Jei teismas uždraudė vairuoti, o policija nepratęsė laikino vairuotojo pažymėjimo – sėsti prie vairo ir nevalia.
Tokią pamoką buvusiam olimpiečiui Alvydui Duonėlai skyrė teisėsauga, iškart prašanti už ją susimokėti: teismo nutarimu sportininkui skirta 434 eurų bauda.
Tiesa, 39 metų A.Duonėla vis dar nesupranta, ką padarė blogai, ir žada bylinėtis toliau.
„Aš įsitikinęs, kad esu teisus. Mane gali bausti nebent už tai, kad neprasitęsiau vairuotojo pažymėjimo, bauda yra nuo 5 iki 11 eurų. Bet teisę vairuoti aš turėjau“, – teisme yra kalbėjęs žinomas sportininkas.
Tačiau teisėja Nida Vigelinė situaciją įvertino kitaip. Mat A.Duonėla mėgino paneigti tai, kas juodu ant balto surašyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso 330 straipsnyje, reglamentuojančiame nutarimo atimti specialiąją teisę vykdymo terminų skaičiavimą. „Transporto priemonių, laivų vairuotojai, orlaivio įgulos nariai, skrydžių vadovai ir asmenys, pažeidę medžioklės ar žvejybos taisykles bei atliekantys orlaivių techninę priežiūrą, apsvaigę nuo alkoholinių gėrimų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų, laikomi netekę specialiosios teisės nuo nutarimo atimti šią teisę priėmimo dienos“, – pažymime šiame teisės akte.
Pirminį teismo nutarimą A.Duonėla apskundė, todėl jis neįsiteisėjo. Kol apeliacija nebuvo išnagrinėta, A.Duonėla vylėsi galįs ir toliau vairuoti, tačiau nepagrįstai.
Maža to, neteisėtai važinėjęs vairuotojas sulaukė nuobaudos ir už tai, kad sėdo prie Lietuvoje neregistruotos transporto priemonės vairo. „Land Rover“ su itališkais numeriais mūsų šalyje buvo ilgiau, nei leidžiama naudoti transporto priemonę jos neperregistravus.
Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo A.Duonėlai nepalankus nutarimas dar neįsiteisėjo, dėl jo gali būti teikiama apeliacija aukštesniam teismui.