„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Daina Bosas apie pusantrų metų tiriamą skandalingą skiepų nuo vėžio bylą: „Aš kantri, eisiu iki galo“

Prieš pusantrų metų Dainos Bosas šeimą sukrėtė nemalonus įvykis – verslininkei kilo įtarimų dėl vakcinos, kuria gydytoja paskiepijo jos dukrą. Tačiau iki šiol šioje istorijoje taškas nepadėtas – daugiau nei metus vykstantis ikiteisminis tyrimas, pasak Dainos Bosas, galimai vilkinamas.
Daina Bosas
Daina Bosas / Mato Baranausko nuotr.

Istorija prasidėjo 2015-ų metų vasario 11-ąją, kai D.Bosas savo tuomet penkiolikmetę dukterį nuvežė į Klaipėdoje, Smiltelės gatvėje, buvusį privatų, Marijos Jadvygos Malukienės vadovaujamą skiepų centrą – Imunoprofilaktikos tarnybą. Čia D.Bosas dukrai buvo suplanuoti trys „Silgard“ vakcinos skiepai prieš gimdos kaklelio vėžį.

Po pirmojo skiepo verslininkė su dukra kovo mėnesį nuvyko antrojo – būtent tada Dainai Bosas kilo įtarimų, kad gydytoja galėjo suleisti ne „Silgard“ vakciną arba jos galiojimo laikas galėjo būti pasibaigęs.

Anot D.Bosas, paprašyta atiduoti skiepų dėžutę gydytoja susijaudino, teigė, kad jos nebeturi. Verslininkė nusprendė išsiaiškinti, kas iš tiesų buvo suleista jos dukrai, mat šioje istorijoje jai pradėjo kilti dar daugiau įtarimų: gydytoja nepateikė Dainai Bosas švirkšto, buteliuko ir dėžutės, medikė neatsakinėjo nei į skambučius, nei į žinutes. Pasidomėjusi apie šiuos skiepus ir jų suleidimą, verslininkė ėmė įtarti, kad galėjo būti apgauta.

L.Sėlenienės nuotr./Margarita Jadvyga Malukienė
L.Sėlenienės nuotr./Margarita Jadvyga Malukienė

2015-ųjų kovo mėn. Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir sukčiavimo. Išaiškėjo, kad gydytoja M.J.Malukienė neturėjo licencijos. Tų pačių metų liepą M.J.Malukienei Klaipėdos apylinkės teismas skyrė 579 eurų baudą už neteisėtą vertimąsi sveikatos priežiūros paslaugomis.

Ar gydytoja D.Bosas dukrai tikrai suleido priešvėžinę vakciną, aiškinamasi kitame ikiteisminiame tyrime.

Praėjo pusantrų metų, o ši byla dar nepasiekė teismo. Kodėl?

„Pagal viską, ikiteisminis tyrimas jau yra pabaigoje ir gal net baigtas, bet užvakar gavome raštą iš prokuratūros, kad terminus pratęsė iki lapkričio galo. Kodėl – nepaaiškino. Nunešiau užklausą į prokuratūrą, kad paaiškintų. Kalbėjau su savo advokatais, tai niekas nesupranta tokių veiksmų, kodėl reikia tai daryti. Byla tęsiasi pusantrų metų, viskas išnarpliota iki visų smulkmenų. Tiesiog apėmė silpnumo minutė ir pasidalinau šiomis žiniomis, juolab kad mano advokatai dar paminėjo, kad elektroninių laiškų atsakinėti prokuratūra neprivalo.

Dar prieš mėnesį mums buvo pasakyta, kad tyrimas jau bus baigtas ir bus perduotas į teismą, dabar gavome laišką, kad jis pratęstas iki lapkričio 30 dienos. Tai galvoju, kad baigsis lapkritis ir jie gal vėl pratęs iki gruodžio galo...“ – Žmonės.lt pasakojo D.Bosas.

Justinos Butkutes nuotr./Daina Bosas
Justinos Butkutes nuotr./Daina Bosas

D.Bosas piktinosi, kad tam, jog išgirstų prokuratūros atstovų atsakymus į einamuosius klausimus, reikia laukti tiek, kiek numato įstatymas – iki paskutinės termino dienos.

„Šiandien nunešiau prašymą paaiškinti, kas yra daroma ir kodėl taip yra daroma. Šiais, XXI amžiaus, laikais yra neatsakinėjama į elektroninius laiškus, tai aš, taupydama laiką, pati nunešu į prokuratūrą laiškus ir paklausiu, kada man ateiti atsiimti atsakymo, nes noriu, kad viskas vyktų greičiau, net paštu nesiunčiu laiškų.

