Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Projektą „Chorų karai“ paliko Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras

Jau penktąjį kartą šiais metais su televizijos žiūrovais sveikinosi muzikinis TV3 projektas „Chorų karai“. Sekmadienio vakarą scenoje dėl išlikimo susigrūmė šeši jame dalyvaujantys chorai. O štai praėjusioje laidoje per plauką vos neiškrito Vaida Genytė ir Policijos choras.
Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras
Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

LRT studijoje vykęs filmavimas žadėjo daug staigmenų. Viena jų – Mindaugo Stasiulio įkūnyto personažo Saulėno daina „Ir kam man tas Londons“. Ją jis atliko kartu su visais chorais.

Chorų karų filmavimo akimirka
Vtauto Šapranausko atvirukas

Tiesa, eteryje nepasirodė laidos vedėjas Vytautas Šapranauskas. Šalia Ingos Jankauskaitės stojosi komikas Justinas Jankauskas.

Penktosios „Chorų karų“ laidos komisija – operos solistė Kristina Zmailaitė, dainininkas Aleksandras Ivanauskas-Fara, Mindaugas Stasiulis ir ypatingas svečias, dirigentas Martynas Stoškus. Chorai savo ruožtu turėjo atlikti dainas kelionių tematika.

Dėl išlikimo projekte ginklus surėmė Vaidos Genytės Policijos choras, Panevėžio Indigo choras su Vytautu Matuzu, Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras, „ŠarkA“ ir Vilniaus mieste gyvenančių žmonių Šachmatinis choras, Kauno Studentiškasis choras su „16 Hz“ ir Stano benamių choras Spindulys.

Pirmasis  pasirodė „ŠarkA“ ir Vilniaus mieste gyvenančių žmonių Šachmatinis choras. Kelionių tematiką turėjęs atspindėti choras pasirinko Japoniją. Juodai ir baltai apsirėdę choristai atliko Stano dainą „Saulė“. Komisija choro pasirodymu buvo sužavėta, o vienas komisijos narių Saulėnas šmaikštavo: „Man labai patiko visos tos odės man: „Sauliau, mano, Sauliau...“. Komisija chorą įvertino aukščiausiais balais – kiaurais dešimtukais.

`arkA ir Vilniaus mieste gyvenančių žmonių `achmatinis choras
„ŠarkA“ ir Vilniaus mieste gyvenančių žmonių Šachmatinis choras

Panevėžio Indigo choras su Vytautu Matuzu parodė ne tik šmaikštų, bet net ironišką pasirodymą apie interneto komentatorius, liaudiškai vadinamus troliais. Choristų pasirodymas prasidėjo legendiniu Eduardo Anatolijevičiaus Khilo daina „I Am So Happy to Finally Be Back Home“ arba geriau žinoma, kaip „Trolololo“ daina. Komisijai šis pasirodymas irgi pasirodė vertas keturių 10-ukų.

Panevėžio Indigo choras su Vytautu Matuzu
Panevėžio Indigo choras su Vytautu Matuzu

Stano benamių choras Spindulys pasirodė gana energingai. Choristai nusprendė atstovauti Pietų Korėją ir atliko visiems gerai žinomą, dainos „Gangnam style“ lietuvišką versiją. Tiesa, prie kartu su daina pademonstruotos mizanscenonos prisidėjo ir saujelė žinomų pramogų pasaulio atstovų – aktorius Ramūnas Rudokas, Mariaus Jampolskio mylimoji Renata Uzialkaitė, dainininkas Justinas Lapatinskas, aktorė Ineta Stasiulytė, šokėjas Deivydas Meškauskas ir magas Mantas Wizard.  Komisija tikino, kad žiūrėdami į scenoje vykstantį veiksmą niekaip negalėjo susikaupti ir įsiklausyti  į dainavimą.

Ramūnas Rudokas ir Stano benamių choras Spindulys
Ramūnas Rudokas ir Stano benamių choras Spindulys

Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras atstovavo klubinės muzikos tėvynei – Švedijai. Choras dainavo, o Anatolijus tuo tarpu atliko solo partiją saksofonu. Komisija gyrė chorą už puikią klubinės dainos aranžuotę chorui.

Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras
Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras

Ukrainą kelionėms skirtoje laidoje atstovavęs Vaidos Genytės Policijos choras pasirodė su stilizuotais šalies tradiciniais kostiumais. Trumputes sukneles vilkinčios moterys ir kailinėmis kepurėmis pasipuošę vyrai – tokį įvaizdį kūrė choristai. Komisijos nariai, pradedant  Kristina Zmailaite ir baigiant dirigentu Martynu Stoškumi, gyrė puikų pasirodymą. Tiesa, kaip paaiškėjo, M.Stoškus – didelis Vaidos genytės gerbėjas, tad mažiau dešimtuko rašyti negalįs. Choras surinko iš komisijos 40 balų.

Vaidos Genytės Policijos choras
Vaidos Genytės Policijos choras

Likus pasirodyti paskutiniam – Kauno Studentiškajam chorui su „16 Hz“ – ant scenos užlipo estrados grandas Vytautas Šiškauskas. Jis tarptautinės mugės progą atliko Lietuvą pristatančią dainą.

Paskutinieji pasirodė „16Hz“ ir Kauno Studentiškasis chorui. Jie atliko ne tik muzikos, bet ir chorų karų klasika tapusią dainą „We are the world“. Komisija džiaugėsi, kad choristai pagaliau atrado savo dainavimo žanrą ir puikiai pasirodė dainuodami šią dainą. Tiesa, K.Zmailaitė patikino, kad nereikėjo dainos iliustruoti nebylių ženklais, nes ir taip visi suprato apie ką gi ši daina.

Kauno Studentiakasis choras su 16 Hz
Kauno Studentiškasis choras su „16 Hz“

Rezultatai

Praėjus visų šešių chorų pasirodymams susumuoti dviejų laidų žiūrovų ir komisijos balai. Būtent jie ir lėmė, kam teko atsisveikinti su projektu. Pirmoji vieta atiteko „16Hz“ ir Kauno Studentiškajam chorui. Antrieji liko Vytautas Matuzas ir Panevėžio Indigo chorui, trečioji – Stano ir benamių choras spindulys. Paskutinioji vieta atiteko ir iš projekto pasitraukė Anatolijaus Oleiniko Druskininkų Deimantinis choras.

Kaip portalas Žmonės.lt jau rašė, praėjusį sekmadienį paskutinė ir, deja, nelaiminga vieta atiteko Vaidos Genytės vadovaujamam Policijos chorui. Šis choras turėjo pasitraukti iš projekto, tačiau projekte viešėjęs dainininkas Aleksandras Rybakas išgelbėjo chorą nuo iškritimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?