„Kizombos esu jau ragavęs – su šiuo šokiu pirmą kartą susidūriau užsienyje. Pamaniau, kad atėjo laikas į jį pasigilinti labiau, todėl gaudau visą informaciją apie jį“, – kalbėjo R.Čeburiakas.
Pasak TV3 projekto „Šok ir lieknėk“ dalyvio, kizomba yra visai kitoks šokis nei kiti, su kuriais R.Čeburiakas jau yra susidūręs.
„Kizomba labai skiriasi nuo pramoginių šokių, kuriuos šokau labai ilgą laiką. Jis yra panašus į tuos šokius, kuriuos aš labai mėgstu – Lotynų Amerikos šokius, pavyzdžiui, bachatą. Kizomba sudėtinga ne dėl žingsnelių, o dėl to, kad reikalauja pajautimo iš vidaus“, – patikino šokėjas, apibūdinęs kizombą kaip itin jausmingą šokį.
Nors R.Čeburiakas šoka beveik 20 metų, tačiau ir turėdamas tiek patirties jis nuolat šokio pasaulyje suranda kažką naujo, siekia tobulėti. Romanas pasakojo, kad lotynų, afrikietiški šokiai jo gyvenime atsirado tik prieš 5-6 metus. Šokėjas teigė norintis gauti kuo daugiau žinių ir besistengiantis apsilankyti šokio seminaruose, vykstančiuose Lietuvoje bei užsienyje. R.Čeburiako planuose – pažintis su nauju šokiu bachatango – bachatos ir tango šokių samplaika.
Paklaustas, kodėl į kizombos šokio seminarą neatsivedė savo šokių partnerės Miroslavos iš projekto „Šok ir lieknėk“, vyras patikino, jog norėjo nors kiek nuo jos pabūti atskirai.
„Ir taip labai daug kartu šokių salėje laiko praleidžiame, tai manau, kad to būtų jau per daug“, – šypsojosi R.Čeburiakas.
Viganto Ovadnevo nuotr./Romanas Čeburiakas (kairėje) ir mokytojas Kwenda Lima (antras iš dešinės) |
Pasak šokio seminarą organizavusios šokio mokyklos „Souls“ vadovo Šarūno Kondrato, kizomba šokis yra kilęs iš Afrikos. Šokis vystėsi Cape Verde saloje bei Angoloje, Mozambike bei Bisau Gvinėjoje. Šis šokis gana jaunas – jis susiformavo prieš 25 metus. 2009 metų pabaigoje šis šokis atkeliavo į Lietuvą.
„Šį šokį visi pamilsta, nes jo ritmas sutampa su širdies ritmu. Kwenda yra pats garsiausias ir pats mylimiausias kizombos mokytojas, labai dvasingas žmogus. Jis šoka nuo tada, kai dar buvo mamos pilve – abu jo tėvai yra šokėjai“, – apie šį egzotišką šokį ir jo garsiausią mokytoją atsiliepė mokyklos „Souls“ vadovė Giedrė Kondratė.