Savo pastangomis tvarkytis finansus ir pasiryžimu artimiausius kelerius metus gyventi susiveržus diržus Sandra Chlevickaitė nesididžiuoja.
„Jokių komentarų nebus, būkit ramūs!“ – teismo salėje pareiškė TV projektų dalyvė, atlikėja, 1996-ųjų konkurso „Mis Lietuva“ laimėtoja, kurios niekas ir nekamantinėjo.
35 metų S.Chlevickaitė lengviau atsikvėpė įsitikinusi, kad nesėkmingi jos piniginės reikalai bus aptarinėjami neviešame teismo posėdyje.
Žmonės.lt išsiaiškino, kad asmeninio leidimo bankrutuoti jau anksčiau iš teismo sulaukusi moteris iki šiol neturi patvirtinto plano, pagal kurį ji turi pasistengti grąžinti bent dalį ją slegiančių skolų.
Kaip žinoma, bankrutuoti S.Chlevickaitei teismas yra leidęs dar 2015-ųjų balandį. Tačiau asmens bankrotas nėra nieko vertas be įgyvendinto mokumo atkūrimo plano.
Šį planą sukuria bankrutuojančiam asmeniui paskirtas administratorius, o teismui belieka jį patvirtinti, tačiau gali nutikti ir priešingai.
Sklandaus bankroto procedūros laikymosi žinoma moteris galėtų pasimokyti iš savo likimo brolio Ramūno Rudoko. Garsus aktorius teismo leidimu bankrutavo 2016 m. pavasarį, o jau vasarą R.Rudoko mokumo atkūrimas planas teisme buvo palaimintas.
Asmeninio bankroto procedūros pradžioje S.Chlevickaitei buvo sudėtinga įsipareigoti bent mažomis dalimis grąžinti skolas, nes tuo metu ji buvo bedarbė.
Tuo tarpu S.Chlevickaitės ir jos administratoriaus prašymas patvirtinti mokumo atkūrimo planą Vilniaus miesto apylinkės teisme sprendžiamas tik dabar.
Pačioje asmeninio bankroto procedūros pradžioje S.Chlevickaitei buvo sudėtinga įsipareigoti bent mažomis dalimis grąžinti skolas, nes tuo metu ji buvo bedarbė. Pastaruoju metu moteris galimai turi oficialių pajamų, tad jos finansinius pajėgumus iš naujo vertina bylą nagrinėjanti teisėja Margarita Ambrazaitienė. Sprendimo dėl S.Chlevickaitės prašymo priėmimą ir paskelbimą teismas pirmadienį atidėjo kitai dienai.
Kaip jau pasakojo Žmonės.lt, S.Chlevickaitės byloje figūruoja ne tik bankas DNB, bet ir vandens, šilumos, elektros tiekimo įmonės („Vilniaus vandenys“, „Vilniaus energija“, ESO).
Anksčiau S.Chlevickaitė yra pasakojusi, kad prieš pat krizę paėmė beveik milijono litų paskolą įsigyti namui: jį nusipirkusi moteris planavo parduoti savo butą, kurio vertė buvo beveik kaip minėto namo, todėl didžiosios paskolos dalies ji planavo atsikratyti iškart, tačiau staiga užėjus krizei ir kritus kainoms, buto parduoti nebeapsimokėjo, nes už jį moteris būtų gavusi gerokai mažesnę sumą.
„Kainos krito, o paskolos palūkanos – ne. Buto vertė prieš krizę buvo panaši, kaip ir namo, todėl taip drąsiai ir ėmiau tokią paskolą“, – teigė ji.
Apsisprendusi, kad buto nebeparduos, Sandra pardavė namą ir liko gyventi bute. Deja, staigiai kritus kainoms, namą pavyko parduoti tik už pusę ankstesnės jo kainos. Tokiu būdu S.Chlevickaitė liko skolinga bankui pusę milijono litų.
„Dabar moku už nieką, galima sakyti – už orą, nes namo neturiu, liko tik paskola“, – yra pasakojusi žinoma moteris.
Užpernai, kai ryžosi bankrutuoti, S.Chlevickaitė sakė dariusi tai dėl savo šventos ramybės: „Tai nėra lengva, bet nematau kitos išeities. Buvo laikas, kai paskolas dalino į kairę ir į dešinę, todėl aš patekau tarp tų žmonių, susigundžiusių paimti didelę paskolą. Prieš krizę pasiėmiau labai didelę paskolą – kiek mažiau nei milijoną litų – ir dabar, pati viena augindama vaikus, nebegaliu jos išmokėti.“
Moteris augina du sūnus – vyresnėlį iš santykių su buvusiu krepšininku Šarūnu Marčiulioniu ir jaunesnįjį, kurio susilaukė su hiphopo atlikėju Andriumi Glušakovu-Pushu.
Fizinio asmens bankroto galimybe jau yra pasinaudojusi ne viena Lietuvos garsenybė. Su slegiančiomis skolomis nepajėgė susitvarkyti ne tik minėtas aktorius R.Rudokas, bet ir dainininkė Birutė Petrikytė, dainininkė Aistė Pilvelytė, taip pat ir buvęs grupės „Picaso“ dainininkas Dainius Skinderis. Kiek anksčiau Latvijoje bankrutavo Andrius Rimiškis.