Mokslininkai, atlikę tyrimą, nustatė, kad balso tembras priklauso nuo testosterono ir estrogeno lygmens organizme. Paaiškėjo, kad vyriškų ir moteriškų lytinių hormonų lygmuo susijęs ne tik su sugebėjimu daugintis, bet ir daro įtaką balso skambesiui.
Žvelgiant iš biologinio taško paaiškėjo, kad kuo aukštesnis testosterono lygmuo vyro organizme ir estrogenų lygmuo moters organizme, tuo labiau jie yra patrauklūs ir geidžiami partneriai sekse. Mokslininkai atlikę tyrimą taip pat išsiaiškino, kad balso tembras daro įtaką ir ištikimybės saugojimui savo sekso partneriams. Eksperimente dalyvavo 49 vyrai ir 55 merginos, kuriems buvo pasiūlyta išklausyti garso įrašus su skirtingo balso tembro vyrų ir moterų balsais, o paskui įvertinti labiau patikusį žmogaus balsą bei nustatyti jo polinkį į neištikimybę.
Neištikimybė turi ir teigiamų pusių
Paaiškėjo, kad vyrai laiko moteris, kalbančias plonesniu balsu, labiau linkusias į neištikimybę. O merginos galvoja, kad dažniausiai būna neištikimi grubaus balso vyrai. Įdomu tai, kad kai buvo paprašyta vyrų įvertinti tos pačios lyties atstovų balsus ir nustatyti jų polinkį į neištikimybę, pagal balso tembrą jie nesugebėjo atskirti – ištikimas savo žmonai tas vyras ar ne.
Tačiau tyrėjai nė kiek neabejoja, kad sugebėjimas būti ištikimam – vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis partnerį. Tiesa, žvelgiant iš kitos pusės, anot tyrėjų, vyriška ir moteriška neištikimybė taip pat gali būti ir teigiamas reiškinys, kadangi atsiranda galimybė apvaisinti daugiau moterų, o joms puiki proga ne tik pagimdyti vaikų, bet tuo pačiu turėti ir materialinės naudos. O tarp neigiamų neištikimybės priežasčių dažniausiai minima rizika užsikrėsti venerinėmis ligomis, taip pat tikėtinas apgauto partnerio kerštavimas bei materialiniai nuostoliai.