Audrių Stonį filmo „Avinėlio vartai“ premjeroje sveikino ir sesuo Aistė Stonytė

Antradienio vakaras režisieriui Audriui Stonui – ypatingas. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pradeda rodyti jo dokumentinį filmą „Avinėlio vartai“. Į specialų pristatymo seansą palaikyti režisieriaus atvyko ne vienas jo kolega ir bičiulis.
Aistė Stonytė-Budzinauskienė su mama Janina
Aistė Stonytė-Budzinauskienė su mama Janina / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tar jų buvo galima sutikti ne vieną kino, teatro atovą, režisierius, aktorius, kino kritikus. Audriui ranką spaudė Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė, Dalia Michelevičiūtė, Juozas Budraitis, Lolita Bytautaitė, Izolda Keidošiūtė, Algimanta Žukauskienė ir daugelis kitų.

Čia taip pat apsilankė ir režisierių premjeros proga sveikino jo sesuo Aistė Stonytė-Budzinauskienė.

„Avinėlio vartai“ – vienas iš trijų festivalyje rodomų lietuviškų dokumentinių filmų. Apie krikštą pasakojančioje juostoje A.Stonys siekė atidžiau pažvelgti į Krikšto stebuklą.  Pasak režisieriaus, filmo idėja prieš kelerius metus gimė Šv. Kazimiero provincijos viceministrui, broliui Gediminui Numgaudžiui. Pasidalinęs savo sumanymu jis sulaukė ryžtingo pritarimo ir jiedu kibo į darbus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Audrius Stonys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Audrius Stonys

Filmavimo darbai vyko ne tik Lietuvoje. A.Stonys su kūrybine komanda leidosi į kelionę po Izraelį, Jordaniją, kur pamirštuose dykumų miestuose ieškojo pirmųjų krikščionų krikštyklų. Pasak A. Stonio ir brolio Gedimino, to ką jie pamatė, nepavyktų sutalpinti net į kelis filmus.

„Šiuo filmu siekėme paliesti, pajusti ir priartėti prie paslaptingojo amžinybės sakramento – Krikšto ištaku. Filmavome Jordano upės vandenis, į kuriuos, rodydamas mums kelią, paniro Jėzus Kristus, ir ankstyvųjų krikščionybės krikštyklu akmenis, kuriuos lietė pirmųjų krikščionių rankos. Dauguma esame krikštyti, bet retai susimąstome, kas yra tas vanduo, kas tas ant galvos pilamas aliejus, dėl ko taip daroma ir kaip“, – pasakojo vienas žymiausių lietuvių dokumentalistų A.Stonys.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Avinėlio vartai“ pristatymas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Brolis Gediminas

Brolis Gediminas tapo ne tik šio filmo idėjos autoriumi, bet ir prodiuseriu. „Avinėlio vartai“ buvo sukurti be valstybės paramos, visi filmui reikalingi pinigai buvo suaukoti tikinčiųjų.

Susitikimuose su bažnyčios bendruomenėmis brolis Gediminas šimtus kartų pasakojo būsimo filmo idėją. Jis tai darė taip nuoširdžiai ir vaizdžiai, kad kai kurie žmonės įtikėjo filmą jau matę. „Buvo toks įvykis – man skambina ir sako: „Ar galėtum atvažiuoti ir vėl parodyti tą filmą apie Krikštą?“ Sutrikau: „Kad mes jo dar nesukūrėme.“  Pasirodo, taip gerai jį pristatinėjau, kad žmonės pasijuto jį matę“, – pasakojo brolis G.Numgaudis.

Pasak filmo autorių, pagrindinis „Avinėlio vartų“ tikslas ne tik papasakoti apie Krikšto sakramento kilmę, bet paskatinti žmonės susimąstyti, kalbėti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, koks Krikšto vaidmuo yra jų pačių gyvenime.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Avinėlio vartai“ pristatymas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Filmo „Avinėlio vartai“ pristatymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų