ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Beje, ir Greta Lebedeva, ir Indrė Burlinskaitė pas jį sportuoja... Taigi dirbdamas su juo galiu krauti savo žinių bagažą. Sužinau daug naujo, jaučiu, kaip tobulėju“, – tikina.

 

Pratimas kojoms, šlaunies keturgalviui - kojos tiesimas atsisėdus` :)

Posted by Martynas Kaškonas on Thursday, November 13, 2014

Ką per tas varžybas M.Kaškonas veikia? „Apsirengiu šortukus ir, stovėdamas scenoje, parodau treniruočių rezultatus. Teisėjai vertina mano kūną, proporcijas. Piniginio prizo tokiose varžybose nėra – gauni medalį, diplomą ir žinomumą trenerių bei sportininkų gretose. Man, kaip treneriui, pravartu turėti pasiekimų – tada pas mane atėjęs žmogus greičiau patiki tuo, ką darau, ką kalbu. Kai įrodai, kad turi žinių, į tave kitaip žiūri“, – paaiškina jis. 

Be abejonės, vien sporto pasiruošti varžyboms nebūtų gana – treneris atsakingai renkasi maistą: „Negalima valgyti saldumynų, blogųjų angliavandenių, riebalų. Stengiuosi valgyti baltyminį maistą – vištieną, žuvį, kuo liesesnius pieno produktus. Nenormuoju, kiek galima suvalgyti – valgau tiek, kad būčiau sotus.“

Bet negi M.Kaškonas niekada neužsimano torto? „Būna, leidžiu sau pasmaguriauti pyragaičiu. Bet po to aš tikrai prastai jaučiuosi... Tai kam man tada taip smaguriauti, jei po to negera? Todėl visada pasveriu dalykus: ar verta man dabar prie stalo įsijausti, jei vėliau reikės dviejų dienų atsigauti?“ – svarsto.

Motyvuoja kitus

Asmeniniu treneriu M.Kaškonas dirba jau kelerius metus ir jam tai labai patinka. Juk jis daro gera – padeda žmonėms sutvirtėti, numesti svorio ar siekti sportinių rezultatų. „Žmonės nori visko – sveikai gyventi, gerai jaustis, numesti svorio, padailinti figūrą. Daugiausia žmonių ateina po Naujų metų ir pavasarį. Vadinu juos pažadukais“, – šypsosi treneris. 

 

Pritūpimai su štanga, vienas iš pagrindinių pratimų kojoms. Čia nėra reikalingas didelis svoris, svarbiausia atlikti...

Posted by Martynas Kaškonas on Monday, August 18, 2014

Tiesa, tokius pažadus ištesi anaiptol ne kiekvienas, o M.Kaškonas tam randa paprastą ir žmogišką paaiškinimą – juk iš tiesų sportuoti yra labai brangu!

„Tam, kad galėtum lankyti sporto klubą, reikia ne tik turėti tam laiko, bet ir pinigų. Juk kainuoja ir abonementas, ir sportinė avalynė, ir apranga... O šalia sporto žmogus dar nori ir sveikai maitintis – valgyti sveiką, naudingą maistą irgi yra brangu. Tie, kas žiūri dar rimčiau, užsimano ir maisto papildų, vitaminų... Visa tai yra brangiai kainuojantis sveiko gyvenimo pamatas. Bet galintys sau tai leisti tą pamatą sukuria, o po to „įsivažiuoja“, – svarsto.

Gyventi sveikai, anot trenerio, dažnai trukdo ir įsitikinimai: „Būna, kad žmogus pasportuoja mėnesį ir pasijaučia nusivylęs – tikėjosi akivaizdžių rezultatų, o jų nemato. Bet per mėnesį pasiektas rezultatas ir negali būti stebinantis – jis bus minimalus! Taigi tokiu atveju visų pirma reikia keisti požiūrį.“

O ką daryti, jei sporto abonementas ir sportbačiai jau nupirkti, nuovoka yra, bet baisiai tingisi? „Reikia užsispirti – pasakyti sau, kad imsi ir padarysi. Būna ir man, kad pavargstu, nusiviliu... Atrodo, darau ir darau tą patį, stengiuosi ir stengiuosi, o rezultato nėra. Bet kas būtų, jeigu išvis nedaryčiau? Labai pavargus reikia pailsėti. O kai atsigaunate, vėl eiti pirmyn“, – ragina. 

Pokalbį su Žmonės.lt M.Kaškonas reziumuoja atskleisdamas auksinę taisyklę, kurios laikytis liepia kiekvienam su juo dirbančiam: „Esu už tai, kad žmogus lavintų ne tik savo kūną, bet ir protą. Vyrauja stereotipas, kad sportininkai yra buki – žiūrėk, išsižioja, tai ir bėk. Noriu  tą stereotipą sulaužyti. Negalima susitelkti vien kūno puoselėjimui. Man labai malonu išgirsti, kai žmonės sako, kad turiu tiek pat daug proto, kiek ir raumenų.“

 

Pratimas pečiams - rankų mostai į šalis treniruoklyje` :) Amplitudę kėlimo rinktis pagal Save . . .

Posted by Martynas Kaškonas on Sunday, November 9, 2014

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos