Didžiojoje Britanijoje skaičiuojama, kad vienas iš penkių mitybos sutrikimų turinčių asmenų yra vyras. Per pastarąjį dešimtmetį patenkančiųjų į ligonines dėl tokio pobūdžio negalavimų padaugėjo net 66 procentais. Dėl tokių sveikatos pokyčių medikai kaltina vyrams skiepijamą reikalavimą turėti „idealią“ figūrą.
Britų bendrosios praktikos gydytojai pabrėžia, kad nervinė anoreksija dažniausiai kyla dėl perdėto noro suliesėti, neapykantos savo kūnui ir neadekvataus savęs vertinimo. Ne ką retesnė ir bulimija, kuomet ligoniai nuolat bijo antsvorio, tačiau vis persivalgo ir bando „pasitaisyti“ išsivemdami.
Modelis |
Pabrėžiama, kad vyrai nenoromis pripažįsta tokio pobūdžio sveikatos sutrikimus, tačiau negalima jų ignoruoti, mat dažnai jie gali privesti ir prie mirtino pavojaus. Iki šiol manyta, kad nuo tokių ligų kaip anoreksija ir bulimija daugiausiai kenčia paauglės merginos.
Medicinos ekspertų tvirtinimu, tokios ligos vyrų gretose išpopuliarėjo dėl puikios išvaizdos manijos – neretai tvirtinama, kad gražus ir seksualus tas vyras, kuris turi pūpsančius bicepsus ir „groteles“ ant pilvo. Mitybos sutrikimų gausai vyrų gretose „pasitarnavo“ ir mados industrija, kur podiumu žengia dažniausiai netradicinių, itin lieknų figūrų vaikinai. Teigiama, kad dabar vyrų anoreksikų skaičius Didžiojoje Britanijoje užkopė į rekordines aukštumas.
Svajoja būti tobuli ir parklumpa
„Sergantys dažniausiai perdėtai rūpinasi savo svoriu ar pernelyg įjunka į fizines treniruotes ir kalorijų skaičiavimą. Treniruotės yra bene svarbiausias faktorius tarp mitybos sutrikimų turinčių vyrų. Jie mankštinasi kas dieną it pamišę, nesuvokdami, kad tai jiems kenkia ir jie pamiršta pakankamai valgyti. Vyrai patiria spaudimą dėl figūros, šis, beje, labai panašus kaip ir moterų atveju. Tik šiuo atveju svarbus ne užpakaliukas ar krūtinė, o raumenys ir pilvo „grotelės“. Sveikas kūnas – puiku, tačiau kai jo vaikymasis tampa ekstremalus – laukite bėdos“, – Dailymai.co.uk sakė Didžiosios Britanijos nacionalinės sveikatos tarnybos atstovė.
Modelis |
Ji pabrėžė, kad vyrams sunkiau nustatyti mitybos sutrikimus, nes požymiai neretai būna ne tokie akivaizdūs kaip moterų, juolab jie patys juos neigia. „Stereotipas, kad tai – paauglių mergaičių bėda. Tačiau mitybos sutrikimai lemia rimtus psichologinius negalavimus, kurie gali tapti mirties priežastimi“, – pridūrė medikė.
Ekspertų paviešinta statistika britų žurnalistų taip pat buvo iliustruota ir pavyzdžiais, kuomet 20-mečiai ne vienerius metus serga nuo anoreksijos ir bulimijos, dėl to nepritampa mokykloje, universitete.