Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Donato ir Ievos Čižauskų atostogos Filipinuose: atrasta aistra nardymui, gaidžių peštynės ir barakuda

Po itin darbingos žiemos Donatas Čižauskas vos tik radęs laisvo laiko su žmona Ieva susikrovė lagaminus ir išlėkė atostogų. Dainininkas sako, kad norėjo ilsėtis tiesiog gulėdamas po palme, tačiau atvykus į Filipinus atsirado tiek įdomų veiklų, kad ramiam poilsiui laiko nebeliko. Čia jis atrado ir naują savo aistrą – nardymą.
Donatas ir Ieva Čižauskai
Donatas ir Ieva Čižauskai / Asmeninio albumo nuotr.

Donatas sako, kad atostogų jis buvo pasiryžęs važiuoti bet kur – svarbiausia, kad jos nevargintų.

„Norėjome vykti ir į Kubą, ir į Kolumbiją. Bet galiausiai pasakiau, kad noriu gulėti po palme – noriu, kad būtų šilta, ir nieko nedaryti. Po „Žvaigždžių duetų“, turo su grupe „Du Donatai“ norėjosi tik gulėti ir ilsėtis. O atradę bilietus į Filipinus, pasižiūrėjom, kad ten labai graži gamta, ir nusprendėm vykti“, – 15min pasakojo D.Čižauskas.

Visa kelionė buvo organizuojama ekspromtu – pora turėjo tik bilietus į Filipinus, viešbučius užsisakinėjo sėdėdami oro uoste, o pačią kelionę planavo tik atvykę.

„Mes niekada neplanuojame atostogų iš anksto. Tiesiog nusiperkame bilietus ir tiek. Taip daug įdomiau, išvengiam rutinos – man nepatinka suorganizuotos kelionės, kai žinai viską, ką veiksi, kur važiuosi“, – sakė jis.

Tik vienintelio plano, kad atostogaus ramiai, visgi nepavyko įgyvendinti. „Kelionė buvo labai aktyvi, – juokėsi jis. – Tiek visko pamatėme, išbandėme! Ir visgi tų 10 dienų neužteko. Dėl artėjančio koncertinio turo ir kitų kūrybinių procesų turėjau grįžti.“

Asmeninio albumo nuotr./Donatas ir Ieva Čižauskai
Asmeninio albumo nuotr./Donatas ir Ieva Čižauskai

Varginga, bet labai tvarkinga šalis

Donatas sako, kad vos išlipus iš lėktuvo pirmasis įspūdis buvo nekoks – prieš akis vien lūšnynai, o aplink viešbučius būriai apsaugos darbuotojų su ginklais.

„Kai naktį su taksi iš oro uosto atvykome į viešbutį, vairuotojas neturėjo man grąžos. Aš nuėjau ieškoti, kas galėtų pakeisti, o kai atėjau, taksistas kažką leidosi sau į pilvą – gal insuliną, gal ką nors kitą. Tai tada supratau, kodėl aplink viešbučio teritoriją stovi apsaugos darbuotojai su automatais“, – pasakojo D.Čižauskas.

Tris dienas jie praleido Sebu mieste ir iš viešbučio teritorijos kojos beveik nekėlė – mėgavosi skaniu maistu, baseinu ir puikiu oru. „Kartą išėjome į miestą papietauti. Nuvažiavome taksi, o grįžome pėsčiomis. Visur vaizdas toks: lūšnynai, vaikai ant ožkų jodinėja, vištos laksto gatvėje, karvės vaikščioja, paršiuką vietiniai veža ant motorolerio. Bet jų vaikai – be proto gražūs, atrodo, kad įsivaikinti galėtum, – juokėsi jis. – Be to, visi puikiai kalba angliškai, visą laiką šypsosi, mojuoja ir, tiesą sakant, įkyriai nelenda, pinigų neprašo. Jiems smagu matyti turistus, kurie nėra kiniečiai.“

Asmeninio albumo nuotr./Donatas Čižauskas
Asmeninio albumo nuotr./Donatas Čižauskas

Persikėlus į Boholio salą, Donatas sako pagaliau pajuto tikras atostogas – atokiau nuo centro apsigyveno mažame viešbutyje, mėgavosi įspūdinga gamta, jūra, ir važinėdami motoroleriu su žmona apžiūrinėjo visą salą.

Kartą pora išsinuomojo ir taksi, kuris dienai kainavo vos 20 eurų. „Taksistas mus vežė į visas lankytinas vietas, palydėdavo iki pat durų ir net nupirkdavo bilietus... Keliavome į Šokoladines kalvas, 200 metrų aukštyje tarp kalnų leidomės trosu. Buvo gana baisu, nes nežinojau, kaip mane sustabdys – filipiniečiai tokie maži, o aš visai nemažas“, – juokėsi jis.

Asmeninio albumo nuotr./Donatas Čižauskas
Asmeninio albumo nuotr./Donatas Čižauskas

Taip pat jiedu daug bendravo su vietiniais gyventojais, kurie, pasak jų, ypač draugiški. Čia jie ne tik klausė įvairiausių pasakojimų apie filipiniečių kultūrą, bet ir pamatė ypatingą jų ryšį su gyvūnais.

