Naują kūrinį penktadienį pristačiusi atlikėja socialiniame tinkle feisbuke kreipėsi į moteris ir atvirai prakalbo apie visuomenėje vis dar egzistuojančius stereotipus. Anot Migloko, moterys turėtų atsimerkti ir nebeleisti būti patronizuojamos.
„Moteriai galima būti tik princese arba kekše. Todėl ja reikia rūpintis ir auklėti, ir nuolat priminti, kur jos vieta. Moteriai labai negražu garsiai kalbėti. Naudoti stiprius žodžius ir gestus.
Reikia palaukti, kol jis pirmas nusišypsos. Pakvies. Nusives. Sumokės už vakarienę. Nurengs. Pasitenkins. Nes moteriai pirmai – negalima. Nes moterų malonumas NEPADORU. Moteris negali tikėtis, kad jai bus atleista neištikimybė.
Įsivaizduokit, moteris grįžta ryte namo, rankoje – apvytusi tulpė. Ir sako: „Brangusis, atleisk. Daugiau nepasikartos, bet juk supranti. Negalėjau susilaikyt, nes juk aš – tikra moteris.“ Įsivaizduoti sunku? Bet bus lengva, jei žodį „moteris“ pakeisite žodžiu „vyras“.
Įvertinkite kūrinį „Tikros Moterys“
Tiek daug NEGALIMA tebešnibžda mūsų galvose. Rodos, va, jaučiuosi suaugusi, normali, stipri moteris, bet... Istoriškai susiklostę nelygūs moters ir vyro vaidmenys tebėra šiandienos realybė, nors ir kokiame moderniame pasaulyje mes tariamės gyvenantys, jis toks netaps, kol patys jo nepakeisime.
Vaikystėje mačiau, kaip vyras smurtauja prieš savo žmoną. Tampo už plaukų, perplėšia rūbus. Vakar ji jam buvo princesė, o šiandien – kekšė, kurią reikia paauklėti. Tol, kol vyrai jausis galintys moteris mokyti, tol jos bus mušamos.
Moterys, atverkite akis, neleiskite, kad su jumis būtų elgiamasi kaip su princesėmis, nesileiskite patronizuojamos. Net jei toks santykis nesibaigs smurtu, vis vien jis nebus lygiavertis.
Primenu, kad Lietuva iki šiol dar nėra ratifikavusi Europos Tarybos konvencijos, kuri pripažįsta, kad smurtas šeimoje yra tiesiogiai susijęs su lyčių nelygybe. Šis faktas paremtas moksliniais tyrimais, o mes vis vien tebemanome, kad moteris turi vyrui pasitarnauti, o vyras ją garbinti ir aprūpinti materialiai, kol klusni?
Kovo 8-osios proga sveikinu moteris ir linkiu atsikratyti visų prietarų ir stereotipų apie tai, kokia privalo būti moteris. Ko vertos lygios teisės, jei nėra lygių galimybių?
Kas galima vyrams, galima ir mums! Ir tik nemėginkite sakyti, kad tapdamos lygios su vyrais, mes tapsime panašios į vyrus, tikrai ne. Mes – tikros moterys“, – pristatydama dainą kalbėjo atlikėja.