L.Anušauskienė trečiadienį rado darbo skelbimą: ieškomas žmogus, kuris galėtų užimti turizmo vadybininko pareigas. Kandidatas į šią darbo vietą, kaip nurodoma skelbime, nebūtinai turi būti baigęs aukštąjį mokslą, bet privalo mokėti dirbti kompiuteriu, suprasti angliškai ir... kalbėti korėjiečių kalba. Būtinai.
Būsimam darbuotojui žadamas atlygis – nuo 400 eurų neatskaičius mokesčių. Kultūros vadybos ir kultūros politikos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje baigusi L.Anušauskienė nemaloniai nustebo.
Man tai pasirodė neadekvatus pasiūlymas. Mokėti rusų, anglų kalbas dabar, norint įsidarbinti, vos ne privaloma. Bet korėjiečių kalba – specifinis dalykas.
„Faktas, kad šiais laikais darbinantis svarbu mokėti kuo daugiau kalbų, tačiau koks pasityčiojimas iš žmonių, kai darbdavys reikalauja būtinai mokėti korėjiečių kalbą ir už tai siūlo nuo 400 eurų. Kiek tokių, kurie moka šią kalbą?“ – svarstė L.Anušauskienė.
Bendraudama su 15min L.Anušauskienė pasakojo reguliariai sekanti darbo skelbimus, tad ir šis neliko nepastebėtas.
„Esu užsiprenumeravusi tam tikrų kategorijų darbo skelbimus. Gana pasyviai, tačiau ieškau darbo. Trečiadienį pamačiau Darbo biržos skelbimą. Pasirodė įdomu: reikalauja mokėti korėjiečių kalbą ir siūlo 400 eurų atlygį. Ta kalba tokia reta, egzotiška, o 400 eurų atlygis – neatskaičius mokesčių. Man tai pasirodė neadekvatus pasiūlymas. Mokėti rusų, anglų kalbas dabar, norint įsidarbinti, vos ne privaloma. Bet korėjiečių kalba – specifinis dalykas“, – įsitikinusi ji.
Nustebino ir kita informacija skelbime: „Skelbime taip pat nurodyta, kad neprivalomas aukštojo mokslo diplomas. Man įdomu, ar čia savarankiškai žmogus tą kalbą turėjo išmokti? Juk paprastai tokią specifinę kalbą žmonės mokosi universitete.“
400 eurų neatskaičius mokesčių už tokį darbą L.Anušauskienei atrodo neadekvatu. Koks, anot jos, atlygis turėtų būti? „Tikrai 1000 eurų, čia mažiausiai. Juk išmokti tokią egzotinę kalbą yra šis tas išskirtinio“, – sako ji.
Bendraudama su 15min L.Anušauskienė tikina tokių, jos nuomone, neadekvačių skelbimų internete randanti dažnai: „Skelbimuose dažnai reikalaujama aukštojo mokslo diplomo, mokėti kalbas. O atlyginimas siūlomas toks, kokį gauna nekvalifikuotus darbus dirbantys žmonės, neturintys aukštojo mokslo diplomo. Tai atrodo nesąžininga tų žmonių, kurie įdėję daugiau pastangų dėl savo išsilavinimo, atžvilgiu. Manau, tokie žmonės tikrai tikisi uždirbti daugiau nei neturintys tam tikrų įgūdžių, diplomų. Gal nenuostabu, kodėl tas jaunimas taip bėga. Matyt, savo šalyje jaučiasi neįvertintas.“
TAIP PAT SKAITYKITE: Monika Dirsytė ir Lina Anušauskienė – Dailės akademijos magistrės