„Jie be galo myli gyvūnus. Tiesą sakant, pirmą kartą mačiau, kad kiaulė gali būti tokia švari. Žmonės vedžioja jas su pavadėliu! Visus gyvūnus jie augina kaip naminius, nors kone tame pačiame kieme su jais ir gyvena – namai pastatyti iš reklamų, kartono, polistireno. Bet kad ir kaip vargingai gyventų, jų kiemas visada švarus ir sutvarkytas.“

Atrastas povandeninis pasaulis

Atostogaudamas Filipinuose, Donatas atrado naują savo aistrą – nardymą. D.Čižauskas čia pirmą kartą gavo progą panardyti su profesionalia įranga. Maža to, išsilaikė sertifikatą ir save jau gali vadinti diplomuotu naru.

„Žinojome, kad Lietuvoje labai brangu gauti nardymo pažymėjimą, tai rizikavome ir atvykę ieškojome mokyklų čia. Toli ieškoti nereikėjo, mūsų viešbutis turėjo nardymo mokyklą, o ir kainos čia buvo labai nedidelės! Žmona mokėsi kartu su manimi, bet jai nepavyko išlaikyti egzamino, nes panėrus prasidėjo klaustrofobija, ji bijojo nerti į jūrą. Man buvo tas pats, bet galiausiai įveikiau tą baimę.

Aš niekada negalvojau, kad povandeninis pasaulis yra toks didelis. Ten dar įdomiau, nei išnėrus: skardžiai, kalnai, uolos, gyvūnai... Kiekvieną dieną nardydavau, nenorėjau išlipti. Galiausiai jau instruktoriai nebenorėdavo kartu nerti, nes buvo jiems per šalta“, – pasakojo D.Čižauskas.

Asmeninio albumo nuotr./Donatas Čižauskas
Asmeninio albumo nuotr./Donatas Čižauskas

Visgi po vandeniu jis turėjo ir nemalonią akistatą: „Kartą panėręs sutikau barakudą. Aš ant rankos turėjau vestuvinį žiedą, o blizgūs daiktai, kaip ir normalias barakudas, taip ir šias, traukia. Tai pamatęs instruktorius ženklais parodė man, kad ji pavojinga, liepė į pažastis susikišti rankas. Ji nieko nepadarė, bet galėjo man įkąsti. 15 metrų gylyje turėjau nė kiek nejudėti, o ji 30 cm nuo mano veido buvo iššiepusi šviečiančius dantis... Buvo tikrai baisu.“

Vieną dieną Donato nardymas galėjo baigtis labai liūdnai – jiedu su žmona išplaukė laivu į turą pažiūrėti bangininių ryklių. Visgi, dėl stipraus vėjo ir didelių bangų, jų taip ir nepamatė, bet grįžę į savo uostą išvydo paprastus ryklius: „Ačiū Dievui, kad tą dieną buvau išplaukęs, nes tikrai būtumėm nardę...“

Donato Čižausko atostogų akimirka
Donato Čižausko atostogų akimirka

Dar viena pramoga, kurioje teko dalyvauti Donatui ir Ievai, nebuvo tokia smagi – jiedu apsilankė gaidžių peštynėse. Donatą šis vaizdas, kuris filipiniečiams teikia itin didelį džiaugsmą, kiek sukrėtė.

„Tai sadistinis, labai žiaurus užsiėmimas. Paleidus du gaidžius į ringą, jie mušasi iki mirties, bet tai trunka iki 10 sekundžių. Laimėtojui leidžiama paskutinį kartą kirsti, kad pralaimėtojas nesikankintų. Šis sportas yra kaip filipiniečių religija. Jie patys augina tuos gaidžius, kad galėtų eiti kovoti, nes tuo pat metu vyksta ir lažybos“, – sakė Donatas.

Žiūrėkite Donato Čižausko atostogų vaizdo įrašą: kiaulė ant motorolerio, skrydis su lynu, gaidžių peštynės:

VIDEO: Danatas ir Ieva Čižauskai dalinasi atostogų Filipinuose akimirkomis

Būtinai sugrįš dar kartą

Donatas sako Filipinuose puikiai pailsėjęs. Čia ne tik buvo smagu keliauti, nardyti, bet ir maistui priekaištų neturėjo: „Jų virtuvė gana panaši į mūsų – jie naudoja daug česnako ir svogūnų. Taip pat jų mėsos pateikalai primena šašlykus. Man patiko daug labiau nei Tailande.“

Tad jiedu neabejotinai planuoja sugrįžti dar kartą – dar liko, ką nuveikti. „Dar neplaukiojau su vėžliais ir delfinais, pasilikau kitam kartui. Ir šįkart kiek pritrūko laiko. Tad jau planuojam būtinai grįžti dar kartą“, – 15min sakė Donatas Čižauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Donato Čižausko medaus mėnuo Tailande: plėšikės beždžionės, intymūs masažai ir atrastas rojus

TAIP PAT SKAITYKITE: Atlikėjas Donatas Čižauskas Plungėje vedė Ievą Šakinytę: liudininkais tapo Valinskai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos