„Gioacchino Pontrelli – vienas garsiausių šiuolaikinių menininkų Italijoje, todėl jo vizitas Lietuvoje, o ir jo parodos atidarymas mums – svarbus įvykis“, – 15min pasakojo galerijos savininkė Danguolė Stachura.
G.Pontrelli į Lietuvą atvyko Italijos ambasadoriaus Lietuvoje Francesco Fransoni kvietimu. Jį ambasadorius pasikvietė kaip vieną ryškiausių šių dienų šiuolaikinių meno meistrų, todėl jau dabar neabejojama – tai bus viena iš išraiškingiausių Italijos modernų meną reprezentuojančių parodų Lietuvoje 2018 metais.
Dailininkas gali pasigirti ne tik kolekcininkų visame pasaulyje graibstomais darbais, 2013 metais Venecijos bienalėje jis tapo Italijos komandos projekto laureatu, o 2017 metais tapo ir bienalės nugalėtoju.
G.Pontrelli gali pasigirti ir kitu svarbiu įvykiu – jis buvo vienas iš vos kelių menininkų, kuriems 2000-aisiais buvo pavesta restauruoti Šv.Petro bazilikoje Vatikane esančias freskas.
„Tokio kalibro menininkai į Lietuvą atvyksta labai retai“, – sakė D.Stachura.
„Pilies galerijoje“ eksponuojama daugiau nei 20 G.Pontrelli darbų. Menininkas mėgsta didelio formato darbus, jo paletėje – daug ryškių spalvų, įdomių formų, drąsių sprendimų. „Jis naudoja visa, ko lietuviai neretai bijo. Iš jo paveikslų sklinda drąsa“, – sakė D.Stachura.
Pasak jos, šios iki spalio 31-osios veiksiančios parodos nevertėtų praleisti visiems mėgstantiems meną, D.Stachura užtikrina, kad G.Pontrelli darbus pamatyti savo akimis tiesiog būtina – jis nepaliks abejingų.
„Visi žinome apie Italijos maistą, Italijos vyną, apie Italijos kultūrą, tačiau kalbant apie Italijos meną, būtina pabrėžti – italai tiesiog gimę turėdami estetikos pojūtį. Žiūrint Gioacchino Pontrelli darbus galima pajausti meno energetiką, jis naudoja labai įdomią spalvų paletę, drąsiai eksperimentuoja, naudoja naujas formas – į jo darbus tiesiog įdomu žiūrėti“, – kalbėjo ji.
Romoje gyvenantis ir kuriantis menininkas kalbėdamas apie savo pasaulėžiūrą sako, kad visi daiktų atvaizdai, kuriuos jis naudoja savo paveiksluose, apibūdina jo vidinę būseną, jausmus. „Tie daiktai – mano emocijos ir jie man reikalingi, kad galėčiau sukurti savąjį atvaizdą. Aš nesikoncentruoju į abstrakčius vaizdus ir figūras. Paveikslai gimsta ne iš būties jausmo, bet priešingai: iš tuštumos, iš kažko metafiziško, iš vienišumo“, – yra sakęs G.Pontrelli.
Pasak jo, kiekvienas jo paveiksluose turėtų atkreipti dėmesį į interjero detales, kasdienius daiktus, kurie kartu su spalvomis ir formomis susilieja į vieną visumą.
Kaip teigia parodos organizatoriai, G.Pontrelli kūryboje itin svarbi harmonija, todėl ir parodos pavadinimas – ,,Alternatyvi pusiausvyra“ – įprasmina jo subtilų skonį, gilų dvasinį ryšį su pasauliu, jautrumą detalėms. O patys paveikslai – „skatina atsiriboti nuo rutinos, nuo minčių, nuo prasmės ieškojimo“.
Pasižiūrėti italų kūrėjo darbų į parodos atidarymą atvyko ir pats Italijos ambasadorius, renginio nepraleido ir garsūs kultūros, meno, verslo ir pramogų pasaulio atstovai.