E.Scinskas surengė įspūdingą parodą Marbeljoje: paveikslai eksponuojami 4 mln. vertės viloje

Vienas garsiausių Lietuvos menininkų Eigirdas Scinskas ir nekilnojamojo turto agentė Sonata Puškovaitė suvienijo jėgas įspūdingam projektui, kuris pritraukė daugybės meno mylėtojų dėmesį. Lietuvių menininko darbai šį kartą sužibėjo 4 milijonus eurų kainuojančioje viloje Marbeljoje. Po įvykusios sėkmingos ekspozicijos ir naujausių abstrakčių paveikslų pristatymo Ispanijos meno rinkai, E.Scinskas džiaugėsi bendryste ir palaikymu, kurio čia susilaukė.
Eigirdas Scinskas savo darbų parodą surengė 4 mln. vertės viloje Marbeljoje
Eigirdas Scinskas savo darbų parodą surengė 4 mln. vertės viloje Marbeljoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Darbų eksponavimui pasirinkta prabangi vila

Menininkas teigia, kad gimus idėjai surengti ir pristatyti savo paveikslus Ispanijos piečiausioje pakrantėje, Marbeljoje, viskas vyko greitai. Čia gyvenanti nekilnojamojo turto įmonės „Sonata Estate“ įkūrėja padėjo užmegzti pirmuosius kontaktus, kurie ir buvo reikalingi surengti įsimenamą įvykį, rašoma pranešime spaudai.

„Labai džiugu, kad Ispanijos meno mylėtojai turi galimybę išvysti Eigirdo Scinsko darbus. Tai vienas labiausiai vertinamų ir žinomų lietuvių kūrėjų, tad be galo smagu, kad galėjome ir Ispanijos žmones supažindinti su jo darbais. Tam buvo pasirinkta įspūdinga ir prabanga alsuojanti vila, kurią dar labiau praturtino Eigirdo meno kūriniai“, – pasakoja S.Puškovaitė.

E.Scinskas neslėpė, kad jį nustebino ispanų ir čia gyvenančių užsieniečių paslaugumas bei nuoširdus noras nukreipti ir padėti. Jau ir prieš tai ne kartą rengęs parodas užsienyje, menininkas anksčiau su tuo nebuvo susidūręs. Kūrėjas svarstė, kad galbūt taip yra todėl, kad Marbelja yra tikras tarptautinis miestas, kuriame daug kitų tautybių žmonių.

Asmeninio archyvo nuotr./Eigirdas Scinskas savo darbų parodą surengė 4 mln. vertės viloje Marbeljoje
Asmeninio archyvo nuotr./Eigirdas Scinskas savo darbų parodą surengė 4 mln. vertės viloje Marbeljoje

Sulaukė pasiūlymų kurti Ispanijoje

Po surengtos privačios ekspozicijos viloje, menininkas gavo pasiūlymus iš kelių galerijų eksponuoti savo darbus ir būti atstovaujamas. Kaip pats menininkas sako: „Ir džiugu, ir kiek nejauku, kur tai gali nuvesti.“

Bekalbėdamas su vienu žinomu Marbeljos menininku, E.Scinskas ne tik išgirdo pagyrų savajam braižui ir spalvų dermei tapyboje, tačiau sulaukė ir postūmio tapyti čia, po Ispanijos saule. Kol kas menininkas tik atsivežė savo paveikslus iš Lietuvos, tačiau po mėnesio praleisto čia su šeima derinant pažintis, naujus kontaktus ir susitikimus su atostogomis, kaip pats sako, jau tikrai pasiilgo tapymo ir kūrybos.

„Labai norėčiau tapyti tiesiog pasitiesus drobę ant smėlėto paplūdimio. Tai įneštų dar daugiau esybės ir gyvybės „Medūza“ paveikslų serijos paveikslams. Medūzoms išgyventi reikalingas kuo didesnis gylis. Sąmoningam žmogui taip pat reikalingas gylis – grįžimas prie savo ištakų, gamtos, esmės. Viskas susiję“, – teigia menininkas.

Medūzos kūryboje lydi jau daug metų

Medūzos E.Scinsko kūryboje atsirado dar 2015–2016 m. Ilgainiui medūzos augo, laisvėjo, kol tapo neatskiriamu menininko kūrybos siužetu, savita kalbos forma. Medūzos simbolizuoja ir pačio tapytojo laisvę, niekieno neapribotą kūrybą: E.Scinskas nesustoja mokytis, nuolatos tyrinėja neaprėpiamą kaip ir jūra pasaulinę meno kultūrą ir ieško naujų kūrybinių gylių.

Didelio mastelio ryškios abstrakcijos pasižymi ir tapybiniu gyliu. Vienuose kūriniuose menininkas prasmę pasiekia išgrynintomis formomis, kituose renkasi technikų ir objektų įvairovę: naudoja trafaretus, piešia kreidelėmis, dažus drebia, tepa, trina. Spalva E. Scinsko kūryboje viena iš svarbiausių paveikslo dalių. Pasak jo, kūrybos procese dalyvauja tik jis, drobė ir pasirinktos spalvos. Menininkas nuolatos ieško savitų spalvų melodijų ir pats ne tik ruošia drobes, bet ir maišo dažus.

Kviečia patirti savo minčių, emocijų gylį

Maišydamas ir komponuodamas spalvas E.Scinskas siekia perduoti ne žinias, o kuo stipresnę emociją. Menininkas parodoje kviečia patirti gylį: savo minčių, savo emocijų, savo suvokimo, savo patirčių, savo lūkesčių, savo tikrumo.

„Abstraktūs paveikslai, kaip ir abstraktus menas – individualus žmogaus potyris, vizualiai atveriantis vidinius pojūčius ir emocijas. Mane abstrakti tapyba žavi tuo, kad žvelgiant į paveikslus, mūsų protas ir smegenys vis bando atkartoti tai, ką pamatome ir konkrečiai įvardinti, kas tai galėtų būti. Šis procesas – tai ramybė, meditacija, harmonija ir atsipalaidavimas, kurį į erdvę įneša abstraktus paveikslas. Būtent dėl šios priežasties svarbu suprasti, kad nors ir kūrinio pavadinimas sufleruoja paveikslo temą, jo misija – leisti mintims ir vaizduotei įžvelgti kaskart kažką naujo, atrasti, pažinti ir mėgautis šiuo procesu”, – pasakoja E.Scinskas.

Asmeninio archyvo nuotr./Eigirdas Scinskas savo darbų parodą surengė 4 mln. vertės viloje Marbeljoje
Asmeninio archyvo nuotr./Eigirdas Scinskas savo darbų parodą surengė 4 mln. vertės viloje Marbeljoje

Prie parodos organizavimo prisidėjusi nekilnojamojo turto ekspertė atskleidė, kad tai pirma, tačiau tikrai ne paskutinė menininko darbų paroda Marbeljoje.

„Išvydus, kokio pasisekimo sulaukė ši paroda, galiu tik pasidžiaugti ir patikinti, kad Eigirdo darbų ekspozicijų Marbeljoje dar tikrai išvysime. Norisi šią gražią draugystę pratęsti ir toliau džiuginti Ispanijos gyventojus naujais meno kūriniais“, – teigia S.Puškovaitė.

Fotogalerija:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis