„Čia tikrai ne memuarai – juos rašysiu, kai man bus 95-eri, – pristatydamas knygą „Lietuva išėjo iš mados. Pokalbiai su Donatu Katkumi“ tikino D.Katkus. – Tarp mūsų su autore vyko toks pokalbis, kur kartais sugrįždavau prie tos pačios temos, kartais pakartodavau tą patį, kartais pats sau prieštaraudavau. Išėjo toks didelis išplėstinis interviu.“
Knyga parašyta klausimų ir atsakymų forma, joje tiek autorė Jurga Čekatauskaitė, tiek pats herojus nestokoja humoro jausmo.
„Man patiko su Jurga – mūsų pokalbis liejosi laisvai, nevaržytai, ir ta atmosfera leido man išlaikyti visokių keistų žodelių, kurie sudaro mano žurnalistinį portretą. Esu toks žmogus, kuris nueina į šoną ir jei prisigėrėm, tai ir sakau, kad prisigėrėm, buvo smagu. Nenorėjau per daug gražaus paveikslo apie save, – komplimentų autorei negailėjo profesorius. – Savo personos nelabai vertinu, nemanau, kad esu nusipelnęs didelio dėmesio...“
D.Katkus pasakojo, kad knygoje stengėsi daugiau kalbėti ne apie save, o apie draugus, kurie jį lydėjo ir lydi per gyvenimą – kaip, pavyzdžiui, saksofonistą Petrą Vyšniauską, kuris atėjo ir į knygos pristatymą.
„Su juo vieninteliu pasitariau dėl tam tikrų faktų, kuriuos norėjau papasakoti – o visus kitus kompromitavau be gailesčio!“, – susirinkusiųjų juoką sužadino muzikas.
Paklaustas, kodėl knygos pavadinime atsirado frazė „Lietuva išėjo iš mados“, D.Katkus tikino, kad joje slypi gilis jo mintis.
„Tai mano pasakymas, kuris man labai patinka. Tiek daug dabar yra žmonių, kuriems į Lietuvą nusispjaut. O kažkada buvo madinga būti patriotu. Bet tėvynė negali būti madingu dalyku! Ji turi būti širdyje, o ne madoje“, – netaisyklinga, bet vaizdžia kalba pasakė dirigentas.
Leidinys išleistas 3 tūkstančių vienetų tiražu. Herojus šmaikštavo, kad dalį jo išsiųs į Angliją ten gyvenantiems lietuviams, o kitą dalį – į Indiją.
„Mano svajonė, kad knyga pasklistų Indijoje“, – rimtu veidu tikino D.Katkus, netrukus bučiniais apdalijęs jo pasveikinti susirinkusius bičiulius.