Kas yra paprasčiau šiais laikais – paprasti laiškai ar elektroniniai? Kas yra pigiau? Pabrėžiu – kalbu apie einamuosius klausimus ir einamuosius atsakymus. Būtų galima sutaupyti popierių, lėšas, laiką, bet net atsakymai yra duodami paskutinę įstatymo numatytą dieną. Aš esu nukentėjusi pusė, jaučiuosi taip, lyg aš būčiau nusikaltėlė. Visi mokesčių mokėtojai moka pinigus, tai gal galima bent elementarios pagarbos žmonėms?“ – svarstė D.Bosas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daina Bosas: „Nesąžiningus medikus reikia rauti su šaknimis“

Ikiteisminis tyrimas – vilkinamas?

„Šiandien šiuos klausimus uždaviau savo advokatams. Nesinori svaidytis kaltinimais be jokių įrodymų, bet pagrindo manyti, kad dėl vienos ar kitos neaiškios priežasties tyrimas yra vilkinamas, tikrai yra. Praėjo pusantrų metų, tai nėra sudėtinga byla. Bet tai yra medicininė byla, kuri liečia mus visus. Tai byla apie jautrų dalyką – sveikatą, kuri žmogui yra brangiausias turtas. Buvo pamintas gydytojo vardas, susvyravo pasitikėjimas medicininėmis įstaigomis, skiepų kabinetais. Todėl noriu, kad visa tai greičiau pasibaigtų, būtų išaiškinta ir žmonės žinotų, ko galima tikėtis ir kokiems budriems reikia būti. Aš turiu pagrindo galvoti, kad byla yra vilkinama, nes kitaip to nesuvokiu“, – pasakojo D.Bosas.

D.Bosas teigė, kad dar neprasidėjo teismo baigtis jau visiems aiški, tačiau nepasibaigus ikiteisminiam tyrimui jo medžiagos komentuoti negali.

„Mano advokatai yra susipažinę su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir viskas jau dabar yra labai aišku. Kas aiškėja, komentuoti kol kas negaliu, nes esame pasirašę, kad ikiteisminio tyrimo medžiagos komentuoti negalime“, – sakė ji.

Paklausta, galbūt žino, kuo šiuo metu užsiima jos dukrą skiepijusi gydytoja, D.Bosas teigė, kad bent jau skiepų kabineto jau tikrai nebeturi. „Negaliu pasakyti kuo ji dabar užsiima, bet skiepų kabinetas jau uždarytas. Šiandien neturiu informacijos, kur ji dirba ir ką veikia“, – teigė D.Bosas.

Siekia viešumo

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Daina Bosas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Daina Bosas

„Aš eilinį kartą sudrumsčiau vandenį, bet viešumas yra geriausias vaistas, nes jeigu taip ir toliau... Jeigu aš, turėdama tokias galimybes, tokias lėšas atsitrenkiau į sieną, tai pagalvokite, kiek yra žmonių, kurie net nepradeda jokių procesų, nes tai yra beviltiška absoliučiai“, – Žmonės.lt pasakojo D.Bosas.

Savo mintimis apie Lietuvos biudžetinių įstaigų sistemą D.Bosas pasidalijo ir socialiniame tinkle.

„Ar dar prisimenate mano skiepų istoriją? Nenustebčiau, jei pamiršote. Aš ir pati ją baigiu pamiršti.

Pusantrų metų tiriama byla. Byla, kurioje visiems viskas aišku, tačiau prokuratūrai, matyt, vis dar yra klausimų... O gal ir nėra, gal tiesiog jie neturi tam laiko. Nes seniai viskas detaliai ištirta, tyrėjai darbus užbaigė, prokuratūrai teliko perduoti bylą į teismą, bet... dėl neaiškių priežasčių prokuratūra to nedaro. Šiais IT laikais, kai visas pasaulis geba operatyviai keistis informacija, prokuratūrai tai dar nepasiekiama. Šioje sistemoje visa informacija keliauja tik registruotais laiškais, griežtai iki paskutinės dienos pagal įstatymą išlaikytais terminais. Mes vis dar netaupome nei Valstybės, nei kitų asmenų lėšų, jau nekalbant apie mūsų visų brangų laiką.

Tai – pirma byla mano gyvenime. Pirmą kartą iš arti susidūriau su teisėsaugos darbu. Ir dabar suprantu, kodėl žmonės tiesiog numoja ranka ir niekur nesikreipia. Nes, jeigu neturi geležinės kantrybės ir lėšų geriems advokatams, tai gali sėdėti ramūs it pelė po šluota, plaukti pasroviui ir laukti net nežinia ko.

Galų gale, nukentėjęs žmogus pasijunta dar ir kaltas, gaišindamas prokuroro „laisvą laiką“, įrodinėdamas, jog kažkas padarė nusikaltimą. Bet tai jokiu būdu ne pabaiga. Aš kantri ir lėšų turiu, tad eisiu iki galo“, – socialiniame tinkle rašė D.Bosas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“