Kaip portalui Žmonės.lt pasakojo, E.Purauskytė, ji jau penkioliką metų gyvena Vilniaus centre, tačiau per tiek laiko tokio aukšto lygio triukšmo nėra pasitaikę.
„Tikrai esu pripratusi prie nuolatinių švenčių ir jas palaikau. Esu už tai, kad miestas švęstų, būtų švenčių kuo daugiau, virtų kultūrinis gyvenimas, bet tokio triukšmo aš nesu girdėjusi niekada. Buvo toks didelis garso lygis, kad mums buvo susikalbėti namuose pakankamai sudėtinga. Aš jau net nekalbu apie vaikų miegą ar mūsų ramybę. Man peršasi tokia nuomonė, kad biudžetas buvo tikrai milžiniškas garsui. Kadangi pati dirbu su šviesa ir garsu tai žinau, kad iš esmės garso lygis priklauso nuo biudžeto ir jis buvo tikrai perteklinis šį kartą, nes jei aš visą tai girdėjau iš kilometro su trupučiu atstumo, tai neįsivaizduoju, koks tikslas leisti tiek pinigų, kad būtų tokio lygio garsas“, – Žmonės.lt pastėbėjo E.Purauskytė.
Žinoma renginių organizatorė tikino, kad pati nuolat susiduria su savo klientų noru švęsti ilgiau, tačiau ji niekada nesutinka, nes laikosi įstatymo, kuris nurodo, kad nuo 22 valandos yra ramybės laikas.
„Aš kaip renginių organizatorė nuolat susiduriu su savo klientų noru švęsti savo svarbias šventes ilgiau ir aš visada juos perspėju, kad galime švęsti tik iki 22 valandos, nes po to prasideda ramybės laikas ir negalime trukdyti kitiems. Aš to atkakliai laikausi ir stengiuosi niekam netrukdyti.
Bet dabar susiduriu su tuo, kad kažkodėl Vilniaus savivaldybė yra svarbesnė už kitus ir jų užmojai, planai ir norai yra kažkodėl išskirtiniai ir svarbesni už kitų, eilinių miestiečių. Tai man kyla neteisybės jausmas ir klausimas, kodėl jie svarbesni ir reikšmingesnis už kitus ir kodėl jie neprivalo derintis prie ramybės laiko ir kodėl jų norai yra viršesni ir reikšmingesni už Lietuvos įstatymus? Savivaldybes norai ir užmojai turi neprieštarauti Lietuvos respublikos įstatymams. Konkrečiai Triukšmo valdymo įstatymui, kuris sako, kad nuo 22 val prasideda ramybės ir nakties laikas“, – Žmonės.lt kalbėjo renginių organizatorė.
Mintimis ji pasidalijo ir socialiniame tinkle „Facebook“, kur teigė, kad net du kartus dėl triukšmo kvietė policiją.
„Vilniaus miesto savivaldybė elgiatės, kaip marozai savo balių švęsdami. Tik skirtumas tas, kad marozams policiją galima iškviesti, o jums – ne . Kviečiau jau du kartus, nes man ryt 5 keltis, o triukšmas namie toks, kad sunkiai sekasi susikalbėti 23.12 val, jau net nekalbu apie miegą. Nieko. Ignoras.
Lygesni už lygius? O gal tai reiškia, kad ramybės valandos nuo šiol nuo 00.00 ir mes VISI galėsim vakarėlius iki dvyliktos organizuoti ir dar su tiek garso?
Virš 10 metų gyvenu Vilniaus senamiestyje, bet tokio triukšmo naktį dar nesu girdėjusi. Sostinės Dienos turi akivaizdžiai per didelius biudžetus renginiui ir nežino kur juos padėti“, – rašė E.Purauskytė.
Žmonės.lt primena, kad didžiojo kasmetinio festivalio „Sostinės dienos“ atidarymo koncerte savo pasirodymą surengė garsi britų grupė „Circa Waves“. Negana to, ypatingą šou paruošė vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų Vidas Bareikis su „VB gang“ komanda.
Festivalio „Sostinės dienos“ atidarymo vakaras rugpjūčio 30-ąją, penktadienį, buvo patikėtas garsiai britų grupei „Circa Waves“.
Portalui Žmonės.lt susisiekus su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos skyriumi, Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja teigė, kad dėl renginio triukšmo iš viso buvo gauti penki pranešimai.
„Vakar nuo 22 iki 24 valandos buvo gauti penki skambučiai dėl triukšmo, kas liečia „Sostinės dienas“. Apskritai, pranešimų dėl triukšmo buvo daugiau, bet ten buvo kitos situacijos: kaimynai triukšmavo, šuo lojo, vaikas garsiai trypė“, – Žmonės.lt teigė komunikacijos poskyrio vedėja.
Pasak jos, visiems pranešėjams buvo paaiškinta, kad leidimas renginiui buvo išduotas iki 24 valandos.
„Kadangi savivaldybės leidimas buvo išduotas tiems renginiams iki 24 valandos tai apie tai buvo informuoti pranešėjai.
Tai savivaldybės organizuojamas renginys, o žmonės jei turi pretenzijų, tai jie turėtų kreiptis į pačią savivaldybę, renginio organizatorę“, – sakė J.Samorokovskaja.